Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kızın yanlış anlaması

Emmre: Senin bugün sınavın var mı?
Farida: Dun yoktu
Farida: Sorry gec gordum
Emmre: ☺
Emmre: Bu hafta sınav haftam diyebilirim ben de
Emmre: Seninkiler ne durumda, bitti mi?
Farida: Hayir cuma biticek
Emmre: Senin ingilizcen ne durumda
Emmre: Benim kelimem var, gramer bilgim yok 😅
Farida: Iyi gibi
Farida: 😂
Farida: Neden
Farida: Ne sorduguna bagli
Emmre: İngilizce öğret bana 😀 diyecektim
Emmre: Fakat sınavda farklı soruyorlar
Farida: Sen su Zorunlu ingilizce dersine mi giriyosun
Farida: Sinavina yani
Farida: Yani bebek birlikte calisa biliriz
Farida: Benimde ilk cag felsefesi calismam gerek yarin eger basara bilirsem kutuphaneye gelicem
Emmre: Sende giriyordun değil mi o sınava 😅
Emmre: Sabah spordan sonra bende gideceğim, 10.30 gibi hazır ol beraber gidelim
Farida: 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Farida: Omg
Farida: Cok erken baby
Farida: 🤓
Farida: Tamam tamam dogru diyosun
Farida: O zaman beni arar uyandirirmisin
Farida: 9 da arasan yeterlidirq
Emmre: Ben telefon kullanmamak için dakika sms yapmıyorum, bir arkadaştan arayabilirim
Emmre: Sabah 9da yabancı numara görürsen, açabilirsin 😀
Farida: Him
Farida: Soylemisdin
Farida: Tamam oyle olsuna
Farida: Ben guzelce bi uyku cekerim sabaha kadar
Farida: Sonrada ders calisiriz
Farida: Bi 80 90 alalim dimi
Farida: Bisi dicey simdi sen gecen sene kaldinmi yani
Farida: IngiliZceden
Farida: Ikinci siniftin sen e yani
Emmre: Alalım tabi canım 😼
Emmre: Bunu ben söylemiş olamam, birinci sınıfım ben 😁
Farida: A a great
Farida: Ya bu ne yalnis yaziyorum
Farida: headweyden kitabindan isliyosunuz dimi
Emmre: Uzaktan işliyoruz, online

Tam böyle her şeyimi yitirmiş gibi hissettiğim zamanlarda, başıma beni sevindirecek olaylar gelmesi ne kadar normal?
Tam borç içindeyim, 6 ayda burs yatıran bir yer, bursumu yatırıyor. İkinci öğretim olduğum için, sınıfta not ortalaman ilk 5e giriyorsa, harç ücretini geri veriyorlar, aynı gün hatta burs ücretinin yatması ile aralarında ortalama, 20 dakika fark var. Şaşırıyorum, insanüstü bir güç var da, bizzat kendini belli mi ediyor diye :/

Son birkaç gündür, kendimi güçsüz hissediyordum.Bugün de dersime bakmamıştım, akşam üzeri saat 8 civarı üst sınıfların girdiği sınav sorularını bulmuştum. Sınıf grubuna yolladım, içten içe mutluluk duydum. İnsanlar bana teşekkür ediyordu.

1.30 saat sonra, yemekhane de set açtığım kız cevap verdi. Ben, kız çok uzun süre yazmayınca fazla umursamıyor beni sanırım diye düşünüp numarasını silip NEXT'lemiştim.

Fakat kız mesaj yazdı, fakat bir problem var. Kız beni 4 yıllık bilgisayar mühendisliği okuyorum sanıyor.Benimle alakalı değil, yemekte Bilgisayar Programcılığı okuduğumu söyledim, o sanırım 2 yıllık olduğunu bilmiyordu. Fakat 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum.
Yarın kıza,
"Sen benim hangi bölüm okuduğumu biliyor musun?" diye soracağım fakat olumsuz bir etki bırakmak istemiyorum. Sizce nasıl yaklaşmalıyım?

Emmre: Senin bugün sınavın var mı?
Farida: Dun yoktu
Farida: Sorry gec gordum
Emmre: ☺
Emmre: Bu hafta sınav haftam diyebilirim ben de
Emmre: Seninkiler ne durumda, bitti mi?
Farida: Hayir cuma biticek
Emmre: Senin ingilizcen ne durumda
Emmre: Benim kelimem var, gramer bilgim yok 😅
Farida: Iyi gibi
Farida: 😂
Farida: Neden
Farida: Ne sorduguna bagli
Emmre: İngilizce öğret bana 😀 diyecektim
Emmre: Fakat sınavda farklı soruyorlar
Farida: Sen su Zorunlu ingilizce dersine mi giriyosun
Farida: Sinavina yani
Farida: Yani bebek birlikte calisa biliriz
Farida: Benimde ilk cag felsefesi calismam gerek yarin eger basara bilirsem kutuphaneye gelicem
Emmre: Sende giriyordun değil mi o sınava 😅
Emmre: Sabah spordan sonra bende gideceğim, 10.30 gibi hazır ol beraber gidelim
Farida: 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Farida: Omg
Farida: Cok erken baby
Farida: 🤓
Farida: Tamam tamam dogru diyosun
Farida: O zaman beni arar uyandirirmisin
Farida: 9 da arasan yeterlidirq
Emmre: Ben telefon kullanmamak için dakika sms yapmıyorum, bir arkadaştan arayabilirim
Emmre: Sabah 9da yabancı numara görürsen, açabilirsin 😀
Farida: Him
Farida: Soylemisdin
Farida: Tamam oyle olsuna
Farida: Ben guzelce bi uyku cekerim sabaha kadar
Farida: Sonrada ders calisiriz
Farida: Bi 80 90 alalim dimi
Farida: Bisi dicey simdi sen gecen sene kaldinmi yani
Farida: IngiliZceden
Farida: Ikinci siniftin sen e yani
Emmre: Alalım tabi canım 😼
Emmre: Bunu ben söylemiş olamam, birinci sınıfım ben 😁
Farida: A a great
Farida: Ya bu ne yalnis yaziyorum
Farida: headweyden kitabindan isliyosunuz dimi
Emmre: Uzaktan işliyoruz, online

Tam böyle her şeyimi yitirmiş gibi hissettiğim zamanlarda, başıma beni sevindirecek olaylar gelmesi ne kadar normal?
Tam borç içindeyim, 6 ayda burs yatıran bir yer, bursumu yatırıyor. İkinci öğretim olduğum için, sınıfta not ortalaman ilk 5e giriyorsa, harç ücretini geri veriyorlar, aynı gün hatta burs ücretinin yatması ile aralarında ortalama, 20 dakika fark var. Şaşırıyorum, insanüstü bir güç var da, bizzat kendini belli mi ediyor diye :/

Son birkaç gündür, kendimi güçsüz hissediyordum.Bugün de dersime bakmamıştım, akşam üzeri saat 8 civarı üst sınıfların girdiği sınav sorularını bulmuştum. Sınıf grubuna yolladım, içten içe mutluluk duydum. İnsanlar bana teşekkür ediyordu.

1.30 saat sonra, yemekhane de set açtığım kız cevap verdi. Ben, kız çok uzun süre yazmayınca fazla umursamıyor beni sanırım diye düşünüp numarasını silip NEXT'lemiştim.

Fakat kız mesaj yazdı, fakat bir problem var. Kız beni 4 yıllık bilgisayar mühendisliği okuyorum sanıyor.Benimle alakalı değil, yemekte Bilgisayar Programcılığı okuduğumu söyledim, o sanırım 2 yıllık olduğunu bilmiyordu. Fakat 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum.
Yarın kıza,
"Sen benim hangi bölüm okuduğumu biliyor musun?" diye soracağım fakat olumsuz bir etki bırakmak istemiyorum. Sizce nasıl yaklaşmalıyım?
Yani gerçekten çok saçma. Beklentilerini 0 a indirmelisin. Özellikle kızlarda. Siklemeyeceksin taşak geçip eğleneceksin. Olumsuz etki bırak ne olacak çöpçüyüm de. Kendi gerçeklerinden utanıyor musun? Özsaygıya sahip değil misin yoksa?

Kızı ne ilgilendirir kaç yıllık okuduğun? Üzerinde durmaya gerek yok.

Bence söyleme bölümünü o konusunu açarsa ''sen bilgisayar programcılığı mı okuyordun?''dediğinde,güzel bölümmüş tamam artık bilgisayar programcılığı okuyorum diyerek kıza açık kapı bırakır seni tanıması için eline uğraş verirsin.Bir kediye oynaması için yumağını oynatman gibi.Çok basit bir konu ama onuda böyle lehine çevirebilirsin kafanda ki o sormak istediğin soruyu hiç dile getirme.

Yani gerçekten çok saçma. Beklentilerini 0 a indirmelisin. Özellikle kızlarda. Siklemeyeceksin taşak geçip eğleneceksin. Olumsuz etki bırak ne olacak çöpçüyüm de. Kendi gerçeklerinden utanıyor musun? Özsaygıya sahip değil misin yoksa?
Haklısın, yorgunum biraz. Özsaygım bitmiş gibi hissediyorum. Hayattan ne istediğimi bilmiyorum.
Bunları böyle hüzün içinde yazdığım doğrudur, ama her gün daha da farkında olarak büyüyorum. Beklentilerimi 0 a doğru çekeceğim.
Ben olduğumu halimi kabul edeceğim. (Gelişim durmayacak!)

Kızı ne ilgilendirir kaç yıllık okuduğun? Üzerinde durmaya gerek yok.
Bu konuda da çok haklısın :)
Bence söyleme bölümünü o konusunu açarsa ''sen bilgisayar programcılığı mı okuyordun?''dediğinde,güzel bölümmüş tamam artık bilgisayar programcılığı okuyorum diyerek kıza açık kapı bırakır seni tanıması için eline uğraş verirsin.Bir kediye oynaması için yumağını oynatman gibi.Çok basit bir konu ama onuda böyle lehine çevirebilirsin kafanda ki o sormak istediğin soruyu hiç dile getirme.
Anlıyorum, aklımda. Kediye yumağı atacağım :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8