• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Koku

Nacrem

Üye
İnsanda kişisel bakımda en önemli detaylardan biri de parfümdür bir koku ile insanın o kişi hakkında düşünceleri değişebilir;
Bunun ışığında kalıcı (EDP) kokusunu alınca bir daha koklamak istediğin ve fiyat bakımındanda pahalı olmayan parfüm önerilerinizi bekliyorum diğer merak edenlerinde merağını burda götürmüş olur
Ben başlayayım
Bargello. ASK6 kodlu erkek parfümü 30tl 50 ml kalıcı hoş beğendiğim bir koku

Benimki sanırım pahalı kategorisine giriyor ama inanılmaz hoş.Dekant olarakta alıp özel günlerde kullanabilirsiniz. NY bond Amber

ContraVolta

Yardımsever Üye
Üye
Ben D&P'nin çakma calvin clein kokularından birini kullanıyorum. Parfümü seçme sürecim önce internet üzerinden araştırarak 6 parfüm ismi belirlemek ve sonrasında DP'ye girerek bunları elimin kolumun belli bölgelerine sürdürmek ve sonrasında onlarca kıza sorarak en çok oy alanı ve benim de en hoşuma gideni seçmemden oluşmuştu.

Parfümü ilk aldığımda gayet etkiliydi fakat sanırım etkisi söndü ne benim eskisi gibi hoşuma gidiyor ne de çevrem parfümü farkederek yorumlar yapıyor.(Bu başındada çok sık olmazdı tabi. Ama şimdi sanki fiyasko gibi, benim bile dikkatimi çekemiyor.)

D&P bir de kalıcılığıyla övünen bir firma. Ama tabi tölerans geliştirmiş olabilirim, mevsim yazdan kışa döndü ondan ötürü olabilir vs. emin olamadım.

Siz ne düşünüyorsunuz D&P Kullanılmalı mı? yüz iki yüz lira civarı olan bir parfümün DP çakmasını 25 liraya alıp kullanmak mı yoksa 25 30 liralık orijinal bir parfüm almak mı daha mantıklı?

TeamStar

Üye
Bilen yazsin parfumleri paylasalim.
Ben kullaniyorum. Kotondan mavi renk bi parfum var o iyi. Ixora var sa sehriniz de oranin parfumlerini oneririm 40 45 tl ama cidden cok iyi.

Gözümden bir damla yaş aktı.
Ben özünde parfüm delisiyim.Şu zamana kadar 300 e yakın parfüm kullandım. Niche-Niş parfümden designer parfüme kadar çok geniş bir yelpazeyi kullandım..Bana bond amber kadar yakışanı olmadı. Sadece para değil mesele. Çok daha pahalı Arap parfümlerini de kullandım ama çok ağır geldiler bana. Sonuçta parfümde sdece üst nota önemli değil ki alt ve orta notalarda önemli hatta daha da önemli, çünkü zaman geçtikçe onlarla başbaşa kalıyorsun.
Parfümleri denedikten sonra bir yarım saat gezin dolaşın sonra tekrar koklayın o notalar uyumlu ise, alın.
Ama kör alış yapmayın. Birisine giden parfüm başkasına gitmeyebilir. Mesela creed aventus erkekler arasında çok modadır ama ben hiç sevmedim.

Bütçesi fazla olmayanlara azzaro wanted ı da öneririm. Dozunda sıkıldığını çok hoş parfümdür. Beğenmiştim. Ama tarzınıza uygunsa alın.

Carlsberkk

Üye
Avon Full Speed kullandım güzeldi.
şuan ise Avon İndividual Blue kullanıyorum güzel yani pahalı da değil.