Kondisyon kilo ilişkisi...

Selamlar beyler iyi akşamlar, başlıktaki konu ile ilgili bir kaç detaylı sorum olacak.

75 kilo 1.67 18 yaşında bir gencim kilomun bir 5 kilo kadar fazla olduğunu biliyorum. Bundan önce çeşitli sporları yaptım(yüzme-futbol-fitness) diri bir vücudum var ama göbek kısmında biraz birikme var tabii ki. Kalıplıyım, kolay yıkılacak bir yapıya sahip değilim ve kiloma rağmen kas oranım cidden güzel ama kilo beni çok ham şişik gösteriyor ve çabuk yoruyor. Şimdi sorulara gelecek olursak sorular şunlar :

1- SPOR SALONUNA GİTMEYEREK ( Bu yaz 3 ay kadar gittim 6 kilo verdim lakin şu an gitmek için zaman sahibi değilim) nasıl kondisyon yüklemesi yapabilirim?

2- Kilolu birisinin iyi bir kondisyonu-koşu mesafesi-uzun yorulma süresi-dayanıklılığı olabilir mi?

3- Kondisyonun kilo ile bir alakası var mı? Zayıflık ve şişmanlık ile.

Aklıma gelen sorular bunlar. Bunlara benzer yazacağım bir iki soru daha vardı ama unuttum :d Yani istediğim şey şu mesela: 60 dakikalık bir halı saha maçında ilk 30 dakikayı çok iyi çıkarıyorum fakat ikinci 30 dakika inanın geçmiyor fiziksel olarak düşüyorum ve ikili mücadelelerde çabuk yıkılıyorum. Bunu tüm maça nasıl yayarım?

TeamStar

Üye
Dostum sadece koşarak kilo veremezsiniz.
Yeme alışkanlığını, günlük hareket durumun, yediğin besinler( aşırı yağlı,hazır gıda,fast foof, karbonhidrat ağırlıklı,protein ağırlıklı)
Bunun gibi faktörler de etkili.

Dostum sadece koşarak kilo veremezsiniz.
Yeme alışkanlığını, günlük hareket durumun, yediğin besinler( aşırı yağlı,hazır gıda,fast foof, karbonhidrat ağırlıklı,protein ağırlıklı)
Bunun gibi faktörler de etkili.
Fast food binde bir yerim ama çok abur cubur tuketirim. Yemek seçtiğim icin çocukluktan beri hiçbir sebze yemeğine ağzımı sürmüyorum. Bir de şeyi merak ediyorum her zaman yediklerimi porsiyon küçülterek yesem kilo verebilir miyim?

Ya öyle çok fast food yediğim yok yukarıda yazdığım gibi. O zaman bundan sonra kepçe sayısını azaltıyorum.

TeamStar

Üye
Fast food binde bir yerim ama çok abur cubur tuketirim. Yemek seçtiğim icin çocukluktan beri hiçbir sebze yemeğine ağzımı sürmüyorum. Bir de şeyi merak ediyorum her zaman yediklerimi porsiyon küçülterek yesem kilo verebilir miyim?
Kendini kandırma kilo filan verilmez. Öyle kepçe küçültüyüm. Bir porsiyon az yiyim diye. O yediklerini yakmazsan,sağlıklı beslenmezsen kilo filan vermezsin.

Leblebi

Üye
İp al düzenli olarak ip atla. Koşuyla falan birleştirince iyi olur.