Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Konuşacak bir şey bulmak

Merhabalar. Sorum aslında bayağı ortada duruyor.
Konuşmayı nasıl akıcı kılabilirim? Bugünlere kadar aşırı düz ve materyalist büyüdüm. Akıcı ve sosyal diyaloglarım yeterince başarılı değil. Aşırı manipülatif bir insanım lakin bu kısıtlı senaryolarda işe yarıyor. Kulvarsız bir havuzda nereye nasıl yüzeceğimi bilmiyorum. Konuşacak bir şey bulmalıyım gibi düşünmüyorum lakin bu konuşmayı nasıl etkili ve vurucu yaparım?
Teşekkür ederim.

Bazen konuşacağın konuyu kendin belirlemek yardımcı olabilir. Örneğin a kişisi x konusunu çok seviyorsa ordan gir ve ya kendini hangi konuyu konuşurken daha akıcı ve eğlenceli hissediyorsan ondan bahset

Ya Omega'sın Ya da Sigma .. Ama Liderlik Alfalık gerektiriyor. İcraat yani.. Film Önerileri Konumdan Belki Filmlere bakabilirsin.

Aslında konuşacakların var ama bir hayranlık uyandırmakta istiyorsun, mükemmel olsun istiyorsun.

( Kendini Geliştir - Bu düşünceden Sıyrıl )

Genel Kültür önemli faktör.
Her şeyden fikrin olsun ama dikkat et.
Çok bilmiş görünme. Efsane ol!
Onunda cevapları var mı ? Pas At..Baskıyı Hafifletir..Sonuçta Alfa adayısın..Az kelimeyle koşturacaksın onu...
Açık uçlu sorular sorma! Bir konuya başlarken '' Çok merak ediyorum, bu konu sence de bla bla bla diye başla '' bu kesinlikle istediğin cevapları vermesini sağlar.

Tek taraflı bülbül gibi ötme. Unutma! Amaç Alfa Profili...

Halbuki saçmalamak bile bazen yetebiliyor. Kadında mantık yoktur, davranışlarına hitap etsen yeter.
En önemlisi de senin konuşmaktan çekindiğin konular önemli değil onun konuşulacak konuya olan hayranlığı ya da samimiyeti ne durumda bunları belli zarflarla test etmelisin. Bu serüvenin %50 oranı testtir :)

Ya Omega'sın Ya da Sigma .. Ama Liderlik Alfalık gerektiriyor. İcraat yani.. Film Önerileri Konumdan Belki Filmlere bakabilirsin.

Aslında konuşacakların var ama bir hayranlık uyandırmakta istiyorsun, mükemmel olsun istiyorsun.

( Kendini Geliştir - Bu düşünceden Sıyrıl )

Genel Kültür önemli faktör.
Her şeyden fikrin olsun ama dikkat et.
Çok bilmiş görünme. Efsane ol!
Onunda cevapları var mı ? Pas At..Baskıyı Hafifletir..Sonuçta Alfa adayısın..Az kelimeyle koşturacaksın onu...
Açık uçlu sorular sorma! Bir konuya başlarken '' Çok merak ediyorum, bu konu sence de bla bla bla diye başla '' bu kesinlikle istediğin cevapları vermesini sağlar.

Tek taraflı bülbül gibi ötme. Unutma! Amaç Alfa Profili...

Halbuki saçmalamak bile bazen yetebiliyor. Kadında mantık yoktur, davranışlarına hitap etsen yeter.
En önemlisi de senin konuşmaktan çekindiğin konular önemli değil onun konuşulacak konuya olan hayranlığı ya da samimiyeti ne durumda bunları belli zarflarla test etmelisin. Bu serüvenin %50 oranı testtir :)
Elbette durumun farkındayım ama dediğin gibi tamamen doğru ve kusursuz olsun istiyorum sadece. 9/10 olmasın, 9,5/10 olmasın. Direkt 10/10 olsun ve vurucu olayım istiyorum. Tek taraflı konuşmak ya da ilgi çekmeye çalışmak zaten amacım değil. Konuşmazsa ipimle kuşağım diyorum :). Sadece kendimi mükemmel görmüyorum ve istediğim mükemmel sonuçları alamadığımı fark ettim.

Elbette durumun farkındayım ama dediğin gibi tamamen doğru ve kusursuz olsun istiyorum sadece. 9/10 olmasın, 9,5/10 olmasın. Direkt 10/10 olsun ve vurucu olayım istiyorum. Tek taraflı konuşmak ya da ilgi çekmeye çalışmak zaten amacım değil. Konuşmazsa ipimle kuşağım diyorum :). Sadece kendimi mükemmel görmüyorum ve istediğim mükemmel sonuçları alamadığımı fark ettim.

O zaman sana düşünme diyorum :) Anda Ol!
Sadece yap ne hissettireceğini düşünmeden, kendine saygını da kaybetmeden..

Şu içinde bulunduğun durum emin ol tüm ünlülerde vardır.
Ama biz onların sadece bize sunulan taraflarını görüyoruz. Halbuki senin benim gibi insanlar.
Menejerlerle çalışıyorlar. Stil veya İmaj Danışmanlarıyla çalışıyorlar. Sonra bir bakıyorsun hacı..Lan bu adam neydi ne oldu diyorsun.. Maraz Ali vardı bilirsin..Atv de Adanalı Dizisinden..Adam Alfa Alfa konuştu şimdi kimsenin umrunda değil..

Neden kendi fikirleri var, kadınlara mükemmel tespitlerde bulunduğu için, öncesine bak bir de Ece Erken vs kucağına atlayacaktı neredeyse ama adam içinde bulunduğu durumu farkedip adanalı izleyen kesime bile hayranlarına bile ne büyük bir atar yaptı, ister hakaret de ister başka bir şey..Sonuç olarak birey olduğunu, kendi olduğunu bilerek, şimdi bir vahşi gibi ama kimseye bağlı kalmadna bir hayat sürüyor. He sen böyle ol demiyorum tabiki :)

Yani demem o ki...Düşüp düşüp kalkarız, Fitness yaparken bile appi appi bu vücudu kaç ayda yaparım diye armut armut sorular sorarız..İşin içine bir gireriz, uzun vadede olması gerektiğini kavrarız sonra disiplin, istikrar ve daha çok acı :) Daha yüksek ağırlıklar, daha yüksek beslenme düzeni vs vs...

En sonunda da ulaşmak istediğimiz mükemmel vücut hatları :)
O kaslar yırtılacak ve o yırtıklar proteinle dolmak zorunda :)
Sende tabularını yık, yıktığın şeylerin hafifliğiyle daha çok atak yap, daha çok reddedil, daha çok ilgiyi üstüne çek, daha çok yol ver, daha çok etkile, daha çok adım at, daha çok düşünme! daha çok yargılama! Bol bol eklediğim filmlerden izle. Bir süre sonra normalleştiğini hissedeceksin ve göreceksin...Tabi ki uyguladıkça :cool:

Zihnimize yenik düşmüyoruz..
Bu, benim, senin herkesin yapması gereken bir şey.

O zaman sana düşünme diyorum :) Anda Ol!
Sadece yap ne hissettireceğini düşünmeden, kendine saygını da kaybetmeden..

Şu içinde bulunduğun durum emin ol tüm ünlülerde vardır.
Ama biz onların sadece bize sunulan taraflarını görüyoruz. Halbuki senin benim gibi insanlar.
Menejerlerle çalışıyorlar. Stil veya İmaj Danışmanlarıyla çalışıyorlar. Sonra bir bakıyorsun hacı..Lan bu adam neydi ne oldu diyorsun.. Maraz Ali vardı bilirsin..Atv de Adanalı Dizisinden..Adam Alfa Alfa konuştu şimdi kimsenin umrunda değil..

Neden kendi fikirleri var, kadınlara mükemmel tespitlerde bulunduğu için, öncesine bak bir de Ece Erken vs kucağına atlayacaktı neredeyse ama adam içinde bulunduğu durumu farkedip adanalı izleyen kesime bile hayranlarına bile ne büyük bir atar yaptı, ister hakaret de ister başka bir şey..Sonuç olarak birey olduğunu, kendi olduğunu bilerek, şimdi bir vahşi gibi ama kimseye bağlı kalmadna bir hayat sürüyor. He sen böyle ol demiyorum tabiki :)

Yani demem o ki...Düşüp düşüp kalkarız, Fitness yaparken bile appi appi bu vücudu kaç ayda yaparım diye armut armut sorular sorarız..İşin içine bir gireriz, uzun vadede olması gerektiğini kavrarız sonra disiplin, istikrar ve daha çok acı :) Daha yüksek ağırlıklar, daha yüksek beslenme düzeni vs vs...

En sonunda da ulaşmak istediğimiz mükemmel vücut hatları :)
O kaslar yırtılacak ve o yırtıklar proteinle dolmak zorunda :)
Sende tabularını yık, yıktığın şeylerin hafifliğiyle daha çok atak yap, daha çok reddedil, daha çok ilgiyi üstüne çek, daha çok yol ver, daha çok etkile, daha çok adım at, daha çok düşünme! daha çok yargılama! Bol bol eklediğim filmlerden izle. Bir süre sonra normalleştiğini hissedeceksin ve göreceksin...Tabi ki uyguladıkça :cool:

Zihnimize yenik düşmüyoruz..
Bu, benim, senin herkesin yapması gereken bir şey.
Hocam liste bayağı büyük lakin sorunumu anlamışsındır. Bana uygun kafana göre bir film şimdi söyler misin? :)

Hocam liste bayağı büyük lakin sorunumu anlamışsındır. Bana uygun kafana göre bir film şimdi söyler misin? :)

Yalnız Kurt takılıyorsan, Yalnız Kurt filmleri izlemelisin...

Bond Serisi
Gladyatör
Gururlu Kovboy Serilerinden ( Clint Eastwood )
A Fistful of Dollars – Bir Avuç Dolar – 1964 - Western Kebabtır...

Yalnız takılırken daha çok göz teması ve daha çok kadın ruhunu bilmen, kullanman lazım.
Yani aslında işin daha zor :)

Eğer içinde narsistlik varsa şunu bil:
Hiç bir zaman kızlar otomatikmen gelip kucağına atlamayacak!
Onlardan bekliyorsan, senin en çok ihtiyacın olan şey '' Para ve Statü '' ki sende paraya ve güce gelen kızı ister misin bilmiyorum ?
Sonuçta hayranlık uyandırmak istemediğini söyledin. Kapıyı biraz arala bence...Çok bir şey kaybetmezsin..Fazla gurur g*te vurur :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8