Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Konuştuğum kızla zor muhabbet ediyormuşum hissi

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Yazıları ve forumu beğendim ve üye olayım dedim.Şimdi şöyle bir sorum var.Konuştuğum bir kız var.Hatta kızla ilk buluşmada evine gidip yemek yemişliğim de var. (Evet böyle bir looser'ım).Kızın maddi sorunu ve ev arkadaşıyla da arası bozuk ve depresif birisi.Sürekli bilmiyorum diyor muhabbetler de.Ben kıza ilgi gösterdikçe kız soğuk davranmaya başladı.Bunu sorunca da karakterim böyle k.b diyor.Sürekli ilk muhabbeti ben açıyorum açıyorum.Bu durum moralimi bozuyor. Nasıl bir yol haritası çizmeliyim?

Kanka tek yapman gereken ona sadece 250 gramlik am parcasi oldugunu onun hayatinin bok gibi oldugunu ve tek basina oldugunda hicbir s*k olmadigini hissetirmen lazim ki geri tepsin ve senin kopegin olsun

Diyor ya Mevlana, "Varlığının değerini bilmeyeni, yokluğunla terbiye edeceksin."
Ben de dahil olmak üzere hepimiz bazı yanlışlar yaptık. Bundan sonra yapmamız gereken tek bir şey var, güzel bir hayat yaşamak için çabalamak..
Halen kızlara seks objesi olarak bakıyorum, oysa ki dünyada hiç bir şey kendisi için yaratılmamıştır.
Daha önce gördüğüm ve şu anda kaynak belirterek vereceğim yazı hayatımda önemli bir yere sahip.

"
bir şaman öğreti şöyle der.

“doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz..
nehirler kendi suyunu içemez..
ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez..
güneş kendisi için ısıtmaz..
ay kendisi için parlamaz..
çiçekler kendileri için kokmaz.
toprak kendisi için doğurmaz..
rüzgar kendisi için esmez..
bulutlar kendi yağmurlarından ıslanmaz..”
doğanın anayasasında ilk madde şudur..
herşey birbiri için yaşar..
birbiri için yaşamak, doğanın kanunudur..

beyaz adam gitmeden önce bir afrika felsefesi vardı..
adı ubuntu’ydu..
eski çağlardan süre gelen bir anlayıştı bu..
bütünlüğü anlatırdı..
özü iki cümleydi..
“ben biz olduğumuz zaman ben olurum.”
“ben, ben olduğum için sen, sensin.” Kaynak

O yüzdendir demem, "Varlığının değerini bilmeyeni, yokluğunla terbiye edeceksin."

Ama bizim en büyük eksiklerimizden bir tanesi de, kendimizi geliştirmek için çaba göstermiyor olmamız. Halen kendi dogmalarımı yıkmaya çalışıyorum.
Spor yapmıyorsak, güzel parfümler alıp iyi kıyafetler seçemiyorsak oyunu bırakalım gitsin.
Zihnimizi boş yere meşgul etmemeli. Kendi kendimize tecavüz ediyoruz farkında mısınız?
Öz-tecavüz...
Zihnimize bir alfa olduğumuzu inandırmaya çalışıyoruz fakat uygulamaya gelince olmuyor. Sokağa çıkınca toplumsal baskı hala üzerimizde.
Otobüste kızın yanına oturup kulaklığı var diye set açamıyoruz. Bu kadar aciz insanlarız işte anlayın. Anlayın bende dahil çoğu kişi aşşağılık sikik bir şeyler öğrendik diye götü kalkmış kişileriz.

Kendimizi geliştirmeden hiç bir şey olmasını bekleyemeyiz. Bu dediklerimi kimse üzerine alınmasın. Dost acı söyler.

Kız konusuna gelince, ona iyi geliyorsun ama seni istemiyor olabilir. Yani ona karşı hislerin olduğunu anlamıştır ve ne seni bırakmak nede seninle sevgili olmak istiyordur. Next'le geç :)

Diyor ya Mevlana, "Varlığının değerini bilmeyeni, yokluğunla terbiye edeceksin."
Ben de dahil olmak üzere hepimiz bazı yanlışlar yaptık. Bundan sonra yapmamız gereken tek bir şey var, güzel bir hayat yaşamak için çabalamak..
Halen kızlara s*ks objesi olarak bakıyorum, oysa ki dünyada hiç bir şey kendisi için yaratılmamıştır.
Daha önce gördüğüm ve şu anda kaynak belirterek vereceğim yazı hayatımda önemli bir yere sahip.

"
bir şaman öğreti şöyle der.

“doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz..
nehirler kendi suyunu içemez..
ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez..
güneş kendisi için ısıtmaz..
ay kendisi için parlamaz..
çiçekler kendileri için kokmaz.
toprak kendisi için doğurmaz..
rüzgar kendisi için esmez..
bulutlar kendi yağmurlarından ıslanmaz..”
doğanın anayasasında ilk madde şudur..
herşey birbiri için yaşar..
birbiri için yaşamak, doğanın kanunudur..

beyaz adam gitmeden önce bir afrika felsefesi vardı..
adı ubuntu’ydu..
eski çağlardan süre gelen bir anlayıştı bu..
bütünlüğü anlatırdı..
özü iki cümleydi..
“ben biz olduğumuz zaman ben olurum.”
“ben, ben olduğum için sen, sensin.” Kaynak

O yüzdendir demem, "Varlığının değerini bilmeyeni, yokluğunla terbiye edeceksin."

Ama bizim en büyük eksiklerimizden bir tanesi de, kendimizi geliştirmek için çaba göstermiyor olmamız. Halen kendi dogmalarımı yıkmaya çalışıyorum.
Spor yapmıyorsak, güzel parfümler alıp iyi kıyafetler seçemiyorsak oyunu bırakalım gitsin.
Zihnimizi boş yere meşgul etmemeli. Kendi kendimize tecavüz ediyoruz farkında mısınız?
Öz-tecavüz...
Zihnimize bir alfa olduğumuzu inandırmaya çalışıyoruz fakat uygulamaya gelince olmuyor. Sokağa çıkınca toplumsal baskı hala üzerimizde.
Otobüste kızın yanına oturup kulaklığı var diye set açamıyoruz. Bu kadar aciz insanlarız işte anlayın. Anlayın bende dahil çoğu kişi aşşağılık sikik bir şeyler öğrendik diye götü kalkmış kişileriz.

Kendimizi geliştirmeden hiç bir şey olmasını bekleyemeyiz. Bu dediklerimi kimse üzerine alınmasın. Dost acı söyler.

Kız konusuna gelince, ona iyi geliyorsun ama seni istemiyor olabilir. Yani ona karşı hislerin olduğunu anlamıştır ve ne seni bırakmak nede seninle sevgili olmak istiyordur. Next'le geç :)
Oldukça güzel bir yazı olmuş tebrik ederim dostum,üzerimizdeki toplumsal baskı bizim bahanemiz oluyor bir nebze bu konuya değinmene sevindim.

üzülürsün sonunda ipleri kızın eline vermişsin biraz kendini geri çek

İpler şu anda onun elinde yanlış anlama ama sana köpek muamalesi yapıyor. Sen ilgi gösterince seviyor göstermeyince hoşt diyor resmen. Bunu çevirmek senin elinde. Kendini çek. Her zaman davrandığı gibi davranma. Daha ilgisiz kal. Sana geliyorsa devam gelmiyorsa sal gitsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8