Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kukla olmaktan çıkın!

Sosyal medya, oyunlar, zamanını önünüzdeki önemli süreçler için çalan her türlü aktivite için yazıyorum aslında bu yazıyı. Hepimizi ilgilendiriyor, bilgilerimin fazla olmasına karşın benim bile elimde olmayan davranışlarım var. Elimde olan ama olmayan!

Hepimizin kötü alışkanlıkları vardır, internette saatlerce gezmek, oyunlar oynamak, p*rno izlemek, gün içinde fazla şeker tüketimi, abur cuburlar, fast-food’lar, öğlene kadar uyumak, geç saatlere kadar uyumamak…
Bu yazdıklarım kişiden kişiye artar veya azalır, benim içimde olan şey senin için saçma olabilir. Ya abi çok kolay bırakması bak şunu bunu yap diyebilirsin, fakat zihninizi yönlendirmek ve odaklamak kolay iş değildir. Bağımlılık kadar zor bir konu yoktur şu hayatta.
Aslında aylar önce insanlara tavsiye vermeyi bırakmıştım, neden mi?
Tavsiyeme layık kimse yoktu desem? Dinleyip uygulamaya koymayanlar? Haklısın deyip aynı işe devam edenler? Bunlar için değerli zamanımı neden harcamak isteyeyim?
Sizler farklısınız, zihninizin bir tarafı artık değişim istiyor. Başka bir tabir ile, Anka kuşu yandı, külleri yerde duruyor ve yeniden doğmak için bir şeyler arıyor. Bu forumda herkes ihtiyacı olan şeyleri bulacak eminim. Bugün yada yarın.
Sosyal medyayı bırakamayan kardeşlerim, bu satırı aralıksız okuduktan sonra iyice düşünün. Ama sakın “Adam haklı, lan kapatmalıyım” moduna bürünüp, gaza gelmeyin. Kendinizi değerlendirin, iyice ölçün biçin.
Sosyal medyada ki fotoğraflarınızı, yazdığınız yazıları birileri beğenirse tatmin olma duygumuz ortaya çıkıyor. Tatmin ediliyorsun, sahte beğeniler yüzünden. Bilinçaltın ise bu halinle iyi olduğunu düşünüp seni değiştirmek istemiyor desem yalan olmaz herhalde. Bkz:Dopamin
Benim kişisel görüşlerimden bir tanesi de, burada bulunan çoğu kişi, sevgisizlik cezası ile baş başa kalmış, insanlar tarafından beğenilmeyen, belki bir işte uzman veya hiçbir işe yaramayan insanlardık. Çünkü yaptıklarımızın yanlış olduğunu değerlendirmeye fırsat bulduk, yeni yollar keşfetmek için arayışlar içine girdik, hayatından memnun olan hiç kimse burada bulunmaz NOKTA.
Oyun oynayan arkadaşlarım, oynamayı bırakıp oyun yapın desem?
Html, css ve biraz js ile mini oyunlar yapmaya başlayabilir, daha sonra araştırarak diğer yazılım dillerine geçebilirsiniz. Oyun da sizi tatmin duygusuyla baş başa bırakır ve sizi gerçek dünyadan uzak tutar. Benim gibi, dünya ile bağlantınızı kesmek istiyorsanız 1-1 fakat oyunlar. Tavsiye eder miyim? Yorum yok.

Arkadaşlar, gününüz boş geçiyorsa, yada günde 3 saat kız mevzuları için düşünüp buralarda zaman harcıyorsanız üzgünüm. Bizden bir bok olmaz!
p*rno izleyerek bir bok olmaz. p*rno mutsuzluğumuzu geçiştiriyor yalan yok. Ama artık yüzleşme zamanımız geldi, canımızı sıkan her şeye baş kaldırmalıyız. Babanız size bağırdı mı? Eğer size saldırdığı zaman kendinizi koruyabilecek seviyede iseniz karşı çıkın. Sakın susup içinize atmayın! Rahatladığınızı hissedeceksiniz, içe atmak yok artık.
Daha uzun yazabilirdim fakat, ders çalışmam gerekiyor. 4 sene haylazlık yaptık, tatil yok bu yaz bana. Günde çalışabildiğim kadar çok ders çalışacağım çünkü zaten gerideyim. İleriye gitmem gerek.
Kalın sağlıcakla J

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8