• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Dizi Önerisi Kült Serisi

Lethe

Üye
Katılım
10 Kasım 2018
Mesajlar
137
Yaş
19
Şehir
Kayseri
Merhavalar Galya Halkı. Türkiye'nin bence en büyük sorunlarından birisi de sinema sektöründen uzak kalmasıdır. Zira yarını kurtaracak olan gündem değil fikirlerdir. Bu yüzden TRT Haber'i izlemek yerine bu yeni başlattığım serideki dizileri izleyin. Kesinlikle çok şey katacaktır sizlere.

1. Breaking Bad: Bir kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrenmesi ve akabinde uyuşturucu işlerine girmesiyle gelişen olaylar dizisi.

Yorum: Dünya Dizi Tarihi'nin tartışmasız en iyi kurgusuna ait dizidir. Senaryo kurgudaki yoğunluk gereği aşırı ön planda değildir. Fakat senaryo kesinlikle bütünleyici bir yapıya sahiptir. Genel kültür eklemelerinden tutun birçok alanda akademik boyuta varacak bilgilendirmeler de akışa hiçbir etki etmeyecek şekilde yapılmaktadır. Teknik özelliklerine iddialı yorumlar yapacak birikime sahip değilim lakin "ortalama" bir seyirci olarak teknik açıdan hiçbir sorun tespit edemedim. Hatta bir çok sahnede teknik detayların böyle yüksek bir profesyonellikle kullanılmasından dolayı ağzım yarım metre açık izledim diziyi. İlk bölümler sıkıcı gelebilir. Her şeyin başı sıkıcıdır. İzlemeye devam edin.

2. Mad Men: The Sopranos'un yazar ve yapımcılarından birisi olan Matthew Weiner'in senaryosunu üstlendiği, Jon Hamm gibi usta bir oyuncunun başrolünü oynadığı Reklamcılık sektörünün Altın Çağı olarak kabul edilen 1960 New York Reklam ve Pazarlama piyasasını konu edinen bir dizidir.

Yorum: Bulunduğum pozisyon ve ilgi alanlarım gereği Reklamcılık-Pazarlama işlerine aşırı meraklı birisiyim. Bu yüzden diziyi baştan sona 3 defa izledim. Teknik detaylar 2007 yılına göre vasatın üstündedir. İletişim konusunda buradaki herkese çok büyük katkıları olacağını düşündüğüm dizi birçok ödül sahibi bir dizidir ayrıca. 4 Altın Küre ödülü beni sulandırmaya yeter şahsen. Fakat diziyi size özellikle önermemin sebebi birçok alfa rollemesinin de gerçekten başarılı oynandığı bir dizidir. Ayrıca günümüz dünyası ile o günün dünyası arasındaki temel fark ve çatışmaları müthiş şekilde işleyen bir dizidir. Bana kalsa bu dizi üzerine kitap bile yazabilirim. Lakin yüzeysel anlatıyorum ki ilginizi çekmenin ötesine geçmemiş olayım.

Arkadaşlar öyle görünebilir fakat hiçbir yazım alıntı ya da çalıntı değildir. Kendi birikimlerim ve ekstra en az 3-4 kaynak taramasıyla kendi üslubum ile yazdığım yazılardır. Teşekkürler,iyi forumlar.
 

hesoyam

Üye
Katılım
18 Ağustos 2018
Mesajlar
171
Yaş
19
Şehir
Tokat
Vikings: Ünlü viking kralı ve efsanevi savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğullarının hayatını anlatan dizi.
 

Mrdisiplin

Üye
Katılım
19 Ekim 2018
Mesajlar
18
Yaş
20
Şehir
Trabzon
O zaman bir tane de ben ekleyeyim spartacus dizisini kesinlikle izlemelisiniz görüp görebileceğiniz en iyi alfa erkek modellerinden biri de net spartacus'tur. 3 sezonluk bir dizi olmasına karşın tarihteki en büyük ayaklanmalardan biri olan spartacus ayaklanmasını anlatmaktadır. Romadaki gladyatör ve kölelik sistemine karşı özgürlük isteyen spartacus (kendisi de gladyatördür) büyük bir ayaklanma başlatacaktır. Kendisi tarihteki en iyi alfalardan biridir.
 
Üst