• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kuşcubaşı : Yetti lan artık bu kişisel gelişim saçmalıkları!

Kuşcubaşı'nın yaptığı eleştiri yorumlarda kalmasın diye paylaşıyorum.

Kendini kabul etme, kendini sevme, kendinle barışık olma. Yetti lan artık bu kişisel gelişim saçmalıkları!

Kendini kabul etme, kendine de ki; "En mükemmel halime geldiğimde kendimi kabul edeceğim."
Kendini sevme, de ki; "En mükemmel halime geldiğimde kendimi seveceğim."
Kendinle barışma, de ki; "En mükemmel halime geldiğimde kendimle barışacağım."

Diğer türlü gelişemezsin. Bak, net bir şekilde yazıyorum: kendini olduğun gibi kabul ettiğin müddetçe olduğun gibi kalırsın.

Sen şu anki halinden memnun musun ? Hiç sanmam. O halde ne diye kendini olduğun gibi kabul ediyorsun lan ? Sen zaten olduğun halini sevmiyorsun ki. Kabul et tabi ki, ona bir şey demiyorum ben, ama mükemmel halini kabul et.

Başarılı insan, Alfa erkek dediğin böyle olur. Daima daha iyisini kabul eder. Kusursuzu yakalamak için uğraşır. Başarının da sırrı budur. Çaresizliğe de kapılmaz. Ne var lan, çirkinsen çirkinsin işte. Uzatma, kendine gel. Eğer çirkinsen o halde zeki ol. Zeki olan insan bin tane yakışıklıyı cebinden çıkartır.
Boşver insanların ne dediğini. Eğer bir ortamda dalga konusu oluyorsan o ortamla ilişiğini kes, o adamlara da bir daha selam vermeyi aklından bile geçirme. Onurunu zedeleyen, seni geri çeken her şeye savaş ilan etmek zorundasın.

Yoksa ilerleyemezsin! İnsanı barış değil, savaş ilerletir. Daima bir savaş durumunda olmalısın. Bu seni uyanık tutar. Kendine kaliteli hedefler, kaliteli düşmanlar seç. Unutma: zeki bir düşmanı salak bir arkadaşa tercih et.

Salak insan seni uyuşturur, kendisi gibi yapar; zeki düşman ise seni daima uyanık tutar ve zekanı keskinleştirir. Bu yüzden şu saçmalıkları bırak da kendine gel, haydi!

Şu kısma Katılmıyorum demişsin ki en mükemmel halime geldiğimde kendimi seveceğim demişsin en mükemmel halin ne zaman olcak 5-10 sene sonra felan mı??