Lamba-Sinek Teorisi!

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
171
Beğeniler
662
Şehir
Antalya
#1
sakarya 2.jpg

Aslında, bilmiyorum fark ettiniz mi ama sinekler ile insanlar arasında oldukça benzerlik var: ikisi de ışığın ve b*k'un etrafında toplanmayı çok seviyor. Artık b*ktan kastımın kim, kimler ve neyler olduğu size kalmış :)

Ama biz ışığa odaklanalım. Mesela kış aylarında görmüşsünüzdür sokak lambasının etrafında fütursuzca toplanan sinekleri, kanatlı böcekleri. Işığın onlar üzerinde öylesine hipnotize edici bir etkisi vardır ki, hiçbir şey yapmadan yüzlercesini etrafına toplayabilir.

Bakın, burası önemli: hiçbir şey yapmadan çekiyor.

Sineklere "gelin etrafımda toplanın, ben çok güzelim, ben çok iyiyim" demiyor. O sadece ışık yayma görevini yerine getiriyor ve sinekler kendiliğinden etrafında toplanıyorlar.

Teşbihte hata olmaz lakin ismini ve benzetmelerini şahsımın uydurmuş olduğu (alkış) bu teoride sinekler insanlardır, lamba ise sizsiniz. Eğer siz parlarsanız, insanlar kendiliğinden etrafınızda toplanacaklardır.

İşte bu kadar basit!

Bilhassa, kadınlar konusunda bu teorimin sonuna kadar arkasındayım zira hayatın her alanında bunu görebiliyorsunuz. Mesela bazı adamlar vardır Hakkı Bulut'a benzer ama yanında taş gibi hatun(lar) vardır. Hatta işin garip yanı, bu adama böyle kadınları nasıl etkilediğini sorduğunuz zaman eğer Oyun'dan haberi yoksa "bilmiyorum, kendiliğinden geliyorlar" cevabı verecek olmasıdır. İşte bu adam lambadır. Bu adamın kızların peşinden koşmasına, onların beğenisini kazanmaya ihtiyacı yok. Adamın mevcut özellikleri zaten kızları kendisine çekmesi için yetiyor da artıyor. Ne Oyun hakkında bilgisi var, ne kadınlar hakkında, ama gel gör ki yanındaki hatunlar birçok erkeğin Oyun ile elde edebileceğinden çok daha üst düzeyde. Bu adam hiçbir şey yapmasa bile en güzel hatunlar hep onun etrafında toplanacaklar. En saçma esprilerine bile katıla katıla gülecekler, mesaj kutusu onlarca güzel kızın mesajı ile dolacak, kızlar ona kendilerini gösterebilmek için kırk takla atıyor olacaklar.

Çünkü; sinek lambaya uçar, lamba sineğe değil.

Nereye mi gelmek istiyorum ?

Eğer siz kendinizi geliştirirseniz, kendinize bir şeyler katar, her geçen gün bir adım daha ileri gider yanı kısacası parlarsanız o zaman insanlar size kendiliğinden çekileceklerdir. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok, yalnızca kendinize, amaçlarınıza ve görevlerinize odaklanmanız yeter. Sadece bundan ibaret. Siz yalnızca parlayın, ne kadınlar ne de diğer insanlar konusunda ek bir uğraş içerisine girmenize bile gerek kalmayacak. Bugün yüzünüze bile bakmayan insanlar yarın yüzlerine bakmanız için size yalvarır hale gelecekler.

Çünkü bu işler böyle yürür beyler.

İnsanlara değil kendinize odakların, insanlarla uğraşmak sizin için vakit kaybından başka bir şey değildir. Hele hele suçu insanlara hiç atmayın, yoksa sorarlar adama "Sen lamba oldun da biz mi gelmedik ?!" diye.

Eğer dediğimi yaparsanız bir müddet sonra lambanızın parlaklığı daha fazla ve daha fazla artacak, işte o zaman kış vaktinde sokaktaki lambaya bakarak aranızda çok fazla benzerlik olduğunun farkına vararak gülümseyebilirsiniz.

Bir lamba olarak nasıl parlayacağınız ise size kalmış.

Ve son olarak, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün burada da birçok kere paylaştığım ve çok sevdiğim bir sözünü tekrarlamak istiyorum, lamba olmak ve parlamak isteyenler için bir yol haritası niteliğinde:

indir.jpg


İYİ FORUMLAR!
 
Son düzenleme:
Katılım
27 Mayıs 2018
Mesajlar
90
Beğeniler
86
Yaş
18
Şehir
Diyarbakır
#8
Bunu kız peşinde koşan hayat amacı sadece "kız" olan bazı arkadaşlarıma söyledim "Sen alfasın alfa abisin" gibi kelimelerle dalgaya aldılar. Hah yanlış anlaşılmasın burada puaları felan küçümsediğim yok sadece hayatının merkezina kadınları koymuş kişilere acıyorum. 1-1,5 aydan fazladır kendimi gelişimime adadım. Sahaya çıkmıyorum bu aralar çünkü gerçekten çok meşgul oluyorum. Hatta foruma bile girmemeye başladım . Ne oldu bu süreçte? Derslerimde ultra başarı yakaladım,denemelerde 70 net civarlarından 85-90ı gördüm, insanlarla olan ilişkilerim güçlendi. TheRipper adlı arkadaşın bi konusu vardı 1 hafta kadar insanlarla aranıza mesafe koyun gibisinden bi ödev vermişti onu denedim. Bu bi haftalık süreçte gerçekten çok şey değişti. İnsanlarla muhabbet etmediğim halde onlar benle muhabbet etmek için can atar oldular. Başarımın sırrını soran çok kişi oldu, nasıl bi anda bu kadar yükseldin gibisinden sorular almaya başladım. Bu süreçte benle ilişki yaşamak isteyen kişiler de oldu ancak onlara ayıracak zamanım olmadığı için reddettim.
Yani gençler kısacası @Kuşçubaşı na harfiyen katılıyorum. Hayatınızın merkezine sadece kendinizi koyun. Başarıyı bir kez yakaladınızmı gerisi zaten kendiliğinden geliyo ama başarıyı yakaldınız diye bırakmak olmaz. O başarıyı aynen devam ettirmeniz gerekir.
 
Son düzenleme:
Üst