• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Lan vallaha kilo alamıyorum yaa

Shine

Üye
Spora başlayalı 3 hafta oldu 1 kilo anca aldım iyice moralim bozuldu. Kaslarımda sıkıntı yok estetik kazandılar iyice ama hacim olmadıktan sonra ne işe yarar o estetik. Balık hapı filan diyorlar ne kadar etkili bilen varsa yazsın

Philliscan

Fahri Üye
Kilo almanın ve vermenin mantığı da aynıdır.
Kilo almak istiyorsan günlük Alman gereken kalori miktarının üstünde kalori tüketmen gerekiyor. 7,000 kalori = 1 kilogram
Günlük 2500 kalori Alman gerekiyorsa her gün 3500 kalori totalde 24,500 kalori alarak haftada 1 kilo alabilirsin ortalama veya daha fazlası.
Kilo vermek içinde aynı mantık ama tam tersi 1000 kalori eksik gibi.

Mühim olan şu karnını boş öğünle doldurmaman
Boş dediğim şu şekilde yani 1 tabak ıspanak 50 kalori 1 tabak pilav 500 kalori günlük Alman gereken kalorinin fazlası için ıspanağı tercih edeceğini zannetmiyorum :)

tau2che

Üye
Kardesim balık yagı diyenlerle birdaha spor muhabbeti yapma. Yasadıgın asamalardan bende gectim. 57 kilodan 70 kiloya cıktım. Ayrıca vücudum hala estetik yag oranım düsük. Spora baslayalı 3 hafta oldu demissin. 3 haftada bir s*k yapabilecegine inanıyor musun cidden? Bol bol su içmen gerek günde en az 3 lt su iç. Vücudun su toplar hacimli gözükür. Spordan önce bol bol karbonhidrat al pilav bulgur makarna vb. yanına konserve ton balıgıda acabilirsin. Gitmeden önce kafein almak amaçlı bir bardaga suyu doldurur nescafe gold var ondan atardım karıstırır oldugu gibi içer öyle giderdim. Antrenman esnasında İnanılmaz fark yaratacaktır bana güven. Motive edici müzikler dinle spordayken. Mesela 12 tekrar yazıyorsa 1 tekrar daha cıkarmaya calıs. Antremanların sıkı gecsin eve gidecek dermanın kalmasın. Bacak günlerini atlama. Bacak calıstıgında testosteron hormonun artar kas gelişimin hızlanır. Spordan gelince tavuk göğüs, yumurta, ton balığı, imkanın varsa kırmızı et bunları almaya calıs. Lor peyniri(bimde satılıyor) ile ayran yapıo öğününün yanında ye. Yesilliği unutma günde mutlka 1 kez öğünn yanında ye. Gün içinde kusana kadr yemeye calıs. Herkesin yediğini yersen herkes gibi olursun. Daha yazılacak cok sey var. Hepsi sende bitiyor. Ege fitness, ağırsağlam, bilgehan koç gibi kanalları takip et. Her gördüğün programı deneme. Dedigim gibi eğer cidden istersen kilo alabilirsin

FromendD

Üye
Kalorilerin yüksek ağırlık antrenmanların iyi olsun yumurta tavuk balık et ye protein in yanında mutlaka iyi miktarda karbonhidrat tüket şişene kadar ye ama spordan tam önce değil tabiki karbonhidrat olarak makarna pilav bulgur pilavı ve ara sıra ekmek tercih et su içmeyi de unutma

Youtube'da ege fitness ve savaş cebeciyi takip et. Kilo alırsın alamam diye bir şey yok. Ama 3 haftada çok şey bekliyorsun bence. 3 haftada ilk defa küçük farklar görmeye başlayabilirsin ama arnold olmayı bekleme. Balık yağı da önerilen bir supplement ama kilo almayla alakası yok. Kreatin alırsan kaslarda su toplar biraz daha hacimli olabilirsin ama yeni başladıysan supplemente gerek yok bence. Önce vücudunu spora alıştır. Sonra ağır spor yapmaya başlayınca supplement almak istiyorsan alırsın. Balık yağı vb. hariç. Balık yağını sadece spor yapanlar almıyor.