• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Laveyan Satanizmi-Güç Algısı-Maskülenite

Şimdi şöyle bir fikir ortaya atacağım dostum: Doğru bilgiler,kanıtlanmış bilgiler,değişmez,işlevlerini yitirmezler; fakat güncellenmek o döneme göre uyarlanmak zorundadır. Ama nasıl güncellenir? Öyle ''Anaaa,bilgi yanlışmış,ben en iyisi yeniden keşfe çıkayım.'' türünden değilde günümüz çağına göre uyarlanmalıdır. En basit örneği: Hemen hemen her kutsal kitapta geçer, hemen hemen her bilim adamı,önemli devlet adamı bu öğüdü verir: ''Çalışın,çalışkan olun,tek çareniz çalışmaktır,yaşamak için çalışacaksınız..'' Peki çalışmak nedir? İlk zamanlara kadar gidersek çalışmak o dönemlerde hayvan avlamaktı,kadınlardaysa bebeğe bakmak,meyve toplamaktı. Deyse hayatta kalabilme ihtimalleri yoktu değil mi? Peki bu ''Çalışmak'' sözünü günümüze uyarlayalım. Günümüzde çalışmak nedir? Spor yapmak,fabrikada çalışmak,sanatla uğraşmak,şirket işletmek... Böyle çoğalıp gider ve günümüzde çalışmayan insanların hayat şartlarını da görüyoruz. Ya yolda,sokakta çürüyüp gidiyorlar ya isteklerine kavuşabilme konusunda aşırı kısıtlılar ya da aile içinde huzursuzluk... Bir nevi yaşayan ölü diyebiliriz.

Bu örneği vermemdeki amaç kanıtlanmış bilgi doğru fakat dönemlere göre uyarlanması gerekir. Şimdi sen gelip de günümüzde, ilk dönemin ''Çalışmak'' kelimesinin tanımıyla yola çıkıp elinde mızrakla mamut avlamaya gidersen bu bilginin işlevsizliğini değilde senin aptallığını ortaya çıkarır.

Bu arada dogmalar demişsin de dostum insanlık zaten dogmayı bırakıp,kanıtlara başvurduğu için teknoloji bu kadar ilerledi.Ve ilerleyen teknolojide kullanılan bilgilerin birçoğu da eskiden günümüzde uyarlandı. Telefonundan başla tekerleğine kadar. O ara yeni bilgiler keşfedildi o ayrı konu. Yani öğretmen,doktor örneklerine pek katılmıyorum. Haa elbette şüpheyle yaklaşabilirsin ama ''Bilgiler,artık eskidi'' gözüyle değilde ''Bu bilgi acaba doğru mu değil mi'' gözüyle bakman daha doğru olur bence.
Şimdi kardesim oyle degilde boyle sunu da eklersek daha dogru olur gibi iki ucu acik cumleler konuyu saptirir. Bunun onune gecmek icin sunu soyluyorum benim bildigim her bilgi yalan veya yanlis olabilir seklinde yasarsak hem en dogruyu hemde saglikli dusunebilen bir beynin sahibi oluruz.
Simdi dogmalarin onune gectigimiz icin teknolojimiz gelsiti felan demissin bence bu bakis acin cok yanlis suanki teknolojimiz oyle harika duzeyde degil insan teknolojisi gelisse bile onun piyasaya cikmasi ve dunyaya yayilmasi kar getirmiyorsa kullanilmaya gerek gorulmuyor. Daha onumuzde cok engel ve zaman var.
Simdi sunu da soylenem gerekiyor bu yazdiklarimin ana noktasi dogmalar asla bitmez bunu su sekilde anlayabiliriz cevremize baktigimizda insan insani yonetiyor yani belli bir kesim belli seyleri biliyor ve bu bilgileri ve uygulamalari sayesinde insanlari kontrol edebiliyor. Diger insanlari daha farkli dusunmeye ve gercekten uzaklastirmaya cabaliyorlar ve bunu nasil daha iyi bir sekilde yapabileceklerini hergun daha iyiyi amaclayarak yapiyorlar. Şimdi bu kullandiklari araclara bakarsak sunlari goruruz.
1. Din
2. Para
3. Reklamlar
4. Medya
5. Iletisim cihazlari
6. Kitaplar
7. Okullar
8. Saglik sistemleri
9. Sosyal guvenceler
10. Polis
11. Askerler
12. Erkek kadin iliskileri
Ve daha bircok kaynak bu yazdiklarimin hepsi dogmadir ve hicbir gercerliligi yoktur. Insanlar bunlara inanir ve bunlara bel baglarsa kendilerine iradelerine degilde bu araclara gucunu verirlerse her zaman alt tabakada kalacaklar.
Simdi dusunen bir varlik olarak sunu gorebiliyoruz dogmalar asla bitmeyecek ve dogru bilgilerde asla bitmeyecek biz dogrunun pesinde olmaliyiz dogmalarin degil.