Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Liselilere tavsiyeler.

Selam dostlar. Hep diyorum kendi kendime; şuan ki aklımla şu zamana dönebilsem, liseye dönebilsem vs vs. şunları şunları yapardım diyorum. Eminim sizde söylüyorsunuzdur kendinize bunu. Neyse, oturdum düşündüm farz et ki liseye geri döndün, “neyi farklı yapardın?” Sorusunu sordum kendime. Bu arada, şuan 21 yaşındayım, hiçbir şey için geç olmadığını biliyorum ancak şuan ki mentalitem ile liseye dönebilseydim her şey çok farklı olurdu eminim. Her neyse, oturdum düşündüm, neleri farklı yapardım diye ve bunu yazıya dökmeye karar verdim. Liseye giden bir sürü kardeşimiz var, belki onlara faydalı olur bu yazı.

Liseli halime tavsiyeler;

-Adobe programlarını öğrenirdim.(Photoshop,After Effect vs.)

-Yazılımı erken yaşta öğrenmeyi isterdim.

-Müzik aleti çalmayı öğrenirdim.(Neyi seviyorsan.)

-Box,muay thai veya mma gibi bir dövüş dalıyla ilgilenirdim.

- 1, 2 yıl dövüş sporundan sonra, fitness’e başlardım.(Yapabilen Fitness ve dövüş sporunu eşit şekilde götürebilir.)

-İngilizce derslerine ağırlık verirdim ve okuldaki eğitimle kalmazdım.(İngilizce çok önemli arkadaşlar. Hala öğrenemedim diyebilirim.)

-Diksiyon kursuna giderdim.

-Yemek yapmayı öğrenirdim.

-En önemlisi; çok kitap okurdum. (Ne yazık ki kitap okumaya çok geç başladım.)

-Hobiler edinirdim.(Bazı arkadaşlar hobisi olarak kitap okumayı gösteriyor. Arkadaşlar, kitap okumak bir hobi değildir, bir gerekliliktir. Beynin çok aç, doyur onu!)

Teknoloji muhteşem bir hızla ilerliyor. 200 yıl sonra bizden ilkel canlılar diye bahsedecekler muhtemelen. :) Dünya bir MMORPG oyunu ve biz karakterimizi geliştirmek için çok çalışmamız gerekiyor. Gelişim hiç durmayacak; sürekli yeteneklerimizi arttırmamız gerekiyor ki hızla ilerleyen dünyada geri kalmayalım.

Biraz kişisel gelişim kitabına benzemiş olabilir. Şuanlık aklıma sadece bunlar geldi. Yazı biraz dağınık olmuş olabilir, kusura bakmayın. Neyse dostlar, şimdilik bu kadar yeter. Yorumlarda sizin de tavsiyelerini bekliyorum.

-Blackpanther

Son düzenleme:
Selam dostlar. Hep diyorum kendi kendime; şuan ki aklımla şu zamana dönebilsem, liseye dönebilsem vs vs. şunları şunları yapardım diyorum. Eminim sizde söylüyorsunuzdur kendinize bunu. Neyse, oturdum düşündüm farz et ki liseye geri döndün, “neyi farklı yapardın?” Sorusunu sordum kendime. Bu arada, şuan 21 yaşındayım, hiçbir şey için geç olmadığını biliyorum ancak şuan ki mentalitem ile liseye dönebilseydim her şey çok farklı olurdu eminim. Her neyse, oturdum düşündüm, neleri farklı yapardım diye ve bunu yazıya dökmeye karar verdim. Liseye giden bir sürü kardeşimiz var, belki onlara faydalı olur bu yazı.

Liseli halime tavsiyeler;

-Adobe programlarını öğrenirdim.(Photoshop,After Effect vs.)

-Yazılımı erken yaşta öğrenmeyi isterdim.

-Müzik aleti çalmayı öğrenirdim.(Neyi seviyorsan.)

-Box,muay thai veya mma gibi bir dövüş dalıyla ilgilenirdim.

- 1, 2 yıl dövüş sporundan sonra, fitness’e başlardım.(Yapabilen Fitness ve dövüş sporunu eşit şekilde götürebilir.)

-İngilizce derslerine ağırlık verirdim ve okuldaki eğitimle kalmazdım.(İngilizce çok önemli arkadaşlar. Hala öğrenemedim diyebilirim.)

-Diksiyon kursuna giderdim.

-Yemek yapmayı öğrenirdim.

-En önemlisi; çok kitap okurdum. (Ne yazık ki kitap okumaya çok geç başladım.)

-Hobiler edinirdim.(Bazı arkadaşlar hobisi olarak kitap okumayı gösteriyor. Arkadaşlar, kitap okumak bir hobi değildir, bir gerekliliktir. Beynin çok aç, doyur onu!)

Teknoloji muhteşem bir hızla ilerliyor. 200 yıl sonra bizden ilkel canlılar diye bahsedecekler muhtemelen. :) Dünya bir MMORPG oyunu ve biz karakterimizi geliştirmek için çok çalışmamız gerekiyor. Gelişim hiç durmayacak; sürekli yeteneklerimizi arttırmamız gerekiyor ki hızla ilerleyen dünyada geri kalmayalım.

Biraz kişisel gelişim kitabına benzemiş olabilir. Şuanlık aklıma sadece bunlar geldi. Yazı biraz dağınık olmuş olabilir, kusura bakmayın.(İsterseniz bakın, çokta şeyimde :) ) Neyse dostlar, şimdilik bu kadar yeter. Yorumlarda sizin de tavsiyelerini bekliyorum.

-Blackpanther
Benimde bir ara oldu bu durum sonra pek düşünmemeye kadar verdim.Çünkü düşündükçe pişman oluyorum ve pişman oldukça mentalen aşağı çekiliyorum :D

Adobe programlarını 12 yaşımda,yazılımı ise daha erken öğrenmeye başladım diyebilirim.Tek sıkıntım insanlar ile konuşmaktı.Küçükken annemin çocuk psikolojisi kitaplarını okurdum.Sonra ise bu,dünya klasiklerine gitti.Şiirler ezberlerdim.Şizofrenik platoniktim sanki.Olmayan sevgiliye rap yapardım.Hey gidi günler hey.. Fakat şu var,bir zaman sonra eskiden yaptıklarınızdan dolayı bu halde olduğunuzu öğreniyorsunuz.Bana erken ergenliğimin tek kattığı şey;Bilgisayarla haşır neşir olmam :D

Liseye gidiyorum da ben de yazılım falan öğrenmek istiyorum fakat nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum

Bende yazılım öğrenmek isterim ama internet dersleriyle oluyormu bu iş nasıl öğrenilir başlanır

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8