Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Maddi anlamda dibi görmek ...

Ulan herşeyi düşünürdümde kendimi maddi anlamda bu halde hiç düşünmezdim . Bu yaz eğlencenin ve alkolün dibine vurdum . Bu arada öğrenciyim , sayılırım aslında bu sene tekrar sınava girmeyi düşünüyorum. O yüzden sadece yaz sezonunda çalışıyorum . 3 ayda 20 bin felan kazanmışımdır . Çok hesapsız kitapsız iş yaptım çok . Amk bankası cebime 4 binlik kredi kartı koydu. Onuda doldurdum . Onun parasını çıkarabilmek için kenarda bıraktığım 300 - 500 üde iddaada kaybettim . Şuansa 4 gündür evden dışarı çıkamıyorum parasızlıktan . Ve babamsa ablama milyarları harcıyor . Bense tek kelime edip babamdan ve ailemden 1 kuruş para bile isteyemiyorum . Hatta dün cebimdeki son 10 liraya anneme dondurma ısmarlamakla harcadım . Hesapsız kitapsız iş harbiden yapmayın beyler . Buraya bunu derman aramak için yazmıyorum , sizinle tecrübede paylaşmıyorum . Sadece içimde kalmıştı . Birine anlatacağıma burada paylaşmak daha iyi geldi . Ama bi fikri felan olan varsada buyurabilir en kısa zamanda 3000 tl nasıl bulunur diye :)

3 ayda 20000 nasıl buldun kardeşim öğrenci olarak?

sezonluk turizmde çalıştım bahşişi güzeldi

Turizm sektörü amelelik...Yemişim parasını, sırf para için üstünüze binmelerine izin vermeyin...Kimseye de hizmet etmeyin...He tatilinizi yaparsınız bol bol hata yaparsınız insan ilişkileriniz konusunda kendinize bir şeyler katarsınız, insanlara bir şeyler katarsınız o başka...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8