Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Manipülasyon 5 - Benjamin Franklin Etkisi

Başlamadan önce diğer değerli manipülasyon konularım için

Manipülasyon 1 - Truva Atı Okumak için tıkla
Manipülasyon 2 - Üstünlük değil dostluk teklif et Okumak için tıkla
Manipülasyon 3 - Tekrarcı olun ısrarcı değil ! Okumak için tıkla
Manipülasyon 4 - Sözcükleri doğru kullanmak bir sanattır ! Okumak için tıkla

Ben franklin etkisi
iyilik yaptığımız kişileri daha çok sevip, kötülük yaptıklarımızdan daha çok nefret ettiğimizi iddia eder.
yani bir adama yararımız dokunduysa, aynı kişiye benzeri bir durumda yardım etme isteğimizin diğer insanlara nazaran daha yüksek olduğunu söyler.
bu savdan yola çıkarak herkesten ufak yardımlar isteyebileceğimiz sonucuna varabiliriz. böylece bize bir daha yardım etme olasılıkları daha fazla olacaktır.

Bu öyle bir tekniktir ki
özellikle insan ilişkilerinde ve bilhassa kadın-erkek ilişkilerinde geçerliliği %100 doğruluğu olduğuna inandığım etki. şöyle ki; eğer bir kız ya da erkek ile aranızdaki ilişkiyi ilerletmek istiyorsanız, ondan bir iyilik isteyin. eğer söz konusu kişi sizin istediğinizi yerine getirirse, bir nev'i siz ile olan arkadaşlığına yatırım yapmış olacak ve böylece sizi daha çok düşünecektir ve size olan ilgisi yükselecektir. buradan kaptırıp devam ederseniz ve doğru adımları atarsanız, bir bakmışsınız bir "çift" oluvermişsiniz.

sıkı durun bu olaya örnek vereceğim hemde kendimden :)
(Not ozamanlar manipülasyon ile ilgili pek bilgim yoktu ve sadece oyun bilgim vardı)
Olay sosyal medya üzerinden geçiyor. Bir tane kız mesaj isteği atmış dedim kabul edeyim :) Kuzenimin (kız) arkadaşı çıktı ve
benden ufak şirin bir yardım istiyor: kuzenimin doğum günü için bir hediye fikri istiyor. Ben de kabul ettim kuzenim çünkü ve mutlu olmayı hak ediyor.
O an kıza karşı hiç bir şey hissetmiyorum onu düşürmek için vs. hiç uğraşmıyorum umursamaz ve sadece o konuyla ilgiliyim profiline bile bakmadım siz düşünün .d
Ardından kız yardım fastını geçip benden daha samimi olmamı filan istedi ve benle tanışmak istediğini de söyledi.
Anlayacağınız işler baya ilerledi ve bu kızla açık ilişki yaşadık. Kızdan nude almadın ama cinsel zevklerini öğrendim ve s*x daveti filan aldım :)
Şimdi burada ki ben franklin etkisini kız açılış yaparken kullanıyor. Kız sonradan bana anlattı "hediye işin biraz bahanesiydi zaten" diye.
Bu da böyle değişik bir tecrübemdi.

- Naughty

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim ilk flörtlerimden birisi, lise 4'te kalem istemek ve teşekkür etmekle başlamıştı. Bir de böyle düşünün. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8