Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Marka Giyerek Tarz Olamazsın

Bazı kızlarımız delicesine marka takıntısı içerisindedirler ve etraftaki adamların kıyafetlerinin markaları ile çok ilgilenirler. Marka yöneticilerinin insanları getirmek istedikleri embesillik seviyesi de budur zaten.

Marka nedir ya bi kere. Ticaret hukukunda “alamet-i farika” olarak geçen deyim. Aslında bi kişinin ismi gibi bir şey. Günümüzde ise sapıtmış çığırından çıkmış bir şeydir.
Marka giymeyin demiiicem elbette size; ama sırf marka diye giymeyin diiicem.

Size birisi üstünüzdeki herhangi bir şeyi beğenmediğini söylerse.
Ona karşı savunma olarak markasını göstermeniz size kazandırmaz, yanlış harekettir. Ezikçe bir davranıştır.

Diyaloglar şunu söyler.
X kişisi üzerinizdekine laf ettiğinde sizde “bu xxx marka bi kere” dediğinizde.

O kişi sizin zevkinizi eleştirmiş olur. Sizde evet ben zevksizim, zevksiz olduğum içinde gidip marka alıyorum. Marka yaratıcıları zevkli demiş oluyorsunuz. Hele birde üstüne “ xx den aldım 340 lira verdim” dediyseniz. Hem zevksiz hem de görgüsüzsünüz.

Ayrıca para kompleksiniz var demektir.
Unutmayalım ki .. hiçbir kıyafet marka diye ve hiçbir kıyafet pahalı diye ŞIK OLDUĞU söylenemez.

Şıklık kişinin kendine göre seçimler yapabilesi ile alakalı bir şeydir. Şöyle ki belli markaların modellerini daha çok seviyorsanız ve o tarzı kendinize yakıştırıyorsanız o ayrıdır. Belli markaları tarzlarından dolayı sevmelisiniz.

Örneğin benim tarzını sevdiğim markalar: Koton, Zara, Dockers
Marka takıntısı içerisinde olmayın. Marka giyinince şık olduğunuz kanısında da olmayın.
Şıklık marka ile değil, iltifatlar olur..

Çevrenizdekiler şık olmuşun , oo bu ne yakışıklılık, vaaay yakıyorsun, damat gibi olmuşun diyorsa Şıksın.
Hemcinslerin sana bunu nerden aldın, göleğin güzelmiş diyorsa şıksın.

En pahalı mağazadan 2000 liralık takım elbise almış olman şık olduğun anlamına gelmez.(şıktır ya da değildir)

Şıklığı belirleyen Markası ya da Parası değildir..
Tipinize neyin gideceğini öğrenin.

Bence üzerinde marka yazmayan kıyafetler daha göze hoş görünüyor, mesela ayakkabıdaki kocaman nike yazısı itici geliyor :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8