• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Maskülen -2

Düşünsenize hayatınızı baştan. Ne kadar özgür bir bireyim deseniz de toplumsal yargılar ve diğerleri tüm kararlarınızı etkiliyor. Din kavramı, ahlak, siyaset, tarih. Hepsi size anlatılan ve size empoze ettirdikleri. Misal veriyorum ben Atatürk’ ü çok seviyorum ve saygı duyuyorum. Ama sokakta yanımdan geçen adam Atatürk ne yaptı diyebiliyor? AKP, CHP , MHP ve diğerleri. Arasından birini seçip destekliyoruz. Bana söyleyin gerçekten ailesiyle aynı görüşe sahip olmayan kaç insan var?(%20 ancak(pareto)).
Kendinizi baştan yaratmalısınız. Ailenizin, toplumun, çevrenin fikirleri değil her konuda kendi fikirleriniz kendinize ÖZÜNÜZE ait fikirleriniz olmalı. Bakış açınızı değiştirin( asıl konumuz).
Hayatı sevmelisiniz. Geçenlerde şöyle bir söz gördüm: Ben hayata karşı her zaman gülümserim, yanlış kişiye çattığını anlaması için. Hayat iniş çıkışlarla dolu ve iyi ki öyle. Gelişim için düşüp kalkmanız lazım. Hayatta her iniş sizi GELİŞTİRMEK için var. Hayat, kendine karşı sağlam durup kararlarını kendi verebilen TAŞAKLI erkek istiyor. Size bu bakış açısı çok önemli diyorum. Bunu oturtmanız lazım. Bakın hayattaki her olumsuzluğu başarıya giden yolda bir araç olarak görün. Düşünsenize siz her kötü bir şeye rastladığınızda daha çok gelişiyorsunuz. Mutlu olsanıza :))))). Kız reddediyor evet be, bir daha istiyorum bir daha reddet. Bir de şöyle reddet. Ders çıkarıyorsunuz. Gelişiyorsunuz bu kadar basit. Hayatta yediğiniz her tekme( işten atılmak, dışlanmak vs...) sizi daha iyi bir birey yapmak içindir. Eğer böyle şeyler başınıza geliyorsa siz de bir eksik var ki geliyor. Sizi siz istemediğiniz sürece hiç kimse mutsuz edemez bu bakış açısını aldıktan sonra. Olumsuzluklara odaklanmayın. Her zaman OLUMLUyu düşünün. Olumsuzu aklınıza getirmeyin. Emin olun her şey istediğiniz gibi gitmeye başlayacak. Daha doğrusu hatalar bile istediğiniz şeyler olacak ::)))). Bu önemli bilgileri verdikten sonra kendiniz neden bunları yapamıyorsunuz ona gelelim: " KORKU "

Korku...
Korku, hayalleri öldürür
Korku, umutları öldürür
korku, insanları hasta eder
korku, seni yaşlandırır
korku, kendi içinde yapabileceğine inandığın şeyleri yapmaktan seni alıkoyar
Şu anda hedefine ilerlemiyorsun, çünkü hepsi duygularından kaynaklanıyor
Bütün duygularında, uyanmış gibi hissetmiyorsun.

Her gün hayallerine hayır diyorsun...
Hayallerini bastırmaya devam edebilirsin altı ay boyunca, bir yıl boyunca!
Ama bir gün, bir gün bastırmaya devam ettiğin için artık gücün kalmayacak.

Bunu istemelisin ve sonunda sahip olacaksın.
Kolay olmayacak, değişim istediğinde, kolay olmayacak.
Kolay olsaydı, herkes yapardı!
Ama eğer ciddiysen, başaracaksın!
Burada kontrol bende
Beni yıkmasına izin vermeyeceğim!
beni yok etmesine izin vermeyeceğim!
Geri geliyorum...
Ve eskisinden daha güçlü ve daha iyi olacağım!
Bir açıklama yapmak zorundasın!
Bunun için ayaktasın!
Hayallerin için ayaktasın, kendin için ayaktasın, sağlığın için ayaktasın!
Hayatının bütün sorumluluğunu al.
Nerede olduğunu kabul etmek ve sorumluluğunu almak, seni gitmek isteyeceğin yere gütürecek.
Her gününü son günün gibi yaşamaya karar vermelisin.
Hayatını tutkuyla yaşa!
Bu yıl hedeflerim hayal değil gerçek olacak.
Bunun için gerekeni yapacağım.
Yapacağım yapacağım ulan yapacağım.
Sağlığım varken beni kim tutabilir kim????
Şimdi dağı taşı pardon şimdi harekete geçin!!!
-HayatıSevenAdam