• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Maskülenite

Nacrem

Üye
Merhaba Saygıdeğer Alfaloji üyeleri;
Bugünkü konumuz Maskülinite,maskülen erkeklik

2 haftadır forumda gezerken açılan konu başlıklarının altında gruplaşmış bir kaç arkadaşa rastladım. Maskülen erkeklik için ''robot olmak,kendine eziyet ve saçmalık'' gibi terimler kullanmışlar.Bu yazı onları ve bilmeyen herkesi aydınlatmak ve bu işe bir nokta koymak amaçlı yazılmıştır.
Maskülen
Tdk:Erkeksi

Evet beyler maskülen kelimesi Fransızca kökenli bir kelime olup "erkek" anlamına gelir. Ayrıca moda da kullanılır.Maskülen erkek bizim kültürümüzde adamlığın şekil bulmuş halidir. Kültür desen onda ,boy desen onda , pos desen onda, karizma desen onda yani 4x4'lük bir insan modelidir maskülen erkek. Şuan günümüzde pek rastlanmıyor ["korkma lan ben buradayım''(hahaha)]. Cıvıtmak istemiyorum yani anlayacağınız adam gibi adamlara biz maskülen erkek diyoruz.Buraya kadar anlaştıysak bu maskülen tayfa nasıl bir hayat yaşıyor (genel manada bir inceleyelim).
*Sabah yatağından kalkıp duşunu alıyor
*Dişini fırçalayıp yüzünü yıkıyor
*Kahvaltısını bir güzel yapıyor işe gidecekse işe okuluna gidecekse okuluna gidiyor.
*İş/Okul dönüşü sporuydu kitap okumasıydı derken günü Dolu Dolu yaşıyor.
*Boş vakti varsa arkadaşlarıyla sosyal aktiviteye katılıyor.
[Eğlenceli,Çevresi geniş,İşini bilen,Genel kültürlü her konu hakkında azda olsa bilgisi olan,Bakımlı,Düzenli,Disiplinli,Örnek olan....]
Televizyon,bilgisayar,telefon başında saatlerce oynayıp,yan gelip yatan maskülen olmaz haberin ola!

Bir açıklık getirelim.Kendinde yaptığın değişikleri çevren için yapmıyorsun kendin için yapıyorsun.Bu robotluğa girmez değerli,kaliteli bir insan olmaya girer.Hayatında bir amacın olmalı ve dolu dolu yaşamalısın.Dış etkenleri kafana çok takmamalı hedefe doğru emin adımlarla ilerlemelisin.Burada anlatılanlar belki senin görüp de ''VAY BE ADAM YAŞIYOR BU HAYATI PUŞTA BAK'' dediğin adam olmanı sağlayacak şeyler.Bu kesim Forumun değerini anlayamıyorsunuz burada çok çok yararlı bilgiler ve hayat dersleri veriliyor.İleride kafanı taşa sürtüp anlayacaksın(belki de anlamazsın) ama geçirdiğin zamana yazık olacak.Bir yerden başlamak lazım ;)
Hala neyi bekliyorsun?

-𝕹𝖆𝖈𝖗𝖊𝖒