• Yeni gelenler ve blogdaki yazıları okumayanlar öncelikle blogdaki yazıları okusun.

Mastürbasyonu Bırakmak-Kaliteli Yaşam

Mastürbasyonu bırakmak. Bağımlı olan biri için bu kelime bile çok zor geliyor biliyorum. Son kez işini bitirdikten sonra ulan bu sondu bi daha çekersem şöyleyim falan demeler en fazla 3 gün sonra kendini yine eli gibinde bulmak. Tanıdık geldi değil mi? Peki sen nasıl bıraktın o zaman aq diyorsunuz. Çok klasik bir söz olacak ama her şey kafada bitiyor. Tabi böyle söyleyip paylaşa bastıktan sonra 31'i bırakmanızı beklemeyeceğim. Bilimsel olarak açıklayacağım.

-Dopamin bildiğiniz gibi insan vücudunda salgılanan mutluluk hormonudur. Sen elini gibince bu hormon tavan yapıyor. Sexten aldığın keyfi elini s*kerek alıyorsun ama sonuç olarak zevk aynı .Sen bu hazzı almak için bir emek sarf ediyor musun? Hayır sadece googleye liseli p*rn yazıp elinle kendini tatmin ediyorsun. Yani dopamin hormonu hiçbir emek vermeden salgılanıyor ve geçici haz yani geçici mutluluk yaşıyorsun. Sonra sıkıcı hayatına dönüyorsun ve beynine kız sikemiyorum sinyalleri verdiğinden bahsetmeyeceğim bile. Kişi gün geçtikçe daha da çok yapmaya başlıyor sanıyor ki 31 azgınlığımı götürüyor bilmiyor ki seni daha çok azdırıyor bu illet. Dopamin hormonu sürekli böyle salgılandığı için dopamin reseptörleri ile dengesiz bir hale geliyor kişi bağımlı oluyor.

izleyin anlattıklarımın bilimsel olarak altyazılı anlatmış.

Bu illeti bıraktıktan sonra bir çekicilik geliyor beyler. Yolda geçen kızlardan 10 kişiden 9u sizi kesmeye başlayınca anlayacaksınız. Testesteron tavan yapacak. En önemlisi 31'e harcadığınız zamanla daha iyi alışkanlıklar kazanabileceksiniz 'Kitap Okumak ' gibi alışkanlıklar edinin size tavsiyem. Mastürbasyonu bırakmak için geç değil yarın yada dün yok sadece şimdiki zaman var şimdiden bırakın. Size yararım olduysa ne mutlu bana aslında çok uzun bir konu özet geçtim. Amdine selamlar :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Eline sağlık kardeşim. Youtube link bırakabilirsiniz. Sorun olmaz. Yazdıklarında sonuna kadar haklısın. Resmen bug mastürbasyonu bırakmak, bırakıyor ve çekici oluyorsun mükemmel bir olay. Yazılarının devamını bekliyorum. Konuyu düzenleyip youtube linkini ekleyebilirsin :)

Okuduğum bir kişisel gelişim kitabında (Büyük Düşünmenin Büyüsü) bir bölüm vardı,sigarayı önce saatte bir sonra altı saatte bir sonra on iki saatte bir sonra ise günde bir olacak şekilde bırakabileceğiniz anlatılıyordu.Aynı şey mast. için de uygulayabilir,tabi herşey kafada bitiyor ama sonuç olarak bu da bir yöntem.Ben normalde günde rahat iki kere yapardım ama sonra nedense mast.ı fitnessa başladıktan sonra kendi kendine azaltmaya başladım yani farkına varmadan yaptım bunu,şu an haftada iki veya üçten fazla yapmıyorum.Ve tabiiki değişikliklerini hissediyorum daha az kudurganlık (başka ne şekil ifade edilir bulamadım hehe :d) daha az depresyon,üzüntü(hatta hiç) daha fazla maskülenlik daha fazla çekim,çekicilik vs vs yani en açık şekilde vücudumun testesteron pompasına dönüştüğünü hissediyorum bu da mükemmel bir durum :D

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
@Boris Von List Fitness yapıyorsan bacak çalışman testesteronunu tavan yaptırır üstüne bir de tamamen bıraktın mı kim tutar seni :D Çok duymuştum o kitabı bir türlü fırsat olmadı okumaya önerir misin? Geçici etkisi olup balon gibi sönen kişisel gelişim kitaplarından değilse okuyabilirim. Bir tek şeye katılmıyorum. Yavaş yavaş bırakma mevzusuna. Diyelim çırpınıp iradene sahip çıkıp 2 hafta yapmıyorsun sonra yenik düşüp bir defa yapıyorsun bir defadan bir şey olmaz diyerek bütün süreci başa alıyorsun. Bana mantıklı gelen 1 ay dayanıp sonrasında tamamen kurtulmak. Yavaş yavaş azaltmak yerine birden yapmayı bitirmek.

@Boris Von List Fitness yapıyorsan bacak çalışman testesteronunu tavan yaptırır üstüne bir de tamamen bıraktın mı kim tutar seni :D Çok duymuştum o kitabı bir türlü fırsat olmadı okumaya önerir misin? Geçici etkisi olup balon gibi sönen kişisel gelişim kitaplarından değilse okuyabilirim. Bir tek şeye katılmıyorum. Yavaş yavaş bırakma mevzusuna. Diyelim çırpınıp iradene sahip çıkıp 2 hafta yapmıyorsun sonra yenik düşüp bir defa yapıyorsun bir defadan bir şey olmaz diyerek bütün süreci başa alıyorsun. Bana mantıklı gelen 1 ay dayanıp sonrasında tamamen kurtulmak. Yavaş yavaş azaltmak yerine birden yapmayı bitirmek.
Benim çok işime yaradı hayatın her noktasına değinen bir kitap yaklaşık beş günde bitirdim o yüzden okumanı öneririm.İkinci olarak dediğim gibi arayana bin bir türlü yol var bağımlılıktan kurtulmak için,önemli olan ilk önce kafada bitirmek.Üçüncü olaraksa evet haftanın iki günü de ağır bi şekilde bacak çalışıyorum en çok onun etkisi olmuş olabilir haklısın :D