Mentalizm (Zihin Okuma Numarası)

Sevdiğim güzel bi zihin okuma numarasıdır. Kızları etkilemek ve karizma yapmak için ideal bir yöntem. Haydi başlayalım !
Kızla konuşurken, konuyu yapacağımız bu oyuna getireceksin. Oyunun amacı 7 rakamının insan hayatında önemli bir yer tuttuğu (Çevrendeki kızları etkilemek içinde yapabilirsin :) )

- Haydi bir test yapalım. Bildiğim bir test var. Bu test telepati yolu ile insanların aklından tuttukları sayıyı bilebileceğimizi iddia ediyor. Hazırsan başlıyorum!
- 2+2 kaç yapar ? Kız 4 diyecektir.
4+4 kaç yapar ? Kız 8 diyecektir.
8+8 kaç yapar ? Kız 16 diyecektir.
16+16 kaç yapar ? Kız 32 diyecektir.

(Fazla uzatmamaya özen göster. Kız sıkılmasın 32 + 32 = 64 , 64+64 = 128 gibi )

- Şimdi aklından 1 - 10 arasında bir sayı tutmanı istiyorum. Tuttuğun sayıyı bana söyleme .
- 7 mi ?
Kız "Eveeett " dercesine şaşıracaktır . Ve "Eveeettt nerden bildin? " sorusunu soracaktır. (Numarayı yaptığım kızlar ve diğer insanların %90 ı 7 cevabını verdi. Eğer başka bir sayı tutmuşsa önemli değil. Tahimini doğru çıkmışsa daha iyi olacaktır senin için ama dert etmene gerek yok. Gelmek istediğimiz yer 7 rakamının insan beynindeki yeri)

- Bundan sonra yapman gereken 7 rakamının insan hayatındaki önemi anlatman olacaktır.
Kıza bak ve hafiten sırıt ve konuya geri dön.

- "Biliyor musun? İnsaların çoğu bu oyunda 7 rakamını tutuyor." Bu gülüşü atarak : 91a3e1dd67bdd70f4a35f8daebbf8ed7 - Resim Yükle
"Nedenini merak ediyorsun yüzündeki ifadeden anlayabiliyorum" de. Sonra konuya giriş yap.

7 'nin İnsan Hayatındaki Önemi

Neden 3,4,5 değil de 7 rakamını ele alıyoruz? İstersen diğer rakamların da ilgi çekici yanlarını bulup bunları anltabilirsin ama bizim burda 7 rakamını ele almamızın bir nedeni var. 7 Rakamının önemini yukarda yazdığım zihin okuma numarası ile bağlayacağız. 7 rakamının sırlarını öğrenmek istiyorsan okumaya devam et.

Her rakamın ayrı ayrı gizemi vardır fakat biz 7 rakamını ele alacağız. Rakamlar içine gizli anlamlar yüklenmiş simgelerdir. Rakamları detaylıca incelemeye kalkarsan matematikten çok daha fazlasını görebilirsin .

1) 7 rakamı 0 dan 10 a kadar olan diğer rakamlara tam bölünemez her zaman ondalıklı/kesirli sayılar elde edersin. Örn: 8/7 = 1,1428571428...... diye uzar gider.
2) Bir hafta 7 gündür.
3) Müzikte 7 nota vardır.
4) Dünyanın 7 harikası vardır.
5) Dünya'da 7 kıta vardır
6) Gökkuşağı 7 renkten meydana gelir.
7) Işık kırılınca 7 renk oluşur
8) Türkiye coğrafi özellikler bakımından 7 ye ayrılır.
9) Kabe'nin etrafı 7 kez tavaf edilir.
10) Yüzde 7 tane açıklık vardır (Ağız , 2 kulak , 2 göz , 2 burun deliği)
11) Japonların en uğurlu sayısı 7 'dir.

(Hatta olayı biraz daha abartıp kıza 7 tane neden sayabilirsin :) )
Bu liste böyle uzayıp gider kendin araştırırsan daha fazla şey bulabilirsin.

-Sor
+Şimdi aklından 1 - 10 arasında bir sayı tutmanı istiyorum. Tuttuğun sayıyı bana söyleme .

-Tuttum

+7 mi ?
-Yo

+vay aq nerde hatta yaptım aq

rezil oldum knk :D kıza