Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Meriç Olma, Efsane Ol!

Mrx

Selam millet.

Bugün Canan Tan'ın kendi hayat hikayesinden yazmış olduğu Eroinle Dans adlı kitabı okuyordum ve siz pilavboylara bir şey anlatacağım.

Kitapta yazarımızdan hoşlanan bir çocuktan da bahsediliyor ve bu çocuk Meriç olarak kızın gözüne girmeye çalışıyor. Biraz şu Meriçten bahsedeyim.

Kurbanın ismi Anıl ve olay üniversite zamanlarında geçiyor. Anıl etkinliklerin organizasyon edilmesine ortak olan bir beta da diyebiliriz.

Bir eğlence gecesi düzenleniyor. Anıl bu geceye sevdiği kızla (Canan Tan) birlikte arkadaş grubu gelebilsin diye bir çok yol deniyor ve en sonunda kızları ikna ediyor. O gece geldiğinde kizlar 3-4 kişi olarak mekana gidiyor ve kapıda Anıl ile karşılaşıyorlar. Anıl kızlara, sahneye en yakın, masayı ayarlamış ve kızları masaya kadar bırakıyor. Arada sırada kızların yanına uğrayan Meriç hal hatır sorup kızların üstüne düşüyor. Eğlence gecesi bir şekilde bittikten sonra kızlar eve dönüyor, Anıl muhtemelen sevdiği kızı etkilemeye başladığını falan düşünüyor ama yazarımız öyle anlatmıyor. Canan Anıl'ın neyin peşinde olduğunun farkında ve merice pek bir şey demeden "Ne kadar iyi çocuk" diye düşünüyor vs.
Bir kaç hafta sonra yılbaşı organizasyonunun vakti geliyor ve üniversiteden 80 kişi Romaya gidiyor. Roma'da fotoğraf çekmek isteyen ama fotoğraf makinesinin deklanşörü tutukluk yaptığı için üzülen Canan Tan'ın yardımına yine Anıl koşuyor ve kendi fotoğraf makinesiyle bir kaç poz alıyor. Hemen ardından aşk çeşmesine varıyorlar...
Canan bir dilek tutup bozuk parayı çeşmeye attıktan sonra Anıl, dilek tutup çeşmeye atmak için, Canandan bozukluk istiyor.

Veee işte kaçınılmaz son...
Canan "Zavallı Anıl ona üzülüyorum. Çok iyi bir arkadaş, ama ötesi yok benim için! Bir anlayabilse..."

Kızların yardımına koşan beyaz atlı prens hikâyelerini unutun. Öyle erkekler her zaman kaybeder. Erkeklerin hiç biri, özellikle bu forumda olanlar, kızların hamalı değildir. Kızlar alfa erkekten çok daha acizdir, alfa olun ve kızlardan daha aciz duruma düşen beta/meriç gibi yaşamayın. Beta olursanız ne olacağını yukarıda anlattım ve hâlâ bu tarz hareketleri olanlar varsa kendine çeki düzen verse iyi olur.

Kizlara or*spu çocuğu gibi davranın demiyorum
ama hiçbir kızın üstüne düşmeyin diyorum. Aradaki farkı anlayamayan falan olur, gerek yok.

Kızlara gerektiği gibi davranmayı iyice kavramanız dileğiyle...

Son düzenleme:
Konuyla alakası yok ama derslerim iyi olduğu için bazen soru soran kızlar oluyor. Hedefim ya da arkadaş farketmez gerçekten yardım etmeli miyim? yoksa piçlik yapıp banane diyip geçmeli miyim?

Konuyla alakası yok ama derslerim iyi olduğu için bazen soru soran kızlar oluyor. Hedefim ya da arkadaş farketmez gerçekten yardım etmeli miyim? yoksa piçlik yapıp banane diyip geçmeli miyim?
Yardım edebilirsin, ama her seferinde seni yönlendiren bir kız olursa bu iyiye işaret değil.
Kızı tart seni fino mu yapmak istiyor, gerçekten yardım mı istiyor? Eğer soru sorduğunda işin varsa "Ayşe öğle arası hatırlat bir bakarız" falan dersin. Yani kendi işini bölme, o an işin varsa "şuan olmaz........ yapıyorum" diyebil.

Kızlar soru sorduğunda flört oyunları kat işin içine.
"Bir bakalım neymiş bu soru? Ha bu arada soruyu çözdükten sonra ne ısmarlıyorsun?" gibi ya da tasaklıysan
"Bu soruyu tabii çözerim ama karşılığında bir öpücük almayacaksam uğraşmaya değmez"
gibi ya da uzatma direkt
"Bir öpücük verirsen olur" de. Tabii özgüvenli, p*ç gülüşlü, göz kontağa kurabilen biri olmalısın böyle şeyleri yaparken.

Örnek senaryo
K: "Berk şu soruyu ben çözemedim bir baksana"
B: "Bir öpücük alırım ama"
K: "Dudaktan mı? Hayır"
B: "Hayır yanaktan"
Falan fişman, taşaklı ol ve flört oyunları oyna ama bokunu çıkarma.

Son düzenleme:
Ezik gibi kız çöz dedikten sonra çözüp kızın siktir olup gitmesindense, banane demen bile yeterli tabi bunu odun gibi değil tebessüm ederek veya en basiti '' ısmarlayacağın şeye bağlı '' demen de iş görür. Ve kız sana o an muhtaç olduğu için sike sike bir şey ısmarlama sözü verir. :)

Son düzenleme:
Eyvallah dostlar sağolun biraz daha dikkat edeceğim bu hususa :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8