Mezun

2 yıldır hazırlanıyorum ama hazırlanmıyorum anladın sen,tam 1 gün boyunca otur ve mezuna kalırsam gerçekten çalışırmıyım diye düşün sonra benim gibi olma.

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Hiç mezuna kalmadım. Bir sene it gibi çalıştım, şimdi krallar gibi yaşıyorum. Ailemin durumu gayet iyidir, lakin İstanbul'daki özel bir üniversiteden psikoloji adına tam burs kazandım ve onlara boş yere okul parası çıkarmadım. Okula verecekleri parayı bana veriyorlar, ben de keyfime bakıyordum. Sonra yüksek lisans zamanı geldi, vaktinde ailemin verdiği paralarla ticarete girmiştim ve işi ilerletmiştim, o parayla da kendi yüksek lisans masraflarımı rahatça karşılıyorum şu an. Hayatımı yaşıyorum yani, anlayacağın.

Ve tüm bunlar nasıl oldu biliyor musun ? Bir sene it gibi çalışarak.

Çalış, gücenme. Sadece 1 sene; asosyal ol. inek ol. eğlenceyi unut. mutlu olmayı unut. deli gibi ders düşün. deli gibi ders çalış.

Sonra kazan üniversiteni git bak keyfine, tabi bakmasını bilirsen...

Son düzenleme:
Hiç mezuna kalmadım. Bir sene it gibi çalıştım, şimdi krallar gibi yaşıyorum. Ailemin durumu gayet iyidir, lakin özel bir üniversiteden psikoloji adına tam burs kazandım ve onlara boş yere okul parası çıkarmadım. Okula verecekleri parayı bana veriyorlar, ben de keyfime bakıyordum. Sonra yüksek lisans zamanı geldi, vaktinde ailemin verdiği paralarla ticarete girmiştim ve işi ilerletmiştim, o parayla da kendi yüksek lisans masraflarımı rahatça karşılıyorum şu an. Hayatımı yaşıyorum yani, anlayacağın.

Ve tüm bunlar nasıl oldu biliyor musun ? Bir sene it gibi çalışarak.

Çalış, gücenme. Sadece 1 sene; asosyal ol. inek ol. eğlenceyi unut. mutlu olmayı unut. deli gibi ders düşün. deli gibi ders çalış.

Sonra kazan üniversiteni git bak keyfine, tabi bakmasını bilirsen...
it gibi çalış demenden kastın nedir hacı ben de hazırlanıyorum 14 ay kaldı bana da nasıl çalışacağımı bilmiyorum bi fikir versen şu kardewşine çok iyi olur :D

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
it gibi çalış demenden kastın nedir hacı ben de hazırlanıyorum 14 ay kaldı bana da nasıl çalışacağımı bilmiyorum bi fikir versen şu kardewşine çok iyi olur :D
14 ayın var, en geç 6 ayda tüm konuları bitireceksin. "Nasıl bitecek aq o kadar konu" deme. Bal gibi de biter. Ben son 3 ayda sınava hazırlanıp ilk 20.000'e giren adam tanıyorum. Adam ilk ay konuları bitirdi, diğer iki ayda da deliler gibi soru çözdü.

Şu ilk birkaç ayda amacın konuları bitirmek olsun. Bitirdiğin konulara arada bir de göz gezdir ki unutma. Bitirdikten sonra yardır Allah yardır. Soru bankalarına yüklen, tüm soru tiplerini gör. ÖSYM denen gavat çok sever öğrenci milletini ters köşe etmeyi. O yüzden kaliteli kaynaklardan kaliteli soruları çöz.

Ha bir de, o konunun en zor sorusunu yapamadan o konuyu "biliyorum" deme anca kendini kandırırsın. Sınavda kolay soruyu herkes yapıyor. ÖSYM öğrencilerin %80'inden fazlasını zor sorulara göre eliyor. O yüzden konunun en zor sorusunu yaptığın an konuyu da biliyorsun demektir.

Vakit buldukça kitap oku, çünkü asosyal olacaksın bu dönemde. Bu yüzden böyle macera, polisiye, romantizm vb. tarzında romanlar hiç olmazsa seni farklı alemlere götürür, yorgunluğunu alır üzerinden. Hem de anlama kabiliyetini geliştirir, denemelerde ve normal hayatta çok işine yarar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma gelmişken, güzel babacığımın güzel bir sözü vardır; çalışsana len eşşoleşek.

14 ayın var, en geç 6 ayda tüm konuları bitireceksin. "Nasıl bitecek aq o kadar konu" deme. Bal gibi de biter. Ben son 3 ayda sınava hazırlanıp ilk 20.000'e giren adam tanıyorum. Adam ilk ay konuları bitirdi, diğer iki ayda da deliler gibi soru çözdü.

Şu ilk birkaç ayda amacın konuları bitirmek olsun. Bitirdiğin konulara arada bir de göz gezdir ki unutma. Bitirdikten sonra yardır Allah yardır. Soru bankalarına yüklen, tüm soru tiplerini gör. ÖSYM denen gavat çok sever öğrenci milletini ters köşe etmeyi. O yüzden kaliteli kaynaklardan kaliteli soruları çöz.

Ha bir de, o konunun en zor sorusunu yapamadan o konuyu "biliyorum" deme anca kendini kandırırsın. Sınavda kolay soruyu herkes yapıyor. ÖSYM öğrencilerin %80'inden fazlasını zor sorulara göre eliyor. O yüzden konunun en zor sorusunu yaptığın an konuyu da biliyorsun demektir.

Vakit buldukça kitap oku, çünkü asosyal olacaksın bu dönemde. Bu yüzden böyle macera, polisiye, romantizm vb. tarzında romanlar hiç olmazsa seni farklı alemlere götürür, yorgunluğunu alır üzerinden. Hem de anlama kabiliyetini geliştirir, denemelerde ve normal hayatta çok işine yarar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma gelmişken, güzel babacığımın güzel bir sözü vardır; çalışsana len eşşoleşek.
Çok sağol reis 14 ayda istediğim yere yerleşebilir miyim ki matematik temelim az da olsa var çabuk öğrenen bi tipim bu arada hedefim tıp veya yazılım olur mu umutsuzluk içöine kapıldım bu aralar.

Bende 12. Sinifim istedigim bolumun altinda puanlar aliyorum. Buyuk ihtimal seneye kaliyorum.. Yazin calisman cok isine gelir . Ben yazin calisamadim sen calis. Bide bol bol soru cozdur .