Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Minimalist Giyim-Erkeğin Yoldaşı Sadelik

Merhabalar Galya Halkı. Yarın atacağım yazıdan önce aklıma gelen bir "moda" akımı olan minimalist giyimi sizlerle paylaşmak istedim. Yine özensiz bir yazı olacak molalarımı bunlara veriyorum zaten. Ondan dolayı çemkirmeyin lütfen.

Minimalist giyim nedir? Neden bir erkeğin tercih edebileceği en güçlü akımdır? Ve konseptin genel hatları nelerdir?

Başlayalım o halde. Minimalist giyim olabildiğince az kıyafetle maximum düzeyde şık olmayı ifade eder. Bir erkek için idealdir. Neden derseniz bakıyorum ortalıkta gezen zibidilere adam önce tişört giymiş üstüne yarısına kadar düğmeli gömlek giymiş. Onun üzerine yelek giymiş onun üzerine de mont giymiş. Altında zaten baldırlardan başlayıp bilek kemiğine kadar yırtıklı ve eskitmeli pantolon giymiş kokoreç gibi geziyor ortalıkta. Kolunda 5 tane bileklik ve saat. Boynunda 4-5 tane kolye. Her parmağında bir tane yüzük. Bir de tamemen parlak renkler seçmiş. Moda reyonundan almış hepsini. Arkadaşlar yapmayın. Toplamda 2 yıla yakın kurumsal mağazalarda çalıştım ve o moda reyonları sadece elimizde kalan malları millete kitlemek için açtığımız reyonlar. Moda böyle bir şey değil.

Şimdi gelelim genel konseptimize. Örneklemeler üzerinden gideceğim. Koyu tenli uzun boylu ve kalıplı bir erkek için güzel bir spor giyim konsepti paylaşacağım sizlerle. Desensiz,baskısız dümdüz bir beyaz tişört, üstüne kaliteli ve sade, şık bir siyah deri ceket. Pantolon olarakta koyu mavi renk tonlarından seçilmiş eskitmesiz,yırtıksız bir kot pantolon. Askeri künye tarzı tek kolye tercihen ve kafam kadar büyük olmamak kaydıyla şık bir saat. Kıyafetlerin tamamı tertemiz ve ütülü olmalı. Beyaz yakalı diye tabir ettiğimiz kitleden değilsen asla beyaz çorap giyme. Çorap seçimin koyu renklerden ve uzun olsun. Bacak bacak üstüne attığında insanlar baklava model olmayan kaliteli çorabını görsünler. Kıllı bacağını değil. Kısa çorap bir dekolte çeşididir ve kadınlar içindir. Hele de babet giyiyorsan bir zahmet bodoslama çöp kovasına fırlatmaya bak kendini. Ayakkabıların her zaman boyalı olsun. Giyim içerisinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi de ayakkabıdır. Duruşunuzdan tut yürüyüş şeklinize kadar etkiler.

Bonus:İnsan ilişkilerinde en önemli ve en temel nokta her zaman bakımdır. Haftalık kuaföre gidin. Saçlarınızı günlük yıkayın. Düzenli olarak el-ayak tırnaklarınızı kesin ve iç çamaşırlarınızı**(bura önemli) günlük değiştirin. Parfüm sıkmadan dışarı çıkmayın. Mutlaka kemer takın. Haftalık vücut kıllarınızı alın. Kolunuzu kaldırdığınızda Amazon Ormanları ile karşılaşmayalım. Ve tuvaletinizi yaptıktan sonra yıkayın abi bacaklarınızı açtığınızda yayılan kokuyu siz almıyorsunuz. İyi forumlar

Tavuskuşu teorisine karşı bir yazı.
Tavuskuşu tavuskuşudur. İnsan insandır. Başka hayvanların evriminden ziyade insan evrimini incelemek lazım. İlkel komün yaşam döneminde erkekleri önplana çıkaran şey güçlü olmalarıdır. Ki avlansın ve korusunlar. Kadınları önplana çıkaran şey ise gösterişli ve zarif olmalarıydı. Bu durum günümüz Afrika Kabilelerinin bir çoğunda hâlâ geçerli. Erkekler avlanıyor kuvvetleniyor ve kendisine sunulan kadınlar arasında seçim yapıyor. Demem o ki bu teoreme karşı antitez üretmek bile kendime hakaret etmek olacaktır. Saygılar, iyi forumlar

Katılmıyorum. , Tavus kuşu teoremine uyup kendimi marjinal bir hale getirmiştim zamanında. Saçlarım uzun ve boyalı , yüzükler , kolyeler , bileklikler , saat , uzun hırkalar vs. Bunun sonucu neydi biliyormusun. Kızların ilgisini çekmiştim. Sadece kızların değil. Yaşadığım şehirde “Yapılamaz” denilen her boku ilk defa ben yaptım. İnsanlar hayranlık duydular. Yaptığım bir güç belirtisiydi. Bir arkadaşım beni insta storyde paylaşınca 4-5 tane kız takip atıyordu hemen. Çünkü farklılığım ve Medeni cesaretim ilgi çekiyordu.

Tavus kuşu insanın toplumun dayattıklarından sıyrılabilme yeteneğidir bir bakıma ve güçtür.
Ben klasik giyinirken bile o tavuşkuşu teosrisi kullanmaya çalışıyorum. Paisley desenli kravatlar, cep mendilleri gibi aksesuarları kullanıyorum. Kravatımı windsor know ile bağlıyorum vs. vs.

Tavus kuşu insanın toplumun dayattıklarından sıyrılabilme yeteneğidir bir bakıma ve güçtür.
Ben klasik giyinirken bile o tavuşkuşu teosrisi kullanmaya çalışıyorum. Paisley desenli kravatlar, cep mendilleri gibi aksesuarları kullanıyorum. Kravatımı windsor know ile bağlıyorum vs. vs.

Dostum verdiğin örneklerin hiçbiri minimalist giyime aykırı şeyler değil. Windsor knot bir kravat bağlama yöntemidir, cep mendili klasik giyimin olmazsa olmazlarındandır. İyi bir aksesuardır. Ve minimalist giyim kravat rengine karışmaz, desenine karışmaz. Zincir takma der sadece. Dikkat çekebilecek renkler kullanmak zaten her zaman iyidir. Saygılar

Katılmıyorum. , Tavus kuşu teoremine uyup kendimi marjinal bir hale getirmiştim zamanında. Saçlarım uzun ve boyalı , yüzükler , kolyeler , bileklikler , saat , uzun hırkalar vs. Bunun sonucu neydi biliyormusun. Kızların ilgisini çekmiştim. Sadece kızların değil. Yaşadığım şehirde “Yapılamaz” denilen her boku ilk defa ben yaptım. İnsanlar hayranlık duydular. Yaptığım bir güç belirtisiydi. Bir arkadaşım beni insta storyde paylaşınca 4-5 tane kız takip atıyordu hemen. Çünkü farklılığım ve Medeni cesaretim ilgi çekiyordu.
Ana temel kızların ilgisini çekmekse kullanışlı. Fakat 25 yaş üstünde yeterli bir kullanım yelpazesi yok. O açıdan minimalist giyimi tercih ederim ben yine de

Ana temel kızların ilgisini çekmekse kullanışlı. Fakat 25 yaş üstünde yeterli bir kullanım yelpazesi yok. O açıdan minimalist giyimi tercih ederim ben yine de
Forumdaki çoğu kişi 25 yaşın altında dostum. Yazılarında eksik bölümler barındırıyorsun ve yorumlarda insanlara “Yok öyle değil böyle” deme mecburiyetinde bulunuyorsun diğer konularınıda inceledim. Sana Tavsiyem “Ben bu konuyu açınca insanlar ne sorabilir ?” Diye düşünüp onlar sormadan senin cevaplaman. Daha detaylı yazmalısın. Sen bana bunu sonradan açıkladın ya ben yazıyı okurken üstün körü okudum çünkü katılmadığım bir görüştü. Halbuki başta 25 yaş ve üstünü hedef alıyorum deseydin yazına daha dikkatli yaklaşıcaktım. İyi forumlar

Forumdaki çoğu kişi 25 yaşın altında dostum. Yazılarında eksik bölümler barındırıyorsun ve yorumlarda insanlara “Yok öyle değil böyle” deme mecburiyetinde bulunuyorsun diğer konularınıda inceledim. Sana Tavsiyem “Ben bu konuyu açınca insanlar ne sorabilir ?” Diye düşünüp onlar sormadan senin cevaplaman. Daha detaylı yazmalısın. Sen bana bunu sonradan açıkladın ya ben yazıyı okurken üstün körü okudum çünkü katılmadığım bir görüştü. Halbuki başta 25 yaş ve üstünü hedef alıyorum deseydin yazına daha dikkatli yaklaşıcaktım. İyi forumlar
Tavsiye için teşekkürler, iyi forumlar

Bu ülkede temiz düzgün ve şık giyinmek bana göre Tavuskuşu teorisine uyar. Çevrenize bakın bu adamın yazdığı gibi kaç kişi giyiniyor?
Tarzınızı belirleyin. Klasik spor her neyse sonra da bunun üzerine alışveriş yapın ve takılarınızı bu tarza uydurun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8