muay thai mi fitness mı

Merhabalar ben 6 aydır fitness yapıyorum artık düzenimi kurdum uyku sorunum disiplin felan herşey tamam ama artık sıkmaya başladı ama gelişmemin en önemli yerindeyim bence farkı hissediyorum ama sıkıcı gelmeye başladı bunun yanında muay thai de yapmak istiyorum aynı anda 2 sinide yapabilirmiyim veya yapan varmı

TheRipper

Fahri Üye
Yaparsın ama çok Kalıplanırsan hız konusunda sana fitness sıkıntı çıkarır. Fit ve sıkı olmaya bak. kütle kazanmaya değil

hesoyam

Üye
Hacim için uğraşma. Az yağlı, biraz hacimli fit vicudun olsun. Hızlanmaya da bak. Koşma hızın, depar hızın, zıplama mesafen, refleksler... Bunların ucu da spora dayanıyor. Muay thai yap. Ama fitnessi de yarıda bırakma. İstediğin şekle geldiysen bırak. Şimdi heni hacminle hızlı olman lazım.

1.84 BOY 68 KİLOYUM ÇOK ZAYIF DEGIL KILOLUDA DEĞİL İDEAL FİT Bİ VÜCUDUM VAR AMA BI 5 6 KİLO DAHA ALIRSAM İSTEDİĞİM VÜCÜDA ULAŞIRIM SADECE 2 Sİ AYNI ANDA GİDERMİ DENEYİĞ GÖRÜCEM

TeamStar

Üye
6 ay daha yeni oturtmuşsun. Muay Tai de güzel fakat fitnısın sana katacakları daha çok bence

TeamStar

Üye
İyi görünmek ve fit olmak istiyorsan fitnesa git eğer gerçek bir erkek olmak istiyorsan muay thai öneririm
Yahu gerçek erkekle bence alakası yok.
Şöyle düşün günlük hayatta giyinişin,karizman,tarzın için fitnıs daha iyi. Muay Tai da dövüşmeyi öğrenirsin fakat sürekli dövüşcek,sergiliycek değilsin. Tmm ikisinde faydalı. Muay Tai cok zor bir anda tabiki çok işine yarıycak. Ama fitnısın hayatında günlük yaşamında çok daha katkısı olur.

Iamgod

Üye
İyi görünmek ve fit olmak istiyorsan fitnesa git eğer gerçek bir erkek olmak istiyorsan muay thai öneririm
Biraz sıçmışsın, biraz da değil fazlasıyla.
Böyle bilgisizce insanların kafasını karıştırma.

"Çeviklik ve dövüş için muay thai iyidir ama fitness kas için iyidir moruk" desen anlarım da böyle direk cahilce öneri verip, insanların kafasını karıştırman sinir bozucu.

Ayrıca erkekliği yansıtan testosteron hormonudur, testosteronu en çok artıran ise ağırlık kaldırmaktır. Yani fitness'tir.

Mobile app for XenForo 2 by Appify