• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

MUHABBET EDERKEN TIKANIP KALIYORUM

alfaadayı

Üye
Katılım
22 Haziran 2019
Mesajlar
7
Yaş
19
Şehir
Gaziantep
Öncelikle hepinize iyi günler diliyorum aranıza yeni katılıyorum foruma bakındım biraz ve faydalı içeriklerin ve insanların olduğunu gördüm fazla vaktinizi harcamadan konuya girmek istiyorum.

Eskiden sadece kızlarla konuşurken oluyordu bu atıyorum kızla konuşuyoruz kız bir şeyler söylüyor anlatıyor benim aklımdan şunlar geçiyor ulan kıza ne diyicem ne demeliyim al işte ne diyicez şimdi sanki etkilemeye çalışma da var biraz çünkü ne dersem etkilerim ya kötü bir şey dersem ya dediklerime alınırsa yanlış bir şey diyicem kesin gibi cümleler dönüyor beynimin kıvrımlarında kendimden ödün veriyorum sanki konuşurken kafam sürekli karşıdakini onaylamaya gidiyor koyun gibi hissediyorum bazen kendimi zaten o sırada kızın anlattığını da kaçırıyorum muhabbet çöp olup gidiyor kendimi aşırı kasıyorum sadece kızlara karşı oluyordu bu olay şimdilerde erkeklere karşı da böyle oldu hatta en yakın arkadaşlarıma karşı bile bu durumdayım acayip illet bir şey kafamın içinde bozuk bir plak gibi tekrar ediyor bu düşünceler görüş ve önerilerinizi bekliyorum
 

Gökhan

Üye
Katılım
15 Mayıs 2019
Mesajlar
39
Şehir
Kayseri
Hata yapa yapa öğrenirsin. Aklından ne geçiyorsa de gitsin, yolda gördüğün o kızı bir daha görmeyeceksin zaten. Bazı şeyler için tecrübe gerekir bu da öyle bir şey. Ben de aynen senin gibiydim. Konuşa konuşa açıldım ve bazı şeyleri idrak ettim. İnsanın yüzüne küfretmediğin sürece ne dediğin pek de önemli değil. Ağzın a, vücudun b derse; insanlar vücudunu dinler. Yani diyeceğin şeyi doğru bir beden diliyle ve ses tonuyla söylersen yanlış anlaşılma ihtimalin baya düşer. Diyelim ki dikkat ettin ama yine de yanlış anlaşıldın, koy göte gitsin. Alıngan insanlar zaten zehirlidir. Gerekirse hayatından bile çıkar. En yakın arkadaşın olsa bile çünkü alıngan insan özgüvenden ve özsaygıdan yoksundur, özgüven ve özsaygıdan yoksun kişi ise ezilmeye mahkumdur. Yakın arkadaşların güçlü, doğru, zgüvenli ve kültürlü insanlar olmasına dikkat et ki bir şey katsınlar sana ya da sen onlara kat. Sonuç olarak tecrübe ede ede ve beden dilini, ses tonunu kullana kullana alışacaksın ve bu sorun kalmayacak. Artı olarak; kasılma, rahat ol. İsteyen istediği gibi anlasın, sen doğru bir şekilde ifade ettiğini düşünüyorsan suç senin değil onlarındır; fazla alıngan olan onlar. Umarım bir şeyleri anlatabilmişimdir reis.
 

Gökhan

Üye
Katılım
15 Mayıs 2019
Mesajlar
39
Şehir
Kayseri
Ve şunu da etkileyim: ETKİLEYEMEME KORKUSUYLA GİTTİĞİN BİRİNİ ETKİLEMEN NERDEYSE İMKANSIZDIR ÇÜNKÜ RAHAT OLAMAZSIN VE KASILIRSIN. KARŞINDAKİ KİŞİ SANKİ SENDEN ÇOKTAN ETKİLENMİŞCESİNE GİT. RAHAT OL. ETKİLEMESİ GEREKEN TARAF OYMUŞCASINA DAVRAN. Tabi bunları yapınca da herkesi etkileyemezsin. Konu kızlarsa oyuna yıllarını vermiş ustalar bile 3/10 - 4/10 gibi sonuçlar alıyor, bunu bilerek sahaya in. Ama karşındaki erkekse, böyle yaparak etkin altına alırsın direk zaten.
 
Üst