• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Mükemmellik

Bu yazımda mantaliteden bahsedeceğim.

Belki mükemmel olamazsın ama kendinin en iyi versiyonu olmak zorundasın.
Bazı insanlar var ki sözde kendilerini geliştiriyorlar. Alfa kavramını, bu forumu vs. keşfetmiş, kırmızı hapı yutmuş ve hala sözde kendini geliştiren kişiler derhal sayfayı kapatıp bu foruma bir daha uğramasın. Sen bir insansan kendinin en iyisi olmak zorundasın. Kavraman gereken mantalite işte bu. ''BEN KENDİMİN EN İYİSİ OLMAK ZORUDNAYIM'' Belki de mükemmel olamayacaksın ama en iyisi olacaksın. Bu iş bu kadar basit. Özellikle kırmızı hapı almış birisiysen ve hala sözde gelişim içerisinde olanlardansan zaten senden bir cacık olmaz. Hayatın boyunca kendini geliştireceksin. Her yıl, her ay, her hafta, her gün, her saat, her dakika, her saniye ve hatta her an. Evet her an. Kendinden vazgeçtiğin bir an dahi olursa, işte o zaman kırmızı hapı kusacak ve bir daha o hapa dokunmayacaksın.

İrade, azim, yetenek, spor hayatı, yabancı dil, enstrüman, sende her ne eksikse tamamlayacak ve asla önüne bahane çıkarmayacaksın. En önemlisi hayallerinin peşinden koşacaksın. Eğer hayallerin yoksa sen zaten insan değilsin demektir. Derhal hayaller kur ve onlar için savaş. Bu mantalite için kırmızı hapı yutmana gerek yoktu ama kırmızı hapı yuttuktan sonra bu mantaliteden vazgeçemezsin çünkü öyle bir şansın yok. Sen eğer ki kendi versiyonunu geliştirmeyen bir sümsük isen, bu yazıyı okuyorsan ve hala kendini geliştirmek için adım atmıyorsan işte sen gerçek bir betasın ve yerin dibini hakediyorsun demektir. Bu nedenle kimseye kızma ki ''Benim neden arkadaşım yok? Benim neden sevgilim yok? Ben neden kiloluyum? Ben neden çirkinim?'' diye. Sebebini biliyorsun. Sebebi sensin, sebebi senin mızmızlanıp bir bok yapmıyor olman, sebebi senin bahane bulman, sebebi senin gerçek bir mal olman.

Çirkin insan yoktur, bakımsız salaklar vardır. Kilolu insan yoktur, spor yapmayan düzgün beslenmeyen mallar vardır. Arkadaşı olmayan insan yoktur, nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyen betalar vardır. Sevgilisi olmayan insan yoktur, kendisini geliştirmekten manitaya ayıracak vakit bulamayan insan vardır ya da kızların fino köpekleri.

Şimdi lanet hayatını düzelt seni ahmak sümsük beta. Neye ihtiyacın varsa onu al. Ne istersen yap ve kendini geliştir. Unutma kimse sana karışamaz. Hiçbir şeyden korkma.

SENARYO SENİN, BURASI OYUN YERİN.