Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Müslümanlık sizden ne götürür

Sürekli övülmek isteyen, beta tanrı.
(azcık saçmalamışım)

Son düzenleme:
Öncelikle herkese selamlar;

Ben bir yıldan fazla bir süredir aralıksız olarak evrimsel biyoloji, kozmoloji, insanlık tarihi, dinler ve mitolojiler hakkında kitaplar okuyup belgeseller seyrettim. Bu konular hakkında kafa yorup insanlarla fikir alışverişleri yaptım.

Burada da kendi yorumumu paylaşmak isterim.

Tevrat’ın 5 bölümünü de, İncil’in 4 farklı versiyonunu da ve Kuran’ın birçok ayetini, hadisleri okuyan birisi olarak söyleyebilirim ki, dinler insan uydurmasıdır. Bu, bu kadar net; lafı uzatmaya gerek bile yok.

Bakın bir yaratıcı olabilir, buna isterseniz enerji deyin ya da ne derseniz deyin ancak dinlerin bize söylediği tanrı, bence yok.

Ayrıca inançlı kişilerin argümanlarını da son derece yetersiz ve biraz da komik buluyorum. Sanat-sanatçı, ilk neden argümanlarını çocuklara anlatın en iyisi.

Yine de her görüşe saygı duyarım, kimsenin görüşünü değiştirmek bir şeyleri kanıtlama ihtiyacım yok, ama biraz araştırmanızı isterim :)

Saygılar sevgiler

Son düzenleme:
En azından bizim inandığımız bir din var siz neye inanıyorsunuz size göre amaçsız geldik amaçsız gidecez oh ne güzel bedava dünya ne şanslı insanlarmışız be tatlı tatlı hatunları da varmış hayat bize güzel yaşadık tattık ve bitti güzel güzel ( BU HAYATTA NE BEDAVA Kİ BU DÜNYA SANA BEDAVA OLSUN ) sana göre bu dünya kendinden varolmuş amcıklar da gökten yağmış he çocuğum he :D asıl komik sizlersiniz bay bilginler :D

En azından bizim inandığımız bir din var siz neye inanıyorsunuz size göre amaçsız geldik amaçsız gidecez oh ne güzel bedava dünya ne şanslı insanlarmışız be tatlı tatlı hatunları da varmış hayat bize güzel yaşadık tattık ve bitti güzel güzel ( BU HAYATTA NE BEDAVA Kİ BU DÜNYA SANA BEDAVA OLSUN ) sana göre bu dünya kendinden varolmuş amcıklar da gökten yağmış he çocuğum he :D asıl komik sizlersiniz bay bilginler :D
ciddi misin ?

Hayat amacını dine indirgemiş olman seni ilgilendirir, inançsız kişiler hayat amacını kendisi bulur sen hiç ama hiç merak etme, ezan okunduğunda da yattığın yerden kalkmaya devam 👍🏻

kendini kandırıyorsun.Insanların bir amacı olması için illa inançlı olmaları gerekmez. hayat felsefeleri de olabilir, mesela çok çalışıp dünyaya katkı sağlamak.
Peki insanların dünyaya katkı sağlaması için mi dünya varoldu işde burda beyin error :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8