Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mutlu Olmak için (Garantili)

100% kendime has teyit ettiğim yontemdir çok basit temel kurallar verecegim

Kural 1-) Her daim Mutlu olamayacagini bil

Hayatta hic birsey sonsuz degildir buna mutluluk ve mutsuzlukta dair oncelikle bunu kabullenmek gerekir hayatimizda inisler ve cikislar olacak.

Kural 2-) Felsefemiz (Her iste bir hayir vardir)

bu felsefeye sahip oldugum gunden beri hayatim cok degisti boyle dusundukce en umutsuz oldugum anlarin aslinda en yaklastigim anlar oldugunu gordum.

Dipnot : Birsey olmuyorsa ya daha iyisi olacaktir yada olmamasi gerekiyordur

Kural 3-) Acidan korkma ne kadar bedel odersen kazancin o denli artacak.

(!!!!!) Kural 4-) Hayatta bir amaciniz olsun birseyler icin savasin ornek gecen sene bolum degistirmek icin Yks ye tekrar girdim cogu kisi uni sinavinin hayattaki en depresif zaman oldugunu savunur lakin o donem hayatimin en guzel donemiydi cunku birseyler icin savasiyordun bir amacim bir gayem vardi gunde 1 adim bile yaklastigimda cok mutlu hissederdim.

Kural 5-) Disiplin

disiplinden kastim bir duzeninizin olmasi gerek hayati sirf eglence uzerine kurmamalisiniz spor yapmalisiniz vs.

Kural 6-) yeni insanlar yeni hobiler

Kural 7-) En zorlandigim kuraldir "kabuktan cikmak"

Kontrol alanimizdan bazen cikmak gerekiyor cok tembeller icin bu zor oluyor mesela benim icin bu yaz akranlarim gezerken yazin 3 ay fast food ta kole olarak calistim sinirlarimi zorladim otostop cekerek bes parasiz plansiz bir sekilde seyahat ettim

Kural :cool: Yaptiginiz iste en iyi olmayi deneyin

Kural 9-) Inancli olun bakin musluman olun demiyorum ben mesela meditasyona inandim ve huzura yaklasmamda yardim etti hangi dine mensupsaniz ona siginin dua edin veya meditasyon yapin

Eklemek istediklerinizi yorumlarda yazarsiniz bende yeni yontemler gormus olurum

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8