• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Mutsuzsun değil mi ? Boş hissediyorsun değil mi ?

Philliscan

Fahri Üye
Hayata geliş amacını sorguluyorsun.
Bir şey yapmak isteyip vazgeçiyorsun.
İnsanlarla konuşasın gelmiyor.
Ama yapmakta istiyorsun.
Kolay bağlanabiliyorsun.
İnsanların ne düşündüğünü fazla umursuyorsun.
İnsanlardan çekiniyorsun.
Biliyorum boş adam .) kendimden biliyorum hemde.
Ve şuan öyle bir noktaya geldim ki beni tek üzebilecek şey annemin ölümü falan olur.
Sahi, ben yıllardır ciddi bir anlamda üzülmediğimi farkettim biliyor musun? Sınav kaygıları, Kadın ilişkileri, ailesel durumlar, maddi zorluklar, Eğitimsel zorluklar. Hiç biri beni yıkamadı.
Fakat daha önce bunların hepsi benim için birer zorluktu. Ama bir şekilde kendimi düzelttim. Hemde kendi başıma biliyor musun?
Sonra ne mi oldu?
İnsanlar benden bahsederken, sürekli Güleryüzlü ve pozitif birisi olarak bahsettiğini farkettim.
Sadece kadınlar değil bu konu, İnsan ilişkilerinde çok iyi olduğumu farkettim.
İş bitirici olmaya başladığımı farkettim.
Genel olarak insanlar tarafından çağrılan kişi olmaya başladığımı fark ettim.
İnsanların beni sevdiğini fark ettim.

Bunu seninde yapabileceğinin farkında mısın ?
Seninle benim aramdaki tek fark, ben bunları bilmeden yapmış oldum. Sende okuyup yapacaksın.
Peki nasıl mı oldu? İstemdışı olarak yaptığım bir şey sayesinde. Sende bunu yapacaksın.

Bok gibi bir hayatım vardı.
Bir süre sonra farkettim ki hayatımda her zaman bir sorun olduğunda, sorunu bastırmak için başka bir şeyler ile ilgilenip o konuyu araştırıp yapmaya çalışıyordum.

Beyin senin en yakın dostun ve aynı zamanda en büyük düşmanın olabilir.
Hani konuştuğu kızın her dakika whatsappdan son görülmesine bakıp, acaba cevap vermedi mi düşüncesine kapılan adam, sana diyorum.

Bunu yaparsan bu sürekli olarak devam eder.

Beyin boş kaldığı zaman kendisi ile uğraşır.
Cezaevinde kalıp, kitap yazan binlerce insan var.
Hangisinin kitabı hayata dair pozitif yorumlar yapıyor?
Beynini meşgul etmen gerekiyor.
Sürekli meşgul etmen gerekiyor. Ancak bu şekilde bunu atlatabilirsin.

Neden hobi edinmiyorsun ?

Müzik aleti çalmayı öğren

Boş vaktini değerlendirmek sana artı katar.
İnan bana düşündüğünden fazla yeteneğin olduğunu keşfedebilirsin.
Bilim adamları bir farenin ayağına ekstradan ağırlık bağlıyor.
Tabii ki fare zorlanıyor. 1 ay kadar süre içinde ağırlıklar sürekli artıyor.
Fare bu durumdan memnun değil. Çünkü konfor alanının dışına çıktı. Fakat bu deneyin sonunda farenin bacaklarında daha önce hiç çalışmamış 100den fazla kas ortaya çıkıyor.
(Sanırım forumdan birisinin yazısından aklımda kaldı bu, o arkadaşa da saygılarımı iletiyorum :p)

Spor yapmaya başla

Aynaya baktığında gördüğün şeyden memnun musun cidden ??
Spor yapmak, vücut yapmak o kadar yüksek bir artıya sahip ki. En büyük avantajı bir süre sonra vücudun gelişmeye başlayınca beyin kendine “ben bir şeyler yapabiliyorum, ben bir şeyleri becerebiliyorum.” Telkinini verir. Bu sadece spor konusunda değil hayatının bir çok alanında sana yardımcı olur çünkü sen artık kendini başarılı birisi olarak görüyorsun.

Yürüyüş yap.

Özellikle sahil kenarlarını tavsiye ederim.

Araştırma yap.

Beyin jimnastiği Harika bir şeydir. Aynı zamanda kafanı meşgul eder. Sadece okumana gerek yok. YouTube da bir çok araştırma,kült,bilgi,bilim,teknoloji kanalları var.

Yeni insanlarla tanış.

Sadece kadın olmasına gerek yok bir gün bi bara gittiğinde çok güzel ortamı olan erkeklerin toplandığı bir tayfa bul. yalnızlık hissetmezsin.

Kendi kendine yetebilen birisi ol

Demek mutluluğun başkalarına bağlı. Demek ki kendin için hiç bir şey yapmıyorsun.
Şunu unutma, bu hayatta en değerli şey kendindir.
KENDİ BAŞINA BİR ŞEYLER YAPMAYI ÖĞREN
KENDİ BAŞINA BİR ŞEYLER BAŞARMAYI ÖĞREN
ama sakın uzun süre yalnız kalma. İnsanoğlu sosyal bir varlıktır.

Sadece değerli insanlar hayatında kalsın.

Çevrendeki kuru gürültüyü hayatından çıkar ve sadece sana değer verdiğini düşündüğün insanları yakınında tut.

Düzenli ol

“-Saat 9 da kalkıp 1 saat koşu yapacağım. Ardından duş alıp kahvaltı yapacağım. Sonrasında meşgul olduğum işi yapacağım. Akşama doğru da hobilerime zaman ayıracağım. Yatmadan önce de kitap okuyacak veya araştırma yapacağım.”

BAKIM BAKIM BAKIM

Hayatta kalma videoları izleyenler bilir.
Hangi durumda olursan ol
Şehrine atom bombası mı atıldı, zombi salgını mı oldu ?
İç savaş mı çıktı, ormanda tek başına kayıp mı oldun?
Her zaman için kişisel bakımına önem ver.
Çünkü bu sana kendi benliğini hatırlatır.
Sadece hayatta kalmaya çalışırsan zamanla ismini bile unutursun. Bunun sonu delirmeye kadar gidebilir.
Tabii ki yukarıdaki örnekler bayağı uçuktu. Ama bahsetmeye çalıştığım şeyi anlamışsınızdır.
Kendini unutma. Çok fazla hobin olabilir çok araştırma yapıyor olabilirsin.
1,000,000 sayısındaki 1 i çıkarırsan elinde kocaman bir SIFIR kalır.

O bir ise, özsaygın .)

Sorun odaklı değil çözüm odaklı ol.

Yine bir sorun çıktı karşına. ”öff yine mi” diyorsun
Ve depresifleşiyorsun. Aman tanrım ne kadarda sorun çözebilen bir erkek!

Diyen kimse olmayacak üzgünüm.
Sen depresifleştikçe aksine çevren de azalacak.
Sorunlarını iş olarak gör. Patron önüne iş koyacak ve sen o işi çözeceksin. Bu kadar.

21-30 gün

Bir insanın bir alışkanlık kazanması ortalama 21 - 30 gün sürer.
Bu süre içinde söylediklerimi yapmak istemediğini fark edersen doğru yolda olduğunu anlayacaksın.
İşte şeytanın bacağını kırdığın nokta, kendini zorladığın andır.
Y A P

Bunları motton haline getir

Okudun dimi hepsini ?
Kesin yapacaksın zaten. Güveniyorum ben sana aslanım. Hahaha
Bunları gerçekleştiremediğin sürece “Filizcan bir bok bilmiyor, boşuna okumuşum o kadar şeyi” diyeceksin kendine.
Forumda millet boşuna mı bas bas bağırıyor amk.
SADECE OKUMAYIN SAHADA DA UYGULAYIN diye.
Benden teorisini öğrendin, şimdi pratiğe dökme vakti. Yolun açık olsun alfa kurt .))

Önemli edit: tüm bunların yanında
Özel olarak uğraştığın bir ana işin, hayalin olsun.
-ben şu üniversite de okuyacağım.
- girişimci olacağım
-doktor olacağım
Vs vs

Son düzenleme:

theturker

Üye
İnsanlar kafalarındaki problemleri çözebilseler konfor alanlarından çıkmak gibi bunların hepsini zaten kolaylıkla yapabilirler keşke ona değinseydin

Philliscan

Fahri Üye
İnsanlar kafalarındaki problemleri çözebilseler konfor alanlarından çıkmak gibi bunların hepsini zaten kolaylıkla yapabilirler keşke ona değinseydin
Her problem çözülebilir, en kötü ne olabilir ki ?
En kötü ölürüz dahası yok. Tabi aile içi ölümleri ayrı tutuyorum bundan.
Ve değindim zaten. Problemleri iş olarak düşün, patron önüne işi koyacak ve sen onu çözeceksin.

Bu düşünceye sahip insanların genelde gerçek problemleri bulunmaz. Sadece içine kapanıklardır ve açılmak isteyip açılamazlar. Ben bunları görmelerini sağlıyorum.

Ciddi problemlerden örnek vereyim
Maddi konuda problemin mi var ?
Günde 10 saat lol oynayıp evde camış gibi yatıp e sporcu olacağım kafasını bir köşeye bırakıp, dışarı çıkıp bir şekilde bir iş bulman gerekir.

Derslerin mi kötü ?
Çalış yani dahası yok.

Ailenle aran mı kötü ?
İnsan ilişkileriyle alakalı Kitaplar oku.

Peki bu tür gerçek problemleri bir köşeye bıraktığımız zaman geriye sadece duygusal problemler kalıyor.

Duygusal problemler gerçek problem DEĞİLDİR!!!
Ve ben yukarıda tonlarca yazıyla bundan nasıl kurtulunabileceğini açıkladım. Saygılar dostum 😊