Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Müzik Bağımlısı Olanlar

müzik bağımlısımısın

• Kullanılan toplam oy
    66
müzikle uzun zaman kaybedenler için söylüyorum ki: daha zamanımız var. evet müzik zekayı geliştiriyormuş ama bilgi olmadan ve konsantrasyon olmadan hiç bir şey olamazsınız diye düşünüyorum. o yüzden müzik sizi yeteri kadar zeki yaptı diye düşünün ve müzikle geçen zamanlarınıza olumlu bakın ama müziği şimdi bırakın ve bir daha dinlemeyin çünkü bilmek lazım ve müzik zaman almasından dolayı ve konsantrasyondan dolayı. akademik bilgiler öğrenemiyor. demek istediğimin özeti: eğer müzik dinleyen birisiyseniz (bağımlılık kadar) artık yeter yeterince zeki oldunuz artık öğrenme zamanı.

Her bağımlılık gibi berbat. Ayrıca, diğer işlerimizi de aksatıyor. Odamı torplarken arkada çalsın istiyorum, müziğe odaklanmak için yavaşlıyorum. Ders çalışmadan önce dinleyeyim diyorum, Spotify bilmediğim bir şarkı dinletince "Ne güzelmiş. Kesin dinlemeliyim." deyip yine gecikiyorum. Yeni keşfettiğim şarkı kafamda çınlandığı için odaklanma sorunu da yaratıyor.
En son çok aşık olduğumda böyle şeyler yaşamıştım

Her bağımlılık gibi berbat. Ayrıca, diğer işlerimizi de aksatıyor. Odamı torplarken arkada çalsın istiyorum, müziğe odaklanmak için yavaşlıyorum. Ders çalışmadan önce dinleyeyim diyorum, Spotify bilmediğim bir şarkı dinletince "Ne güzelmiş. Kesin dinlemeliyim." deyip yine gecikiyorum. Yeni keşfettiğim şarkı kafamda çınlandığı için odaklanma sorunu da yaratıyor.
En son çok aşık olduğumda böyle şeyler yaşamıştım
Müziğin farkını anlamak isteyenler, arkada son ses müzik açsınlar, sonra arkadaşlarıyla yazışsın, arada yazım hataları yaptığını fark edecektir 😁

Dinlediğim 20 - 30 müzik var bazen oturur dinlerim. Bir şarkıyı 4 kez üst üste dinlediğim de oluyor. Yeni şarkı aramaya da üşeniyorum ve bu yüzden çok şarkı dinleyen birisi değilim. Lolün sinematikli müzikleri ayrı tabi.

Dinlediğim 20 - 30 müzik var bazen oturur dinlerim. Bir şarkıyı 4 kez üst üste dinlediğim de oluyor. Yeni şarkı aramaya da üşeniyorum ve bu yüzden çok şarkı dinleyen birisi değilim. Lolün sinematikli müzikleri ayrı tabi.
Aynısı bende de var ve başka bir müzik dinleyince kulağıma tuhaf geliyor ve yeni müziğe adapte olamıyorum. ben de bu yüzden 10 kere dinliyorum. sıkıldığımda bile dinliyordum ta ki yeni müzik bulana kadar. eski şarkılarımı dinliyorum. dinlediğim müziklerde ingilizce bile değil. hatta olumsuz telkinlerde ki Türkçe rapler. isimleri o kadar saçma ve iç gıdıklaştırıcı ki arkadaşlarıma bile söylüyemiyorum çünkü onlar yabancı söylüyor ve benim dinlediğim müzikleri dinlemiyorlar. yani müzik konusunda en kültürlü benim ama yabancı şarkılar bilerek kültürlü olduğumu gösteremiyorum

• Beğen
Tepkiler: epp
Bende aşırı bağımlığım her gün kulaklık olacak kulağımda hiç bilmediğim şarkıda olsa dinlemek istiyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8