Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mystery'nin Diyalog Tavsiyesi

Mystery'nin geçtiğimiz haftalarda yayınladığı "Hey Guys" adlı e-kitabının demo versiyonundan çevirdiğim bir yazı.

Şu soruları düşünelim:

· Adın Ne?
· Nerelisin?
· Ne İşle Meşgulsün?

Yeni insanlarla tanışırken bu sorulardan sıkça duyuyor musunuz?
Elbette duyuyorsunuz..
Bu soruları direkt olarak SIKICI yoldan cevaplamak yerine benim de kullandığım bu İLGİNÇ cevapları kullanın:

· Adın Ne?

SIKICI: Erik.
İLGİNÇ: Sahne adım Mystery. Gerçek adım ise Erik. Takma isimle büyümüş bir insanım, kendimi onsuz düşünemiyorum.

· Nerelisin?

SIKICI: Toronto, Kanada.
İLGİNÇ: “Justin Bieber'la aynı yerdenim, sence neredenim?” (Onlar Kanada diyor ve ben de diyorum ki) “Evet, Kanada. Toronto, Kanada.

· Ne İşle Meşgulsün??

SIKICI: Sihirbazım
İLGİNÇ: Söyleyeyim mi Göstereyim mi?

Şimdi kendi cevaplarınızı düşünün. Onları anlaşılır ve İLGİNÇ hale getirdiniz mi?

AydınLan kanalının sahibi Taylan abi de tahmin etmeyi - ettirmeyi tavsiye etmişti. Mesela hangi bölümde okuyorsun diye sormak yerine " sen kesin psikoloji okuyosun ya" diyip bi tahminde bulunmak daha iyidir. Hatta gerçekten okuduğu bölümü tahmin ederseniz zaten kız şaşırıp aaa nerden bildin vs diyecektir. Bilemezseniz de büyük ihtimal " neden ki? " diye sorar. Siz de, güzel kızlar genelde psikoloji okur tarzı bişeyler diyebilirsiniz. Bunlar videoda anlattığı şeyler bu arada. Hatta bu örnekleri de videoda vermişti alıntı gibi bişey oldu yani bu dediklerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8