• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Namaz ve Kuran

Benim inancım var, namaz aslında bir yoga türü aynı zamanda. Kuranı Kerim'i Türkçe okudum yarısına kadar, bir ara devam edeceğim. Efe Aydal'ı izledim ama dinden çıkmadım, çünkü dini sadece doğduğumuz zaman bir organ veya uzuv gibi gören ve geliştirmeyen yobaz insanlar var. Din kötü değil, günümüzde ülkemizde dahil olmak üzere en fazla Araplar, dini yanlış yansıtıyorlar. İnsanlar ve özellikle gençler bundan dolayı dinden çıkıyor. Din adamı altında gezen çok, diyanete ayrılan bütçe fazla. Gereksiz İmam Hatipler de dahil. Ben dindarım ama kötü değilim bence. Önceleri o kadar iyiydim herhalde insanları geçiştirir, ezdirirdim kendimi, ama şimdi iflahını s*kerim sonuna kadar yakasındayım :D Ondan yeter ulan deyip buralara geldim. Okuduüum bir RedPill yazısında MEVLANA OLMAYIN demişti.

SABA

Üye
Herkes kendi dinini yaşamakta özgür. Bana tarikatlar vb. Çok saçma geliyor, dinini yaşamak istiyorsa da git adam akıllı ibadetini yap. O tür yerlere girmeye gerek yok.

jheeky

Üye
herhangi bir dini inancım yok müslüman bir insan için gereklidir namaz ha doğmatik bir müslümansa siknide olmaz
islamı felsefi olarak araştırıp bilimsel desteklerle onayladıysa o namazı adam zaten farz olarak gördüğü için kılar çevresi gram umrunda olmamalı kızları mı soğutuyo dini inanç? ama farz kardeşim yoksa allah *****
ha ben müslüman değilim camiilere karşıyım vs vs

Seckyn

Üye
Her zamanki gibi "Efe Aydal"ı öneriyorum. Hayır ben tek başıma düşünüp yolumu bulmak istiyorum dersen üstünde durman gereken soru: Neden eski-yeni, tek tanrılı-çok tanrılı yüzlerce din(hadi mucizevi güçleri olduğunu iddia eden insanların kurduğu minik tarikatları bile dahil etmeyelim) sahte de benim inandığım kitap ve din(ve tabii ki de din kurucusunun mucizeleri) doğru?

Son düzenleme:

Euron

Üye
Dini bir ritüel, sadece islamda değil neredeyse çoğu dinde bu ve buna benzer dini ritüeller bulunuyor. Daha fazla açıklama yapardım ama konu dışına sapar.