Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Narsist bir Alfa (!)

Katılım
3 Nisan 2018
Mesajlar
16
Tepkime puanı
31
Yaş
24
Şehir
İstanbul
Günlük hayatta türlü psikolojik travmalardan dolayı,kişilik bozukluğuna sahip olan insanlar ile iletişim-etkileşim halindeyiz.Narsizm ise bu kişilik bozukluğunun en yaygını diyebiliriz.

En basitinden,bir şirkette çalışıyorsunuz (Alfa kendini geliştirir.Fakir ise zenginleşir.Otoritenin altında yaşamaz) çalıştığınız şirketin müdürü "hep benim sözüm geçecek,benim düşüncelerime yanlış diyen veya karşı çıkan varsa istifasını versin çıksın.Bana muhtaçsınız" kafasında.Biz bu müdüre hafif narsist biri diyebiliriz.

Narsist kişilik bozukluğu; benim tabirim ile kedinin kendisini aslan sanmasıdır.Narsist olan insan,aşağılandığı zaman,eleştirildiği zaman mantığı ile hareket edemez düzeye gelir.Psikolojide ise bu narsizm: Kendini mükemmel sanan,kendini özel ve ulaşılamaz sanan ve sürekli ilginin ve alakanın kendisinde olmasını isteyen.

Bir narsist ile karşılaştığımız zaman (Ortamlarda ve iş hayatında,farketmez.) kişiyi hafif gözlemlediğimizde direk alfa diyebiliriz.Bu çok yanlıştır.Kişi narsist olduğundan dolayı; zaten ilgi ve alakanın kendinde olmasını istediğinden makyevalist (başarıya giden her yol mübahtır) davranır.Bundan dolayı ortamda çoğunlukla betalar olduğundan,çabucak ortamı eline geçirir.Ortama girdiğimizde ise direk "Alfa" sıfatını yapıştırırız.Fakat; Alfa,beynin hastalıklı kısımlarını geliştirmek değildir.Alfa çok yönlü bütünsel gelişim-değişimdir.

Burada ise sözüm ALFALARA.Alfa,mantığını duygularından ön planda tuttuğundan dolayı soğuk kanlıdır.Alfa mantığı ile hareket eder;beta duygularıyla.Farkettiysen,narsizmi tanımlarken "sanan" kelimesini kullandım.Zaten sen alfa olduğundan dolayı mükemmelsindir.Mükemmel olman için somut veya soyut farketmez kanıtlara ihtiyacın yok.Mükemmel olmak için kadına,fiziğe,paraya ihtiyacın yok.Sen hepsini başarmak için çabalıyorsan ki başarıyorsun.O zaman MÜKEMMELSİNDİR.

Narsist veya makyevalist olan insanlar,iş hayatında başarılıdır.Fakat bu onların sosyal hayatta başarılı olduğu anlamına gelmiyor.Kadınlarda başarısızlıkları ise; Haddinden fazla boy gösterimi ve sürekli ilgi istemesi.Aynı bir çocuk gibi.

Bir narsisti ortamda alt etmek istiyorsan,benim yaptığımı sende yap.Duygularına yüklen.En az sikleyen sen ol.Bir şey dediği zaman veya sana seslendiği zaman 5 saniye sonra yanıtla.Onu sikleme.Çıldırır.

Zaaflarını yüzüne vurmayı da ihmal etme :)

İyi geceler..
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst