Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Nasıl Söylenir

Mrx

Merhaba alfaloji okurları. Sizin için güzel bir podcast hazırladım. Bu bir seri haline gelebilir, tabii bunu için geri dönüşler ve benim bu konu hakkında yeni bilgiler toplayabilmem gerekli.

Fazla uzatmaya gerek yok, tatlı tatlı kaydı dinleyin.

Ses tonun etkileyici baya. Sırf ses tonun için seni dinlerler çok güzel bişey bu. Verdiğin bilgiler hoş ama tartışırken biriyle karşıdakine doğru kelimeyi söylersen mesela bilmezlikten gelme desek bu kişi güler ve alay konusu oluruz. Bu tepkiye nasıl cevap vereceğiz bilinmemekte gibi. Günlük hayatta kullanırken doğru kelimeleri sıkıntı çıkmaz ona eminim.

Ses tonun etkileyici baya. Sırf ses tonun için seni dinlerler çok güzel bişey bu. Verdiğin bilgiler hoş
Teşekkürler.

tartışırken biriyle karşıdakine doğru kelimeyi söylersen mesela bilmezlikten gelme desek bu kişi güler ve alay konusu oluruz. Bu tepkiye nasıl cevap vereceğiz bilinmemekte gibi. Günlük hayatta kullanırken doğru kelimeleri sıkıntı çıkmaz ona eminim.
Öyle oluyorsa ilk seçeneğin, seninle alay etmeye çalışanı hiç umursamadan devam etmek ya da aşağılayıcı-p*ç bir gülüşle karşındakine bakıp geçmek olmalı. Eğer şuan umursamadan geçemeyecek kadar takıntılıysan, seninle alay etmeye çalışanla sen alay et veya çevreni değiştir. Artık nasıl cevap vereceğini ya da nasıl davranacağını biraz olsun biliyorsun.

Oyun kitabından bir alıntı ''O tüm PUAların en çok istediği özelliğe sahip. Umursamıyor.''

Teşekkürler.

Öyle oluyorsa ilk seçeneğin, seninle alay etmeye çalışanı hiç umursamadan devam etmek ya da aşağılayıcı-p*ç bir gülüşle karşındakine bakıp geçmek olmalı. Eğer şuan umursamadan geçemeyecek kadar takıntılıysan, seninle alay etmeye çalışanla sen alay et veya çevreni değiştir. Artık nasıl cevap vereceğini ya da nasıl davranacağını biraz olsun biliyorsun.

Oyun kitabından bir alıntı ''O tüm PUAların en çok istediği özelliğe sahip. Umursamıyor.''

Çevre değiştirme imkanım yok takmamaya çalışıyorum. Onlardan daha iyi cevaplar vermeye çalışıyorum bazen ben de gülüyorum ve sorun çözülüyor (tabi beni küçük düşürüyosa gülmem küçük espri yapar benle ilgili bide kötülük amacı gütmeden yaparsa gülerim.)

Takma sorununu bitirmem lazım. Evde bile aklıma geliyor laf atmalar. Baya okuyorum bu alfolojiyi kitap satın aldım neler olucak zamana bıraktım.

Düzenleme: telaffuzdan alay edilmeye alaydan umursamamaya geldik valla şaşkınım :D

Güzel anlatmışsın bro, ekstradan ses tonunun doğruluğu ve güzelliği dinlenebilirliği arttırmış. Kayıtların devamını bekliyoruz :).

• Beğen
Tepkiler: Mrx
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8