• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Ne Dediğin Değil Nasıl Dediğin Olay

theyusuf_

Üye
Katılım
21 Kasım 2018
Mesajlar
159
Şehir
Tokat
Merhabalar

Bu yazıyı yazmamdaki amaç bazı arkadaşların "açılış yaparken ne demeliyim, neg örnekleri nasıl olmalı?" tarzı sorular soruyordu.

Bir duyguyu, düşünceyi aktarırken kelimeler kifayetsiz kalabilir. Çünkü iletişimin sadece %7'sini kelimeler oluşturur. Geri kalanın %37'sini ses tonu ve %55'ini de beden dili oluşturur. Bu camiadaki o kadar insan boşuna ses tonuna, beden dilinize, giyiminize dikkat edin demiyor.

Neg atarken, açılış yaparken kelimelerden çok bunlara dikkat etmek gerekiyor.

ÖZ GÜVEN HER ŞEYDİR!


Öz güvenin çağımızın en büyük silahı olduğunu biliyoruz. Kadınların da güçten hoşlandığını. Yani, neg atarken, açılış yaparken vs. ne kadar saçmalasanız da öz güvenli bir şekilde söylediğinizde sizi ister istemez dinlemek isteyecek, söylediklerinize güleceklerdir.

Bi kıza "konuşurken burnun sallanıyor" dediğimde ortamdaki bütün kızlar kahkaha atmıştı. Düşününce ne kadar saçma değil mi?

Bunu sadece kızlar açısından değerlendirmek yanlış. Ortamda konuşma yaparken insanların sizi daha çok ciddiye almasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Soru, öneri ve yorumlarınızı bekliyorum
 
Üst