Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ne Yapmalı?

Hem yaz tatilim boş geçmesin hem de kişisel gelişimime katkı olsun diye, uzun zamandır planladığım üzere bir dil kursuna yazıldım ve son iki günümün üç saatini bu kursta geçirdim. Sınıftaki erkekler ya yaş olarak fazla büyükler ya da sınıftaki kızlara yürüyemeyecek kadar içine kapanık kimseler. Yani "rakip" olarak karşımda, bir veya iki kişi var.

Bu rakiplerden bir tanesi hızlı çıktı. Bugün sabah sınıfa ulaştığımda, ilk gün tercih ettiğim yerde bir kızın oturduğunu gördüm ve orta sıranın en arkası boşken onun yanına oturmamın kendisini tedirgin edebileceğini/dışarıdan abes görünebileceğini düşünüp, bu boş sıraya oturdum. Gelen kız, HB 5-6 diyebileceğimiz birisi. Sorun şu ki doktora yaptığını öğrendiğim bir arkadaş, ki hızlı çıkan kişi de bu, kıza ders çalıştırma bahanesiyle okuldan sonra bir yere oturmayı teklif etti. Kız, evine gideceğini söyleyerek -gitmediğine eminim- bunu reddetse de söz konusu şahsın, sağ yanımda kalan kıza bakışlarını sık sık yakaladım -kız benzer bakışlar atmadı hiç- ; ders bitiminde de hafifçe ona takıldığını duydum. Aynı üniversiteden tanışıyor olabilme ihtimallerini es geçmiyorum ama bu bile beni sinir etti.

Bahsettiğim kız hobi olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen, gördüğüm ve anladığım kadarıyla sessiz, sakin, kendi halinde birisi. İlgisini çekebilmek ve diyalog kurabilmek için ne yapmamı önerirsiniz?

1)Fotoğrafçılığı araştır hem genel kültür olur hemde kız soru sorarsa sosyal zekanı konuşturursun.
2)Kıza sade ve zevkli bir açılışla giriş yap.
3)Kıza senden hoşlanıyorum fakat beğenmezsem seni hayatımada sokmayabilirim imajı çiziyorsun.(Alıcı mod on)
4)Kendi erkeksi değerlerini ön plana koymalısın(tok ses,beden dili,sosyal zeka, hazırcevap) tabi bu değerleri ortaya koyarken ona yaranmak için değilde kendi karakterini etrafa bu şekilde yansıtıyorsun.
5)Kadına karşı her zaman ilgili davranmalısın. İlgisiz davranırsan kız sana çekilsede bir süre sonra çekimi azalacaktır o yüzden ilgili davranırsan kazanırsın. Tabi ilgini soytarı gibi değil sanki cariyesini selamlayan kral gibi göstermelisin.
6)Kızın yanında cool davranma. Nedeni biz insanız kusursuz değiliz senin yere düşerkende görücek, kaçırdıüın osuruğuda duyacak, cool görünmeye çalışırsan kız derki "bu adam yanımda hiç hata yapmıyor heralde bana yaranmaya çalışıyor ne kadarda ezik bi herif".

1)Fotoğrafçılığı araştır hem genel kültür olur hemde kız soru sorarsa sosyal zekanı konuşturursun.
2)Kıza sade ve zevkli bir açılışla giriş yap.
3)Kıza senden hoşlanıyorum fakat beğenmezsem seni hayatımada sokmayabilirim imajı çiziyorsun.(Alıcı mod on)
4)Kendi erkeksi değerlerini ön plana koymalısın(tok ses,beden dili,sosyal zeka, hazırcevap) tabi bu değerleri ortaya koyarken ona yaranmak için değilde kendi karakterini etrafa bu şekilde yansıtıyorsun.
5)Kadına karşı her zaman ilgili davranmalısın. İlgisiz davranırsan kız sana çekilsede bir süre sonra çekimi azalacaktır o yüzden ilgili davranırsan kazanırsın. Tabi ilgini soytarı gibi değil sanki cariyesini selamlayan kral gibi göstermelisin.
6)Kızın yanında cool davranma. Nedeni biz insanız kusursuz değiliz senin yere düşerkende görücek, kaçırdıüın osuruğuda duyacak, cool görünmeye çalışırsan kız derki "bu adam yanımda hiç hata yapmıyor heralde bana yaranmaya çalışıyor ne kadarda ezik bi herif".

Öneriler için teşekkürler. Yazdıklarınız üzerinde biraz düşündüm. Acaba pazar günü de mi yanına oturup işleri kolaylaştırsa mıydım diye çok hayıflandım ama o kadar boş yer varken yanına gelmem biraz eğreti kaçabilirdi diyerek kendimi teselli ettim. Sade ve zevkli açılıştan kastınız tam olarak nedir? Benim aklımda, bir daha getirirse, fotoğraf makinesi üzerinden ilerlemek gibi bir fikir var.

Ufak iltifatla bir giriş. Gelmezse içimde kalırdı şubu gibi şeyler :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8