Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

nerede hata yaptım

arkadaşlar yaklaşık 2 3 ay önce bu forumla tanıştım diğer forumlarada göz attım kendimi değiştirdim görüntü olarak ama hala ortalamanın baya altındayım cidden baya altındayım hala bir kıza set açamamış kadar özgüvensiz ve cesaretsiz milletin dediklerini saaatlerce düşünücek kadar takıntılı biriyim sizce ben nerede hata yaptım neden bir türlü olmadı hal ev hareketlerimde bir değişiklik oldumu taklit ettim ama değer göremedim arkadaş ortamında hala değersizim bana lütfen hatalarımı ve neler yapmamı söylermisiniz ayrıca okuldan çıkıp eve evden okula okuldan eve eskişehirden yaşıyorum yeni insanlarla tanışma bir fırsatım yok bir aktivite falan söylermisiniz sadece evde oturuyorum arada bir arkadaşımla buluşuyorum oda erkek hiç kız çevrem yok yani başladığım yerin dahada dibindeyim siz söyleyin neler yapmam lazım

Bence en büyük hatan insanlar üzerinde iyi bir imaj çizme kaygın yüzünden senin kendini kısıtlaman.İnsanların senin hakkında ne düşündüğünü bir kenarı bırakıp eğlenmeye ve mutlu olmaya baksan aslında kendini küçük gördüğün kadar kötü olmadığını bilirsin.Bir insan kendini sevmeden başkasını sevemez.Sürecin değişmesini istiyorsan kendinle konuş ve kendini sev.Aktivite arıyorsan bilgisayar başında olmayan herhangi bir şeye atılmanı tavsiye ederim.Kendine iyi bak,çünkü bunu bir başkası senin için yapmayacak dostum.Eksikliğin olduğunu düşündüğün konuları düşünüp bir deftere not et ve üstesinden gel.Kendini geliştirmeye ve hayatı sevmeye devam et.Sen seni sevdikçe yaşam güzelleşecek boşver kimin ne dediğini.Ayrıca bu bir süreç kimi 5 ay'da bir kademeye gelir kimi 7-8 ay'da buna takılma önemli olan senin gelişimine olan disiplinin ve mutluluğun.Kendine iyi bak...

Muhtemelen okuyorsun, okullar kapanıyor,
Arkadaş ortamın iyi değilse yazın zaten buluşmazsın zaten onlarla buluşacak olursan da buluşma sana değer vermiyorlarsa çok da önemli sanki onlar dışarıda onlarca insan var,

Yaz geldi ramazan dan sonra her yer yeşerecek,
Bir işe girebilirsin,
Spora gidebilirsin,
Al bir basketbol topu basket oynamaya parka git ?

Kuşçubaşı'nın dediği gibi "Eğer bir şeyleri umursamamak istiyorsan, o halde başka şeyleri umursa"
Kendine bir amaç ve uğraş edin.
Spora git. Özgüvenin yerine gelir.
Sahaya çık.
Planlı bir hayat yaşa, alfa olacağım diye gününün yedi saatini internette geçirme.
Keyfine bak.

Son düzenleme:
Dostum öncelikle merhaba, iki üç ay değişim için kısa bir süredir. Yani daha yolun başındasın. Öncelikle işe kendini tanımakla başla. Mesela özgüvenini aşağıya çeken unsurları düşün. Kendimden örnek vermek gerekirse çocukluğumdan beri gözlük takarım. İster istemez de gözlükle ilgili olumsuz düşünceler beynimde yer etmiş. Orta sonda lens kullanmaya başladım. O zamanlar büyük ölçüde özgüvenimi yerine getirmişti. Bunun gibi maddi manevi unsurları tespit edip üstüne gidebilirsin.
Bir başka husus okumak. Okumuyoruz, bu yüzden de hep kendi penceremizden bakıyoruz. Hiç başkalarının dünyasına dahil olup bakış açımızı değiştirmiyoruz. Kendim İslam düşüncesini benimsememiş olsam da Kur'an-ı Kerim'i okumuş biriyim;fakat Müslüman arkadaşlarım Kur'an-ı Kerim'i okumayı bırak ilk emir olan İkra(oku)! emrini bile benimseyememiş durumdalar.
Sporu ise hayatının bir rutini haline getirmen lazım, bu ille de ağırlık kaldırma olacak diye bir kaide yok. Haftada en az 2 defa sporla haşır neşir olmak hayat kaliteni büyük oranda artıracaktır. Bu sayede sosyalleşmiş de olursun.
Bu arada yaşına bakılırsa öğrenci olmalısın. Biliyorum klişe ama dersler çok önemli eğer derslerine önem verirsen insanların da saygısını kazanırsın. Aralarında çekemeyenler çeşitli sıfatlar ile dalga geçmeye çalışacaklardır. Bu her zaman karşına çıkacak bir durumdur. Yaz stajları, sektörde geçerliliği olan sertifikalar, dil eğitimi ve imkanın varsa yurtdışı projeleri iş hayatında müthiş katkı sağlayacaktır. Özellikle yaz stajlarında bırakacağın izlenimler iş hayatına müthiş etki edecektir.
Son olarak eğer çevrende bir kere herhangi bir sıfatla yaftalandıysan, ondan kurtulman zordur.
Eğer sana değer vermiyorlarsa boşver gitsin. Kendi kendine yetebilirsin. Bunu hiç bir zaman unutma! Ve her zaman dünkü senden daha iyi olmak için çabala bir başkasından değil.

-NOGAY

Sebebi çok basit kendini geliştirmek için çabalamadın yazıları okuyup uygulamadın ve konfor alanının dışına çıkmadın aksiyon almalısın. Önceliğin kendin olmalı ve kendini geliştirmek korkularını aşmak ve konfor alanını genişletmek arkadaş ortamı için de taktikleri falan es geç taktikle olcak iş değil bu lider olmadan lidercilik oynamaya benziyor gelişmiş bir birey olduğunda zaten böyle bir sıkıntın olmayacak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8