• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Netflix Dizileri, S*x Education Hakkında

Katılım
10 Ocak 2019
Mesajlar
47
Şehir
Ankara
Biliyorsunuz Netflix son zamanlarda çok popüler olamaya başladı. Sinema sektörüne bile el attı bazı yapımcılar filmlerini vizyona sokmayıp netflixe satma fikrine kapılıyor. Netflix'in güzel yapımları yok mu var tabi ki. Ama Netflix de bazı akımlara hizmet ediyor.

Pek çok netflix yapımında feminenliği örnek gösterme gibi bir şey fark ettim. Bir değil iki değil pek çok yapımda. Bunun sebebi yaygınlaşan ve popülerleşen feminizm akımı ve masküleniteyi yok etme arzusu. Hele ki bir dizi çıkmış s*x education mudur nedir, ben hayatımda böyle bir rezalet görmedim. Erkek karakterleri bu kadar aşağılayan başka bir dizi görmedim demek istiyorum. Arkadaşlar hadi diyelim izliyorsunuz ama siz de bunun farkına varın lütfen. Gençliğimiz özenti bir gençlik ne görseler ona özeniyorlar. Feminen erkek karakterleri yansıtııyor adeta. Netflix'in amacı bu. Birçok insanın bilinçaltına girme kişiliklerini değiştirmenin en kolay yoludur bu. Black Mirror benim için bir cevherdi adeta. Ama onun sonu da Netflix'e satılınca pek farklı olmadı.

Sonraki yazıda görüşmek üzere.
 

payildor

Üye
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
72
Yaş
19
Şehir
Antalya
Sonuna kadar haklısın, Netflix baş koltuğunda oturan kişinin psikolojik sorunları olmalı. Sinema değil, manipülasyon sektörünü seyrediyoruz resmen.
Pek fazla dizi/film izlemesem de, yine de netflix dizilerine göz attığım zaman konunun manipülasyon olduğunu anlayabiliyorum.

Sizlere tavsiyem, farkındalık sahibi olarak izleyin o dizileri. Bilinçaltımızın nasıl çalıştığını hala bilmiyoruz, bize zarar vermesini istemeyiz.
 
Üst