Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Netflix Dizileri, S*x Education Hakkında

boris the unleashed

Forumdan Uzaklaştırıldı
Biliyorsunuz Netflix son zamanlarda çok popüler olamaya başladı. Sinema sektörüne bile el attı bazı yapımcılar filmlerini vizyona sokmayıp netflixe satma fikrine kapılıyor. Netflix'in güzel yapımları yok mu var tabi ki. Ama Netflix de bazı akımlara hizmet ediyor.

Pek çok netflix yapımında feminenliği örnek gösterme gibi bir şey fark ettim. Bir değil iki değil pek çok yapımda. Bunun sebebi yaygınlaşan ve popülerleşen feminizm akımı ve masküleniteyi yok etme arzusu. Hele ki bir dizi çıkmış s*x education mudur nedir, ben hayatımda böyle bir rezalet görmedim. Erkek karakterleri bu kadar aşağılayan başka bir dizi görmedim demek istiyorum. Arkadaşlar hadi diyelim izliyorsunuz ama siz de bunun farkına varın lütfen. Gençliğimiz özenti bir gençlik ne görseler ona özeniyorlar. Feminen erkek karakterleri yansıtııyor adeta. Netflix'in amacı bu. Birçok insanın bilinçaltına girme kişiliklerini değiştirmenin en kolay yoludur bu. Black Mirror benim için bir cevherdi adeta. Ama onun sonu da Netflix'e satılınca pek farklı olmadı.

Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sonuna kadar haklısın, Netflix baş koltuğunda oturan kişinin psikolojik sorunları olmalı. Sinema değil, manipülasyon sektörünü seyrediyoruz resmen.
Pek fazla dizi/film izlemesem de, yine de netflix dizilerine göz attığım zaman konunun manipülasyon olduğunu anlayabiliyorum.

Sizlere tavsiyem, farkındalık sahibi olarak izleyin o dizileri. Bilinçaltımızın nasıl çalıştığını hala bilmiyoruz, bize zarar vermesini istemeyiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8