• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

No-Fap neden saçma? -Video

N.R

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Bilirsiniz bir yazımda No-Fap saçmalıktan ibarettir diye bir yazı yazmıştım, bu sözüm çok fazla tepki almadı fakat yine de bir kaç özel mesaj aldım. Maalesef vaktim olmadığından kaynaklı bu konu hakkında uzun uzun yazı yazamıyorum fakat Youtube'de çok efsane bir video gördüm. Bu videodaki konuşulan konu benim anlatıcaklarımın neredeyse birebir aynısı bu yüzden dikkatli dinlemenizi ve herhangi bir sıkıntı görürseniz de yorumunuzu eksik etmeyi unutmayın.

(Bilimsel bir veriniz yok ise tartışmaya dahi girmeyelim.)

N.R

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılmıyorum. Başlığı okuduktan sonra katılmadığın nokta varsa tartışalım.
NoFap'a Noktayı Koyuyorum
No-Fap'in amacı nedir? Bağımlılığı bıraktırma değil mi? Videoda bağımlılığı bir kenara bırakın stres ve yük boşaltımı için kullanın diyor masturbasyonu. Yine aynı videoda "PARTNERİNİZ VAR VE SİZ HALA MASTURBASYON YAPIYORSANIZ SİZDE BİR SIKINTI VARDIR" demekte, açıkçası her 2 haftada 1 bir kere masturbasyon yaparım ve şuana kadar herhangi bir zararını görmedim.

N.R

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Kimsenin düşüncesi beni ilgilendirmez ama, bu işler sigara içmek gibidir önce 1 dal sonra yemekten sonra bir tane daha içeyim lan dersin sonra canın sıkılır bir tane daha.. Böyle devam eder.. Birde bakmışsın ki bağımlı olmuşsun her yarım saatte bir beynin sana sigarayı hatırlatmaya başlar olmuş. Mastürbasyon da böyledir, Sadece diyorum ki Testosteron + Beyin kimyası dopamin-reseptör dengesi başka da bir şey demiyorum. Başlığımda detaylı anlattım istersen bakabilirsin, Bunca kişinin takip ettiği akımı tek video ile çürüttün mü yani? O zaman forumca asılalımm yehuuu:)
Tek video ile çürütmedim zamanında bende No-Fap yapmış bir adamım fakat bana tek bir artısını dahi görmedim. Testesteronumu spor ile karşıladım, reseptör konusuna gelecek olursak da iradeli bir insanım ve 2 haftada 1 yaptığımdan kaynaklıdır ki herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum gayet de her yaptığım işten zevk alıyorum. Herhangi bir faydasını görmediğim şey benim için saçmalıktan ibarettir şu şekilde düşünseydim eğer ;

"No-Fap beni çok değiştirecek" elbette ki beni değiştirirdi fakat ben böyle düşünmedim. Beyin programlama çok basit sırf kendimi geliştirmek, değişmek için beynimi No-Fap'a programlamam açıkçası çünkü dediğim gibi hiçbir faydasını görmedim. Ben senin düşüncene saygı duyuyorum sen duymazsın o senin problemin bir şey demem :D.

Jim

Üye
Bende duyuyorum neden duymayayım isteyen istediği yolu seçmekte mükellef fakat etkilerine placebo etkisi demek acımasızca olacaktır. nf-tr.com gibi Türkiyeye özel topluluk bile var istersen inceleyebilirsin fakat şunu belirtmekte fayda var : bağımlı bir kişiye süperman effect yaparken ayda 1-2 yapana etki etmemesini şöyle açıklayabilirim: O kişi hem zihinsel hemde fiziksel zaten yeterince tahribata uğramadığı için ona farklı gelmez.. Olayı şöyle açıklarsam No-Fap sizi +4 seviyesine çekmez, eğer şahıs bağımlı ise - 4 tür onu 0 yapar çok farklı hisseder, kişi bunu gerçekleştirdiğinde bile irade gerektirdiğinden özgüven ve özsaygı otomatikman yükselir. Not: jokerden bu sözleri beklemezdim artık yazılarını okumama kararı aldım.. Teşekkürler umarım anlaşıldım :)
Kanka mükellef yükümlü demek.

-Why-

Üye
31den sonra biraz içim yanıyor kötü hissediyorum ama bunun nedeni eskiden İslamcı olmam ve 31 çekmeye bile yanaşmamam. Ya abi partnerin yok ne yapacan yani haftada 2 kez belki 3 kez yapıyorum ama gidipde biriyle konuşurken "hay ya mastürbasyon yapmıştım özgüvenim azalmasa" bari demiyorum. Benim mantığım zevk için değil cidden ihtiyacın olduğu bir vakit yapmak. Mesela dışarda gezerken milletin orasına burasına bakacak kadar aciz durumlardaysan yap, cinsel hayallerine engel olamıyosan yap. Ayrıca doktorlar felan abartmadığımız sürece hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Bide boşalmadan uzun süre kalamıyoruz rüyalanma seni zorla boşaltıyo mesela