• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

No-Fap SSS

Gerald

Üye
Selam Beyler,bugün Güzin Abla mode:eek:n yapıp no fapte sıkça sorulan sorulara açıklık getireceğim.

1-Relapse nedir ?
Relapse aynı zamanda reset anlamına gelir,döngünün sıfırlanmasıdır,mastürbasyon sonucu gerçekleşir.
2-Chaser Effect nedir ?
Chaser chaseden gelir ve ardı ardını kovalayan mastürbasyon anlamına gelir,relapseden sonra görülür genelde.
3-Placebo etkisi
Placebo etkisini örnekle açıklayayım,mesela yolda bir taş buldunuz,bunun özel olduğuna,size şifa getirecegine inandınız ve cidden gerçekleşti,oysa taşın bir özelliğ yok buna placebo etkisi denir,no fape de siz uyarlayın artık.

Gelelim özel questionlara

Rüyalandım,no fap bozuldu mu ?
Hayır.

Erotik sahne izledim,boşaldım süreç bozuldu mu ?
Maalesef evet.

Boşalmadım,zevk suyu aktı süreç bozuldu mu ?
Hayır.

Erotik video yahut tetikleyicilere maruz kaldım/izledim.
Bozulmaz,fakat izlenmemesi önerilir.

Başka sorunuz varsa yazın editler cevaplarım.

Alfa

Üye
Relapse ve chaser efecti anladım da placebo etkisini tam olarak kavrayamadım ?

Sefa

Üye
Ben ilk nofap'a başladığım da ilk 20-30 gün arası çok zordu,hatta bir kaç sefer nofap'ı bozdum ama şuan da gram öyle bir istek yok hatta gün saymayı bile bıraktım.Sanırım biraz zorlayınca bir de kafa da bitirince her şey halloluyor

Loseyyah

Üye
şuan 2o. gün oldu yeni saydım aklıma gelmiyordu git gel yaşıyorum bozsammı diye de bozmayacağım