• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Nofap 59. günüm

Merhaba arkadaşlar.
Nofapta 59. günüm.Bu süreçte yaşadığım olumlu etkileri sizlerle paylaşacağım
-Önceden okuduğum bir yazıyı en az 4 - 5 kere okuduğumda anlıyordum. Şimdi ise en fazla 2 kere okumam anlamama yetiyor.
-Sabahları uyanmakta çok zorluk çekiyordum ve 2 sene boyunca sabah 6 veya 7 gibi uyuyabiliyordum ne yaptıysam uyku sorununu düzeltemedim. Şimdi ise işim olursa en geç 2 de işim yoksa 12 gibi uyuyorum ve sabah 7 - 8 gibi çok dinç bir şekilde uyanıyorum uyku problemim nofap sayesinde tamamen düzeldi.
-Artık daha enerji doluyum 4 saat basketbol oynamama rağmen hiç enerji kaybetmemiş gibi kanlı canlı şekilde yaşıyorum yerimde duramıyorum odalarda geziyorum her zaman.
-Üşengeçlik sorunum tamamen ortadan kalktı. Nofaptan önce 1 bardak su almaya üşenen ben 10 dakika içerisinde 3 kere bakkala gidecek duruma geldim :)
-Benim için en önemli etki bu. Nofaptan önce 3 yıl boyunca depresyondaydım yaptığım hiç bir şeyden zevk almıyordum hiç bir şey beni heyecanlandıramıyordu tamamen yaşama sevincimi kaybetmiştim ölü biri gibiydim. saatlerce boş boş takılıp boş şeyler düşünüyordum herşeyi kafama takıyordum şimdi ise bunların hiç biri yok.

Arkadaşlar Nofapı ilk gördüğümde okuduğumda yaşatacağı etkiler bana yalan gibi gelmişti ve 31 çekmeyi bırakmanın beni bu derece hayata döndüren birşey olması beni çok şaşırtı. Dölümüzün ne kadar değerli olduğunu farkedin arkadaşlar. Eğer nofapla tanışmadıysanız ve benim gibi sorunlar yaşıyorsanız nofap a başlamınızı şiddetle öneriyorum arkadaşlar.. 90. günden sonra iyileşmeler başlamaktadır. isteyen olursa 90. günden sonra bana oluşturacağı etkileri tek tek yazarım.

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar..

Kardeşim şuan 12.gündeyimde yanında alkol ve sigarayıda bıraktım şuan göğüsüme çok pis bir baskı uygulanıyor zor nefes alıyorum çok bunaltıcı çok sıkıcı geçiyor sence bu süreçten dolayı mı böyle?

Evet. Nofap sürecinde psikolojik olarak inişler çıkışlar yaşayacaksın. nofapta senin sürecindeyken sürekli inişler çıkışlar yaşadım bu durum şuan yok denilecek kadar az gözlerin bile kararabilir ama bozma benim gözlerim karardı bayılacak gibi oldum bozacaktım :) geçici bu durumlar merak etme.

Guzel sade bir yazi olmus.Umarim bende sizin gibi dayanabilirim cunku sizin siraladiginiz sorunlar maalesef bende de var.Bende sizin gibi bu sorunlari asmak istiyorum. :)

Hocam bende sırf enerji için başladım üstümde sürekli bi yorgunluk var bakalım 4. gündeyim şu an. Sizde kaçıncı günden sonra enerjiniz artmaya başladı ?