• Forumda soru soracağınız zaman sadece Soru-Cevap kategorisine konu açmalısınız. Soru-Cevap kategorisi harici kategorilere soru sormak için konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

NoFap Geniş Kapsamlı Rehber

Tyler

Üye
Okudum , bitirdim. muazzam bir eser bu sadece kitaba bu haliyle geçse bile çok iyi bir kitap olur 2 sayfalık kitap olur dünya tarihin de en çok okunan 2 sayfalık kitap olarak tarihe geçer. ;) ünlü kişilerin yazıları ayrı muazzamlıktaydı.

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Ulan forumdaki bu adamların kıymetini bilin ve okuyun...
Yaklaşık 1.5 ay boyunca NoFap yaptım. Ramazanda başladım. Ramazan bittikten 2 hafta sonra saldım kendimi. Haftada 1 e çektim. Sonra hafta 2-3 olunca "yeter artık dur demenin vakti geldi" dedim. Ve 17.08.2018 de yine başladım şuan kaç gün oldu bilmiyorum 14-15 civarı birşeydir. Aslında senin bu yazdıkları okumadan önce hiçbir faydası olmadığını düşünüyordum o yüzden bozmuştum. Ama sende oluşturduğu etkiyi bende de oluşturduğunu farkettim.

1.5 aylık NoFapimde özellikle konuşma kabiliyetimin arttığını farkettim. Hazır cevaplık bende pek olmayan bir şeydi ama bana laf sokuşturmaya çalışan kişilere salisesinde cevabı yapıştırıyordum. Sınava hazırlandığım için günlük olarak paragraf çözüyordum lakin artık zor geldiği ve paragrafları anlamadığım için bırakmıştım mayıs ayında (Günde 1 kez mast yaptığımı düşün). 1.5 aylık nofapimde artık sıkılmadan çözebiliyordum paragrafları. Daha net bir şekilde tek seferde okuduğumu anlayabiliyordum. Sesim de ortamlarda gür çıkıyordu. normalde 2-3. seferde beni anlayan arkadaşlarım ilk seferde anlamaya başlamışlardı, en büyük faydalarından biri de bu olmuştu. Enerjimin arttığını hissettiğim zaman zaten fitnessa başlamaya karar verdim.
Onun dışında aklıma gelenler bu kadar. Genelde "Beyin" üzerinde etki bıraktı bende :) Rüyada boşalmayı da çok kez yaşadım...
Değerli dostum yorumun için teşekkür ederim, Zaman ayırıp üzerinde bıraktığı etkileri buraya aktarman için de ayrıca teşekkür ederim.. Bunu istememin arkasında merakta var ama Asıl amacım burada yazılanları okuyan forum üyelerinin aklında şüphe kalmaması adına istemiştim.. Zaten sende doğruladın demekki herkeste etkiler ortak.. Demekki placebo etkisi değil.. Tekrardan teşekkürler artık bırakmaman dileğiyle.. Her başlama düşüncesinde bu başlığı tekrar okuyun..

lee

Üye
On numara, beş yıldız bir paylaşım. çok teşekkür.

TeamStar

Üye
Kesinlikle bırakılmasını tavsiye ederim güzel yazı bize böyle içi dolu bilgiler lazım

Çömez0

Üye
Bu formu yeni buldum iykide bulmuşum bu öncedem günde 1 kes masturbasyonun yapan ben burdaki yazıları okudukca haftada 2ye indirdim ve bu yazıyı okuduktan sonra tamamen bıraktım 1 haftadır yapmıyorum kısa bi süre olmasına rağmen psikolojik olarak faydalarını görmeye başladım

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Bu formu yeni buldum iykide bulmuşum bu öncedem günde 1 kes masturbasyonun yapan ben burdaki yazıları okudukca haftada 2ye indirdim ve bu yazıyı okuduktan sonra tamamen bıraktım 1 haftadır yapmıyorum kısa bi süre olmasına rağmen psikolojik olarak faydalarını görmeye başladım
Aramıza hoşgeldin kardeşim senin adına çok sevindim devam et.

Şu olaya başladığımdan beri sorunlar peşimi bırakmıyor, ben de onu bırakmaya karar verdim 20 gündür yapmıyorum hatta :D Umarım faydalarını görmeye başlarım.

Murat507

Üye
En iyisini sokrates demiş s*ks zevkli olabilr fakat aslında köleliktir yıllardan beri s*kimizin kölesiyiz o yüzden de kafamızı kullanamıyoruz