Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

O başka kızlara benzemez. (Number Close)

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Geçenlerde kursta dersin başlamasını beklerken bir kıza rastladım. Gülüşü gerçekten çok etkileyiciydi. Sınıftan orta samimiyette bir arkadaş yanımdaydı o sırada.

Ben: Çok tatlı gülüyor şu kız, duru bir güzelliği var.
Arkadaş: Ben aylardır ona bakıyorum aynı yoldan gelip gidiyoruz ama bir türlü konuşamadım.

Ben: Git konuş yoksa ben kaparım haberin olsun.
Arkadaş: Yok oğlum ne konuşacağım hem bu başka kızlara benzemez.
Ben: Gidip selam vereceksin alt tarafı. İlla bahane gerekliyse hangi bölümdense onunla alakalı sor. Sayısalsa matematik sorusu götür sözelse Türkçe götür. Mesela "Selam, matematik öğretmenini ararken o sırada sayısal sınıfından çıktığını gördüm matematikle aran iyidir muhtemelen şu soruya bakar mısın?" de.
Arkadaş: Beceremem oğlum boş ver sen de konuşma başka kızlara benzemez hem sürekli telefonla mesajlaşıyor genelde de bi oğlan oluyor yanlarında.
Ben: Sen bilirsin.

O arkadaş ben ve sınıfta başka bir kız sohbet ediyorduk. Konu o kıza geldi. Arkadaşım Ahmet olsun, başka kız da Ayşe olsun.

Ayşe: Hangi kız ben gidip öğreneyim olmazsa konuşurum?
Ahmet: Teneffüste göstereyim sana sayısal sınıfından bi kız.
Ben: İlkokulda mısınız ya ne diye aracı sokuyorsun araya. Gidip merhaba diyeceksin alt tarafı.
Ahmet: O bahsettiğin başka şehirlerde olur buralarda yemez.
Ayşe: Sen çok Amerikan filmi izliyorsun herhalde. O söylediklerin filmlerde olur.
Ben: Tamam öyleyse alın çikolatanızı çiçeğinizi gitmişken istersiniz de.

Kızı biraz gözlemledim gerçekten de muhafazakar kesimden gibiydi. Biraz da arkadaşın olumsuz telkinlerinden etkilendim. Ertesi gün elime matematik kitabını aldım oğlanı çağırdım "gel gidelim soru sorma bahanesiyle tanışacağım kızla" dedim. Kızı tam bulduk yanında bi oğlan vardı dediği gibi. "Sen oğlanı oyala ben kızı alırım" dedim gülerek ve tekrar geçtik kendi sınıfımıza. Ertesi teneffüs baktım oğlan yok yanında 3 kız oturuyorlar. Arkadaşa dedim seyret şimdi.

Ben: Merhaba.
Kız: Merhaba.
Ben: Kızlar 2 dk müsaade eder misiniz?
Kız: (Kızlar tam kalkıp gidiyordu) Gitmeyin kızlar.
Ben: Aynen gitmeyin kızlar ne gerek var, ürküttüm galiba korkma bir şey yapmayacağım.
Kız: (Güldü ve bana doğru döndü)
Ben: Çok hoş bi enerjin var, neşe dolusun gelip tanışmak istedim.
Kız: (Güldü) Öyleyimdir olur tanışalım.

O sırada hoca geldi ve kız utandı. Hocam 2dk müsaade etseniz dedim gülerek. Fakat hoca başımızdan ayrılmayınca, kız "tamam o zaman sonra tanışalım" dedi ve gitti. Bu bahsettiğim olay kursun son günü ve son teneffüsünde gerçekleşti.

Aradan 3 gün geçtikten sonra kurs yine vardı bugün. Bugün merdivenlerde kız ve arkadaşlarıyla karşılaştık. Gülümsedim ve dışarı çıkalım mı hava güzel dedim. O da kuzeninin dışarıda olduğunu ve problem çıkabileceğini söyledi. Koridorda dingin bir yerde konuşmaya başladık.

Kız: Nasılsın? (Cuma gününe oranla çok daha samimi)
Ben: İyi sen?
Kız: İyi ben de. Medeni cesaretinden ötürü tebrik ederim. Geçen gün öğretmen olduğu için kızlara gitmemelerini söyledim. Adın neydi senin?
Ben: Haha o bizim matematikçimiz tek ders dinleyen öğrencisi benim kaybetmek istemedi sanırım, ondan öyle yaptı. Senin adın neydi?
Kız: Sema (mesela yani).
Ben: Atsam tutarmış aslında tam Sema tipi var zaten.
Kız: Sende de Ömer tipi var. Kızlarla Ömer’dir diye düşündük. (bak bak beni konuşmuşlar)
Ben: (önce sinsi bi gülüş attım) Uzaktan yakından alakam yok ben Godless Çok mu temiz yüzlü duruyorum ya herkes iyi şeyleri yakıştırıyor.
Kız: Evet çok iyi duruyorsun. Seninle açık konuşmak istiyorum. Seninle konuşana kadar başkasını seviyordum ama o günden beri çok düşündüm. (beni düşünmüş)
Ben: (Gülüyorum o sıra istifimi bozmuyorum duygusal tepki vermemek açısından. İlk başta aklıma reddedileceğim geldi sonra konuyu uzatınca dinlemeye karar verdim.)
Kız: O kişiyle olma ihtimali yok. Seni de üzmek istemiyorum.
Ben: Yo yo problem yok her konuştuğumuz kişiyle olacak diye bir kaide yok zaten. (ben arkadaşa gösterme amacıyla gitmiştim olay farklı yöne bağlanınca bozuntuya vermedim)
Kız: İstersen deneyebiliriz, ben denemek isterim.
Ben: Çok hızlı gitmiyor muyuz ya yeni tanıştık. Belki itin uğursuzun önde gideniyim? (Çok iyi pas verdi gol atmasak olmaz)
Kız: Haklısın nasıl istersen ama iyi biri olduğuna inanıyorum.
Ben: Sosyal medyayla aran nasıl?
Kız: Çok kötü sınava çalışıyorum diye dondurdum.
Ben: Peki telefonla?
Kız: O daha da kötü, telefonumu değiştirdim vs. (çokta umursanacak bir şey yok burada)
Ben: Peki sigarayla aran nasıl?
Kız: Hiç içmedim peki ya sen?
Ben: Ben de öyle ama bugünden itibaren başlıyoruz öyleyse. Dumanla haberleşeceğiz son çare olarak.
Kız: Sigara içenlerin yanında dolaşırız olmazsa.
Ben: (O sırada arkadaş sınıfa çıkıyordu onu gördüm) Tamam ben şimdiden sigara içen birisini buldum görüşürüz.

Diğer teneffüs kızlarla beraber oturuyordu. Gidip yanlarına selam verdim.

Ben: Merhaba.
Kızlar: Selam hoş geldin. (sonra tanıştırdı kızlarla beni)
Ben: Sizin derslik burası mı ya? Hep buradasınız.
Kızlar: Haha kirasını ödedik, eskiden şuradaydık sonra buraya taşındık. (komiklikler şakalar)
Ben: Buralara genelde ders çalışmak için uğradıklarından benim hiç dikkatimi çekmedi orada olması. Ben sayısalcı değilim malumunuz.
Kızlar: Biz de sayısalcı değiliz, herkes öyle zannediyor, sayısal yapamayanlardanız bla bla. Aaa Ümit geliyor.
Ben: Ooo şu eleman. Ben bunu senin yanında görünce sevgilin zannetmiştim.
Kız: Herkes öyle zannediyor ya arkadaşız halbuki.
Ben: İyi bari geçen gün buraya gelmeden önce görmüştüm. Arkadaşa sen oğlanı oyala ben kızı alırım dediydim demek yanlış anlamışız.
Kız: Hahaha (o sırada kız arkadaşları gitti bizi yalnız bırakmak için)
Ben: Siz niye tek gezmiyorsunuz hiç, kızlar olarak yani?
Kız: (gülerek) Erkekler de kalabalık dolaşır genelde.
Ben: Öyle ama erkekler anlayışlıdır bazı konularda, tek kalabiliyorsun yani. Çekiniyor erkekler genel olarak kalabalık kız grubuna yürürken. Bi arkadaşım var aylardır bir kızdan hoşlanıyor ama tek yakalayamadığı için gidip konuşamadı.
Kız: Evet çekiniyorlar genelde. Tekrardan cesaretinden ötürü tebrik ederim bi garip oldum.

(EPEY KONUŞTUK AMA AKLIMDA KALAN BU KADAR)

Zil çaldı o sırada sınıfına giriyordu telefonu uzattım numarasını girdi. Çaldırdım kaydetti. Çünkü ilk başta otomatik olarak telefonla aram kötü dedi yeni tanışmaya başladığımız için şimdi ise bahane bulmak için sebebi yoktu.

Çıkışta da kızlarla beraber yürürken onlara denk geldim selam verip ayrıldım yanından. Mesaj atmadım henüz. Atmayı da düşünmüyorum. Kendisi atacaktır.

Denemeyi kabul etmiş olsaydım kendimi kullandırtmış gibi olacaktım. Bir süre vakit geçirdikten sonra zaten kendisi fazlasıyla isteyecektir birlikte olmayı. Ayrıca kızlarlayken görmüş olması da iyi oldu, alternatiflerimin olduğunu bilmesi avantaj benim açımdan.

O bahsettiğim arkadaş ise daha iyi anlamış oldu bazı şeyleri. Özellikle de sihirli sözcüklere gerek olmadığını kavramış oldu. Doğaçlama da girebilirdim ama merhabanın işe yaradığını göstermek istedim.

Güzel kızlarla konuşun... Eminim sadece arkadaşı değil o kızı gören birçok erkek de böyle düşünüyordur. Kendinize güvenince bakın nasıl geliyor devamı, helal be Godless.
Kız biraz fazla hızlı galiba, devamını merak ediyorum bu konuşmanın.

Bu girişi bir tek ben kullanıyorum sanıyordum la :D.
Al senin olsun ben bundan sonra diğer yazdıklarını kullanırım. :D Özellikle şu kağıda bir şeyler yazmalı olanı acayip hoşuma gitti ilk fırsatta deneyeceğim.

@pawelow aynen kardeşim. Yoksa mümkün mü herhangi bir kızla sohbet edebilmem.

Kesin yaşanmıştır kardeşim bunlar abartı geldi bana yazdıkların
Banada ütopya gibi geliyordu bu olaylar ama işin içine girdikçe kadınlarla tanışmanın kolay olduğunu öğrendim. Saha raporu ise gerçekçi tepkiler içeriyor. Kadınlar direkt açılış yaparsan; özgüveninden dolayı tebrik ederim,nasıl cesaret ettin benimle konuşmaya diyerek iltifat ediyorlar.

Benim burdan çıkardığım:
1. Özgüven olduğu sürece ne dediğinin gram bir önemi yok. İster saçmala, ister güzel konuş fark etmez. Bunlar buz dağının görünen ucu.
2. Kızlar bu konuda cesarete dayanamıyorlar. Yani hayır demeye dahi tenezzül edemiyorlar. İstemsiz çekim yani. Gerçi normal, günümüzde erkekler genelde sosyal medyaya,şu kızı bana ayarla gibi şeylere sığındıkları için sen açılış yaparak çok büyük bir fark yaratıyorsun.
3.Herhangi bir ikna,zorlama yöntemi kullanmadın. Örn: Kızlar müsade eder misiniz olayında eğer ısrarla gitmelerini isteseydin, çekiciliğin düşecekti. Burada olayı şakaya vurarak hem eğlenceli hem özgüvenli bir karaktere sahip olduğunu gösterdin.
4. Dostum çok zekisin. Eminim bir çoğumuz o an o kızla çıkmayı kabul ederdik ha :D

Banada ütopya gibi geliyordu bu olaylar ama işin içine girdikçe kadınlarla tanışmanın kolay olduğunu öğrendim. Saha raporu ise gerçekçi tepkiler içeriyor. Kadınlar direkt açılış yaparsan; özgüveninden dolayı tebrik ederim,nasıl cesaret ettin benimle konuşmaya diyerek iltifat ediyorlar.
Abartı gelen kısımlar faul veren konular var.
Tanısmak mesele degıl allah askına malum sahısa 2. Günden sonra baba abayı sıyırdı demesi eksik
Yoksa tabiki mutlak yaşancak şeyler

başka açılış örnekleri verir misiniz
Direkt, dolaylı, durumsal açılış var.
Direkt Açılışlar
....... hoşuma gitti gelip merhaba demek istedim. Noktalı yere istediğini getirebilirsin. Tarzın hoşuma gitti, enerjin hoşuma gitti, saçın hoşuma gitti,küpen hoşuma gitti. Burada kız niyetini anlar yürüdüğünü anlar. Yoksa kalkıp küpesi için merhaba diyecek erkek yok bu yüzden yazdıgını anlar.
Durumsal Açılış
Bir durum vardır onun üzerine kurarsın. Okduğun kitap ne gibi.
Dolaylı Açılış
Karakter analizi, anket ayağına yürümek, adres sormak.

Tavsiye açılışım kıza ya direkt açın yada durumsal, dolaylı açarak sonradan direkt açılışa çevirmeniz.

Köpeğin güzelmiş? Köpek bahane sana merhaba demek istedim.
Kitap mı okuyorsun? Kitap gibi ucız bahaneye sığındım ben bu arada kasrqaa

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8