Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ödev; İlk Yardım Öğrenin.

Bu konuyu "konu dışı" olarak tanımlamak daha doğru olur aslında ancak orada bu başlık kaybolup gidecektir.

Sizlere Bizim ülkemizin bir diğer yarası olan İlk Yardım anlatmak benim görevim değil, ancak "farkındalık" yaratmak benim görevim. Size burada ilk yardım nasıl yapılır? vs. anlatmayacağım. Sadece neden öğrenmelisiniz?

-Yolda ilerlerken önündeki araba kaza yaptı. Gereksiz BOŞ insanlar toplanacaktır. herkes öcü görmüş misali bakacaktır. Yanlış müdahalelerde bulunup o kişinin hayatını bundan sonra sakat olarak devam edecektir. bunun olmasını istemiyor ve gerçekten hayatlara dokunmak istiyorsanız "ilk yardım" öğrenin.
Olayın birde şu boyutu var; İlk yardım öğrenmediğiniz için(Bu öğrenmemek bilinçlidir) orada siz ve diğer insanlar İNSANLIK SUÇU işlemiş olursunuz. Eğer İçinizde İnsanlık Namına Bir Şey Yoksa, Bırakın kız tavlamayı bırakın öğrenmeyi.

Mesela ne kadar önemli ve merak uyandıran bir konu. Yetişkin ve çocuklarda Boyundan Nabız durumu öğrenilirken, bebeklerde bilekten öğreniliyor. Bu ne kadar ufuk açan bir bilgi(İlk yardım konusunda) vs. çok güzel "ufuk açan bilgiler" var bu konuda

Lütfen Youtube dan veya Kitaplardan Öğrenin(Tavsiyem ikisi birlikte) Hem kitaplar fazla uzun değil, 50-100 sayfa arası.

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR. BİLİNÇLENİN VE FARKINDALIK YARATIN.

Gerçek düşüngeç misin ?

Hayatınız boyunca kullanabileceğiniz becerilerden biridir ilk yardım. Gerektiği yerde ihtiyacınız olacaktır. İlk yardımın nerede karşınıza çıkabileceğini bilmezsiniz ama öğrendiniz vakit çok geç olacaktır. Arkadaşa kulak verin...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8