Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Öğrenciyken yerine getirilmesi gereken sorumluluk

Arkadaşlar öncelikle merhaba

Mühendislik öğrencisiyim, haliyle sayısal dersler yoğunlukla görüyoruz. Ders çalışırken fark ettim ki bir önceki hafta çalıştığım derslerin bazı konularını unutuyorum (kan değerlerim yerinde). Bunun sebebi nedir hala çözebilmiş değilim. Acaba çok fazla sosyal medya kullanmaktan mıdır? yoksa yeterli uyumadığımdan mıdır? aşırı müzik dinlemek midir? (artık herşeyden şüphelenir oldum :) ). Açıkçası profesyonelce ders çalışan öğrenci nasıl olmalıdır? Hayat düzeni nasıl olmalıdır? Muhtemelen bir çok arkadaşımız bu sorunu yaşamış ve deneyimlemiş sonuca ulaşmış olan arkadaşlarımızın tecrübelerini bizimle paylaşarak bazı sorulara açıklık getirebilir mi?

Gunluk , haftalik ve aylik tekrar yaparsin unutacagini sanmıyorum.

Bende de böyle bir problem vardı. Ben bu problemi sosyal medyayı bırakarak çözmüştüm. Sana da sosyal medya ve telefondan uzak durmanı öneririm. Bununla birlikte günlük 30 dakika açık havada yürürsen daha iyi bir sonuç alırsın.

beynine saniyede 1000 veri sokacak seylerden uzak dur bence , sosyal medya kullanma , telecizyon izleme , fazla sozlu muzik dinleme , aklima bunlar geliyo suan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8