Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Belgesel Zeitgeist The Movie

Zeitgeist The Movie
Ekşi yazarının yorumu:​
Çok başarılı, inançları derinden sarsacak potansiyele sahip bir komplo teorisi(!) filmi. loose change gibi sadece on bir eylül saldırısını değil arkasındaki sebepleri de incelemiş kanımca başarılı olmuştur. filmin sonunda varılan sonuç, her ne kadar ütopik bir teori gibi dursa da big brother'ın hayal edemeyeceğimiz işler peşinde koştuğunu hesaba katarsak, teorileri sevenleri memnun edecektir.

filmle ilgili asıl bahsetmek istediğim kısım din konusunun incelendiği kısımdır. eski ve yeni ahit ile ilgili olan bölüm benim için güzel bir deneyimdi. musevilik ve hristiyanlığı iyi bilmeyenleri ya da benim gibi müfredattaki din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden öğrendiği kadarıyla bilenleri bile ağızları açık bırakacak saptamalara boğan bir bölümdü. beni etkileyen, bu bölümde verilen bilgilerin çarpıcılığı değil bu bilgilerin kabak gibi apaçık ortada olmasına rağmen bir şekilde gündeme getiril(e)memiş olması oldu.

bunun dışında filmin diğer bölümleri gayet mantıklı bir şekilde kurgulanmış olsa da teorilerin din ile ilişkilendirilmesi bana zayıf kalmış gibi geldi. sonuç olarak herkese şiddetle tavsiye edeceğim bir film oldu kendisi. ilgili linke ulaşıp, mutlaka izleyin derim ben.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takibe aldım yarın izleyeceğim. Teşekkürler. İzledikten sonra detaylı yazı yazarak konunu düzenlemem de sakınca yoktur umarım ön fikir oluşturması açısından ?

Ben 2010 falan dolaylarında küçükken abimle izlemiştim bu zeitgeist belgeselini o zamanlar dolar 1 lira falandı,abim paramız olsa dolar alırdık ilerde deli gibi yükselecek diyordu.. :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8