Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ortamda Sohbeti Nasıl Yönlendiririz

evet olay bu cok kitap okurum eksi seyler populer science gibi sitelerde dolasip bilgi ogrenirim fakat konular cok alakasiz mesela asansor tam atlarken dusersek nolur dan beden dondurmaya atlamak cok garip geliyor ve ortamdaki diger dominant kisi konusmayi kapiyor ve o konusurken benim soylediklerim arka planda kaliyor dolayisiyla sinir oluyorum bu konu muhabbetini nasil bi yerden acip full kendimiz yonlendirip surukleyebiliriz

Sohbet başka dominant birinin eline geçmeye başladıysa şöyle lafın arasına girip " öhö öhö (öksürüyomuş gibi) bence şöyle olması daha iyi, benim fikrim böyle çünkü .. böyle olması gerektiğini düşünüyorum" gibi lafın arasına girip tekrardan istediğin kıvama getirebilirsin. Unutma, insanlar seni dinlemek zorunda eğer dinlemiyorlarsa uyarıp dinlemeleri gerektiğini hatırlatman gerek bunun gibi
Müsade edersen sözümü bitirmek istiyorum.

soyluyorum ise yariyorda sinir oluyorum :D neyse olay sohbeti nasil kendimiz yonetip surukleyebiliriz konudan konuya atlamak garip oluyor
Aklına sohbet esnasında başka bir konu geldiyse ve " ne alaka amk" bakışı almadan diğer konuya geçmek istiyorsan, " bu arada aklıma gelmişken , bak bu söylediğin bana şunu hatırlattı .." gibi aklına gelen her konuya böyle geçiş yapabilirsin.

Sohbet başka dominant birinin eline geçmeye başladıysa şöyle lafın arasına girip " öhö öhö (öksürüyomuş gibi) bence şöyle olması daha iyi, benim fikrim böyle çünkü .. böyle olması gerektiğini düşünüyorum" gibi lafın arasına girip tekrardan istediğin kıvama getirebilirsin. Unutma, insanlar seni dinlemek zorunda eğer dinlemiyorlarsa uyarıp dinlemeleri gerektiğini hatırlatman gerek bunun gibi

tesekkurler fakat konuyu nasil kendimiz yonetip surukleyebiliriz oradan buraya

Fiziksel özelliklerinle baskın olan kişinin özelliklerini karşılaştır. Bu yorumumu alıntılayarak cevap ver.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8