• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Oto Hipnoz Ses Kaydı Oluşturma Rehberi

BarisD

Üye
Otohipnoz Nedir?

Kendi kendine hipnoz demektir.

Hipnoz Nedir?

Trans durumuna ulaşmak için kullanılan teknikler bütünü.

Trans Nedir?

Trans bilinçaltımızı yeniden programlayabildiğimiz, alışkanlıklarımızı değiştirebildiğimiz veya yeni alışkanlıklar kazanbildiğimiz beyin frekansı. Telkin alma durumu.

İndüksiyon Nedir?

Trans durumuna ulaşmak için kullandığımız yöntemlerdir.

Derinleştiriciler

Trans durumunu daha da derinleştirmek için kullandığımız yöntemlerdir, bunları kullanmamızın sebebi trans derinleştiğinde verdiğimiz telkinlerin daha da etkili olmasıdır.

Ses Kaydı Oluşturmak
Telefonunuzdan ses kayıt uygulamasını açın (yoksa indirebilirsiniz) ve altta verdiğim metni okuyun, ses kaydı alırken acele etmeyin sakin sakin okuyun.

10 dan geriye doğru saymaya başlıyorum ve her sayıda daha da gevşiyorum 10 gevşiyorum rahatlıyorum derinleşiyorum 9 daha derin daha derin daha derin 8 kollarım ve bacaklarım inanılmaz derecede gevşiyor rahatlıyor inanılmaz derecede rahatlıyor 7 vücudum aynı bir çelik gibi çok ağır 6 vücudum tamamiyle ağırlaştı tek kılımı bile kıpırdatamıyorum 5 tamamiyle rahat ve güzel bir durumdayım 4 tamamiyle zihnim bomboş rahat gevşemiş bir durumda 3 tamamiyle daha derin daha derin güzel bir uykuya giriyorum 2 tamamiyle gevşek bir durumdayım 1 tüm vücudum güzel rahat bir uyku durumunda

Şimdi evindeki merdivenin önündesin ve her adımda gittikçe daha da derinleşiyorsun şimdi başlıyoruz 10 tamamiyle vücudum gevşiyor 9 gevşiyorum rahatlıyorum derinleşiyorum 8 daha derin daha derin daha derin 7 vücudum aynı bir çelik gibi çok ağır 6 vücudum tamamiyle ağırlaştı tek kılımı bile kıpırdatamıyorum 5 tamamiyle rahat ve güzel bir durumdayım 4 tamamiyle zihnim bomboş rahat gevşemiş bir durumda 3 tamamiyle daha derin daha derin güzel bir uykuya giriyorum 2 tamamiyle gevşek bir durumdayım 1 tüm vücudum güzel rahat trans durumunda

Şimdi çook derin bir trans durumundasın ve daha da derinleşmek istiyorsun şimdi bir asansörün içinde olduğunu hayal et ve asansörün ortamı çok rahat ve huzurlu şu anda beşinci kattasın ve sıfıra inmek için asansör hareket ediyor her katta daha da derinleşiyorsun ve asansör sıfıra geldiğinde artık çoook çok derinn bir trans durumuna giriceksin 5 asansör harekete geçti ve sende daha da gevşemeye başladın 4 çok mutlusun huzurlusun ve güvendesin 3 derinleşiyorsun derinleşiyorun 2 gevşemiş ve derinleşmiş bir durumdasın 1 daha da gevşedin ve artık derin bir trans durumdasın 0 şimdi derinleşmenin en uç noktasındasın gevşemiş rahat huzurlu bir şekilde dinlenmenin tadını çıkarıyorsun
Şimdi kendimize eklemek istediğimiz özelliklerimizi telkin cümlesi haline getirip bir kağıda yazıyoruz, ben birkaç tane örnek olarak yazıyorum size. Siz de kendinize eklemek istediğiniz özellikleri veya alışkanlıkları örnekteki gibi bir kağıda yazın ve ses kaydı alın yazdığınız şeyleri okurken, tüm yazdıklarınızı baştan sona 3-4 kere okuyun daha etkili olması için.
Kendime güveniyorum çünkü kendimi seviyorum. Her gün kitap okuyorum çünkü kitap okumak bana değer katıyor .Kendim için en önemli kişi benim ve ben hayatımın her alanında en değerli ve önemli kişiyim.
Son olarak şu metni okuyup ses kaydına alıyorsunuz
Bu telkinlerin hepsi bilinçaltıma yerleşiyor ve uygulanmaya başlıyor bu derin, rahat ve gevşemiş durumun birkaç saniye daha tadını çıkartıyorum şimdi 1 den 10 a kadar sayıyorum ve 10 dediğimde uyanıyorum 1 yavaş yavaş uyanıyorum yavaş ve sakin 2 uyanıyorum gevşedim ve rahatım 3 rahat ve huzurluyum 4 çok sakinim 5 artık uyanmaya başladım 6 yavaş yavaş uyanıyorum 7 uyanıyorum 8 az sonra uyanacağım 9 çok az kaldı uyanmak üzereyim vee 10 uyan .. artık uyandım ve günün geri kalanının keyfini çıkartıyorum

Aldığımız ses kayıtlarını bilgisayarımıza yükleyip audacity programında birleştiriyoruz, arka plandaki gürültüyü kaldırıyoruz ve arka plana bu ses dosyasını ekliyoruz. Studying Music, Relaxing Music for Stress Relief, Work Music, Studying, Music for Relaxation, ☯194
Audacity basit bir programdır, kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz.
Ses kaydımız hazır.

Oto Hipnoz Yol Haritası

1) Rahat bir yere geçin uzanın veya yaslanın. Kulaklığınızı takın ve hazırladığınız ses kaydını hazır bekletin

2) Gözlerinizle yukarıya, alnınıza doğru bakın ve gözünüzü yorun, kendiliğinden kapanana kadar gözlerinizi kapatmayın. Gözlerinizi yorulacak ve kendiliğinden kapanacak. (Göz yorma indüksiyonu.)

3)Şimdi ses kaydını dinlemeye başlayın.

Hazırladığınız ses kaydı ile her gün yatmadan önce oto hipnozla bilinçaltınızı yeniden programlayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladıktan sonra kendinizdeki değişimleri fark etmeye başladığınızda iyi ki yapmışım, uğraşmışım diyeceksiniz zaten. Seansına tonla para alıyorlar hipnozun, kendi kendinizi istediğiniz zaman ücretsiz hipnoz edebilirsiniz. Ses kaydı oluşturmayı daha detaylı anlattığım ve örneklendirdiğim bir konu hazırlayıp videolu anlatım yapacağım size, şimdilik bu kadar.

Son düzenleme:
Aklımda olan bir şeydi yakın zamanda yapacağım. Yalnız burada şuna dikkat edin. Bilince değil, bilinçaltına hitap edin. Yani iyi konsantrasyon şart. Bu işe yarar mı gibi şüphelere düşmeyin, zira o zaman bilinçaltı kalkan oluşturur. Anın keyfini çıkarın.
Hayalleriniz varsa, gelecek zaman kullanmayın. Bilinçaltının zaman kavramı yoktur. Olmuş gibi kullanın.
Üniversite sınavına çok çalıştım ve Türkiye çapında derece yaptım gibi... Bu durumda elinize kitap aldığınızda bırakmak istemeyecek ve daha başarı olmak için çalışacaksınız.
Bu örneği başka şeyde de uygulayabilirsiniz.

Bu oto hipnozla ilgili yerli yabancı sayısız kaynak okudum ve ana tema , işin ana esası bu arkadaşlar.

Mrx

Üye
Bu hipnoz kaydını oluşturup her gece dinleyerek uyuya kalsak acaba uyku sırasında da bize etki eder mi?

BarisD

Üye
Bu hipnoz kaydını oluşturup her gece dinleyerek uyuya kalsak acaba uyku sırasında da bize etki eder mi?
Uyku sırasında etki etmez çünkü uyurken beyin frekansın, telkin alınabilir seviyenin daha altına iniyor. Hipnozda alfa frekansına geçiliyor ve biraz daha derinleşiliyor sonra bilinçaltı telkinlerle programlanıyor.