Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Otobüsteki ilk açılışım

Merhabalar,
Okuldayken 2. dönemin başında Alfa kavramı ile ilk defa bi üst dönemimden birisinin tavsiyesi ile okuduğum bi yazı ile tanışmıştım. Açılış filan hiçbir şeyden haberim yoktu. Velhasıl pazartesi sabahı uyandığımda geç gitmeye karar verdim. Başka bi otobüse bindim. Otobüste müzik dinlerken bi' kız kapının hemen dibine oturdu. Şansıma benim için yeri çok ayrı bir kitabı okuyordu. (Stefan Zweig - Satranç) Hemen karşımda eskiden vukuatım olan bir kız vardı. Dedim vakit bu vakit. Derin bir nefes aldım, morali yüksek tuttuktan sonra girdim. Ben = B Kız = K
B = Pardon, okuduğunuz kitap dikkatimi çekti ; yayınevine bakabilir miyim ?
K = (bi süre duraksadı sonra kitabı verdi)
B = Doğru yayıneviymiş, tamamdır
K = Kitabı okudun mu ?
Diye sordu ve muhabbet oradan başladı. Şansıma Satranç kitabı hakkında bir tartışmanın başkanlığını yapmıştım ve üzerine makale okumuştum. Yolculuğun sonuna geldik, son durağa gidene kadar kızla konuştuk. Hatta muhabbet arasında yaşımı tahmin etmeye çalışırken 12. Sınıf zannetti beni (büyük ihtimalle o zaman sakalları uzattığım için) -ki lise hazırlıktım- Hazırlık olduğumu söyledim :( Otobüsten inince her şey işin teşekkür etti elini uzattı. Nazikçe sıktıktan sonra numarasını istedim instagram vermek istedi ama Instagram kullanmadığımı söyledim. Sonra numarasını verdi. Çaldırdım. Durağında minibüsüne binene kadar eşlik ettim. Bana lisem hakkında soru sormuştu. Akşama yazarım demiştim (ki ilk hatam bu) Akşama engel yemiştim :) Ama o günü fazlasıyla mutlu geçirdim. Sizce başka nerelerde hatam var ?

1-Engel atması ya ilgi manyaklığı sendromundan yada muhafazakar güvensizliğinden kaynaklı oluyor hangisi olduğunu kızı daha iyi bildiğinden sen karar ver
2-Geri dönüş alamamanın nedeni dialoglarda ki yanlışın veya beden dili eksikliğin vs olabilir bunları değerlendir
3-Son olarak açılışları test çözer gibi yap değerlendir geç yapınca bir yerden sonra her şey yerli yerine oturuyor

Dostum aşırı kibar konuşmuşsun. Siz yerine sen diyebilirdin mesela ama bu o kadar da önemli bir hata değil.
Sms yerine arayabilirdin malum günümüzde erkeklerin çoğu smse kaçıyor.
Konuşmanın içeriği de önemli, kasıntı mıydın, kıza ne dersem tavlarım acaba mantığı ile mi muhabbet ettin, her dediğini katılmadığın halde onayladın mı..
Şöyle bir ihtimal de düşünüyorum o an etkilenmiştir ama fazla muhabbet,birbirini tanıma olmayınca eve varınca o heves,etkileşim geçmiştir.

Dostum aşırı kibar konuşmuşsun. Siz yerine sen diyebilirdin mesela ama bu o kadar da önemli bir hata değil.
Sms yerine arayabilirdin malum günümüzde erkeklerin çoğu smse kaçıyor.
Konuşmanın içeriği de önemli, kasıntı mıydın, kıza ne dersem tavlarım acaba mantığı ile mi muhabbet ettin, her dediğini katılmadığın halde onayladın mı..
Şöyle bir ihtimal de düşünüyorum o an etkilenmiştir ama fazla muhabbet,birbirini tanıma olmayınca eve varınca o heves,etkileşim geçmiştir.
Büyük ihtimalle hevesi kaçmış olabilir, sonradan direkt adıyla ve sen diliyle hitap ettim. Kız özgüvenime hayran kalmıştı (dediğine göre) "Ben asla böyle bir şey yapamazdım, özgüvenin yüksekmiş" demişti. Ama daha yeniyim. Belki shit test de olabilir duruşumu bozup bozmamamla ilgili.

1-Engel atması ya ilgi manyaklığı sendromundan yada muhafazakar güvensizliğinden kaynaklı oluyor hangisi olduğunu kızı daha iyi bildiğinden sen karar ver
2-Geri dönüş alamamanın nedeni dialoglarda ki yanlışın veya beden dili eksikliğin vs olabilir bunları değerlendir
3-Son olarak açılışları test çözer gibi yap değerlendir geç yapınca bir yerden sonra her şey yerli yerine oturuyor
Dönüşün için teşekkür ederim :))

Bence kızın engelinin senle alakası yok iyi iş çıkarmışsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8