• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Otoriteye uyma psikoloji, bir çok sonuç çıkarılacak bir video

Trygve

Üye
Katılım
11 Şubat 2019
Mesajlar
156
Şehir
Ankara
  1. Çıkarım: MOSSAD epeyce kuyruk acısı çekmiş, baya "azim" içeren bir dark humor olarak geri dönebilir. :p
  2. Çıkarım: İnsanlar bir koyundur ve köpekler değil, kurtlar çekici gelir. Zira kurt baskındır, köpek ise korur.
  3. Çıkarım: Topluluk psikolojisi ve Stockholm Sendromu hemen hemen ikiz kardeş gibidir. Zira, bugün bile Türkiye gibi uzaktan yakından alakası olmayan bir toplulukta gençleri Kavgam'ı okuyorsa, Goebbels psikoloji, siyaset bilimi ve psikiyatri kitaplarında geçiyorsa ve Hitler hala toplumun değer yargılarına rağmen "güçlü ve zeki" birisi olarak kabul ediyorsa- bunu inkar etmek olanaksızdır.
 

Mrx

Üye
Katılım
2 Ağustos 2018
Mesajlar
119
Şehir
İstanbul
İnsanlığı alfa-beta olacak şekilde 2 ye ayırmış. Bana mantıklı geldi, gerçekten sorumluluk alamayan, sorumluluğu başkasına atan tipler var ve biz kısaca bu tiplere beta diyoruz. Bu tipler sürekli dışarıdan komut aldığı için hayatta hiçbir şey başaramazlar.

Sorumluluk alan -bizim tabirimizle alfa- tipler yönlendiriciler, başarılı tiplerdir. Bu insanlar kendi kendine yetebilir, hareket eder, bir şeyler dener ve yaparlar. Alfa adam ayrıca insanları yönlendirdiği için betaları kendi maşa yaparlar.
 
Üst